Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avseque

Forum Sakini
Merhabalar. Hobi olarak bir çift muhabbet kuşum var. Dişi olanda uzun süredir dışkı problemi yaşıyorum. Süreci baştan anlatayım en iyisi. 5 temmuzda dışkısı tuhaflaştı iştahı azaldı. İç parazit var dendi ve önce elektrolit tedavisi sonra vetakoksin uyguladım. İlaçtan sonra powermax probiyotik de verdim. İlaç sonrası düzelme oldu. Sonra 24 Ağustos tarihinde gene dışkıları tuhaflaştı. Kontil tedavisi önerildi. Gene öncesinde elektrolit ilaç sonrası da probiyotik verdim. Kontil tedavisi biteli 4 gün oldu dışkısı gene tuhaf. Koyu yeşil ve etrafında iz bırakıyor. İki gün önce salatalık vermiştim sadece. Tedaviler süresince hiç bir ek gıda vermedim sadece aspur dal darı ve normal yem verdim. Yaşadığım yer sıcak olduğu için yumurta maması bile vermedim. İştahı azaldı gibi beni de korkutan bu. Lütfen yardımcı olun. Bir türlü çare bulamıyorum hayvana. Acaba karaciğeri mi hasar gördü?

Ekli dosyalar

• 660AAE6C-54CD-400C-A471-92B57E1FA8DC.jpeg
    660AAE6C-54CD-400C-A471-92B57E1FA8DC.jpeg
    962.4 KB · Görüntüleme: 17
  • CED10632-753F-404A-BCD8-D54E6A7A4C14.jpeg
    CED10632-753F-404A-BCD8-D54E6A7A4C14.jpeg
    109.4 KB · Görüntüleme: 15
Elma verilebilir elbette ama kuşlar fazla meyve tüketen canlılar değiller. Elma verme sebebinizi öğrenebilir miyim? Sadece sevdikleri için mi yoksa kafanızda başka bir durum mu var?
Elma haftada 1 kez verilmesi yeterli olur. Çekirdeklerinden ayıklanması gerekir.
Şöyle sorayım en iyisi. Bundan sonra nasıl bir beslenme programı uygulayım? Hastalıklarından önce haftada 1 kez yumurta maması verirdim. Gene haftada 1 elma yada salatalık. Haftada 1 gün probiyotik. Haftada 1 gün dal darı. 10 günde bir de vitamin. O zaman sera vitamin vardı elimde. Son kullanma tarihi geçmiş diye attım. Bundan sonra ne yapmalıyım? Hem bu konuyu okuyan arkadaşlara da fikir olur

Oyla 0
Verebilirsiniz o şekilde. İyi bir prebiyotiktir ve kuşlar severek tüketiyorlar. Bende 10 günde 1 veririm elma ya da mamaya rendelerim.
Program konusuna uygun bir saatte değineyim. Şuan uyumam lazım :(

Oyla 0