Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avseque

Forum Sakini
Merhabalar. Hobi olarak bir çift muhabbet kuşum var. Dişi olanda uzun süredir dışkı problemi yaşıyorum. Süreci baştan anlatayım en iyisi. 5 temmuzda dışkısı tuhaflaştı iştahı azaldı. İç parazit var dendi ve önce elektrolit tedavisi sonra vetakoksin uyguladım. İlaçtan sonra powermax probiyotik de verdim. İlaç sonrası düzelme oldu. Sonra 24 Ağustos tarihinde gene dışkıları tuhaflaştı. Kontil tedavisi önerildi. Gene öncesinde elektrolit ilaç sonrası da probiyotik verdim. Kontil tedavisi biteli 4 gün oldu dışkısı gene tuhaf. Koyu yeşil ve etrafında iz bırakıyor. İki gün önce salatalık vermiştim sadece. Tedaviler süresince hiç bir ek gıda vermedim sadece aspur dal darı ve normal yem verdim. Yaşadığım yer sıcak olduğu için yumurta maması bile vermedim. İştahı azaldı gibi beni de korkutan bu. Lütfen yardımcı olun. Bir türlü çare bulamıyorum hayvana. Acaba karaciğeri mi hasar gördü?

Ekli dosyalar

• 660AAE6C-54CD-400C-A471-92B57E1FA8DC.jpeg
    660AAE6C-54CD-400C-A471-92B57E1FA8DC.jpeg
    962.4 KB · Görüntüleme: 17
  • CED10632-753F-404A-BCD8-D54E6A7A4C14.jpeg
    CED10632-753F-404A-BCD8-D54E6A7A4C14.jpeg
    109.4 KB · Görüntüleme: 15
Evet bu yem ancak yeminizi Juen Pet Market ya da Petmarketburada üzerinden almanızı tavsiye ederim. Hepsiburada üzerinden satın alınca tazelik garantisi veremeyiz. Size gelen yem taze olmayabilir. O yüzden belirttiğim yerlerden alın.
Ayyyy sipariş ettim bile hepsi buradadan. Ama yorumlarda son kullanma tarihi 2021 yazıyordu. O zamana kadar bitirirler herhalde. Birşey daha sorabilir miyim? Ben yem markasını değiştireceğim ya. Eski yemin içine azar azar katarak yapayım değil mi ? Birden yem markasını değiştirince de sıkıntı olabiliyor

Oyla 0
Tel
Ayyyy sipariş ettim bile hepsi buradadan. Ama yorumlarda son kullanma tarihi 2021 yazıyordu. O zamana kadar bitirirler herhalde. Birşey daha sorabilir miyim? Ben yem markasını değiştireceğim ya. Eski yemin içine azar azar katarak yapayım değil mi ? Birden yem markasını değiştirince de sıkıntı olabiliyor
Telaş etmeyin. Piyasada olan paketli yemlerin skt si 2021 en erken olacaktır. Nereden alındığının önemi yok

Oyla 0
SKT’si 2021 ise sıkıntı olmaz merak etme. Yem değiştirme konusuna gelecek olursak azar azar ekleme yapma, direkt olarak yemi yemliğine koy. Eski yemi kaldır. Bu yemi afiyetle yiyecektir, eski yemi aramayacaktır. Eski yemi kullanma.

Oyla 0
SKT’si 2021 ise sıkıntı olmaz merak etme. Yem değiştirme konusuna gelecek olursak azar azar ekleme yapma, direkt olarak yemi yemliğine koy. Eski yemi kaldır. Bu yemi afiyetle yiyecektir, eski yemi aramayacaktır. Eski yemi kullanma.
Benim kullandığım çok mu kötüydü acaba? Natura plan kullanıyordum. Onu da araştırmıştım hiç kötü yorum görmemiştim oysa. Acaba bu yem yüzünden mi bu kadar sorun yaşadım. Neyse artık bunu sipariş ettim zaten.

Oyla 0
Benim kullandığım çok mu kötüydü acaba? Natura plan kullanıyordum. Onu da araştırmıştım hiç kötü yorum görmemiştim oysa. Acaba bu yem yüzünden mi bu kadar sorun yaşadım. Neyse artık bunu sipariş ettim zaten.
Nature Plan’in içeriğine baktım, içinde yapay aroma vericiler ve katkılar var. Bu katkılar kuş sağlığına zararlıdır. Çok kötü bir yem değil ancak iyi bir yem de değil. Bugüne kadar yaşadığın sorunların yem yüzünden olacağını pek sanmam. Çünkü aşırı kötü bir yem değil, kullanılabilir bir yem tabi bir Garden Mix etmez. Yaşadığınız sorunların arkasından başka nedenler olmalıdır diye düşünüyorum.

Oyla 0
Nature Plan’in içeriğine baktım, içinde yapay aroma vericiler ve katkılar var. Bu katkılar kuş sağlığına zararlıdır. Çok kötü bir yem değil ancak iyi bir yem de değil. Bugüne kadar yaşadığın sorunların yem yüzünden olacağını pek sanmam. Çünkü aşırı kötü bir yem değil, kullanılabilir bir yem tabi bir Garden Mix etmez. Yaşadığınız sorunların arkasından başka nedenler olmalıdır diye düşünüyorum.
Bilemiyorum neden böyle oldular. Özellikle dişi kuş çok sıkıntı yaşadık. Bunlar geçen yaz yavru yaptılar. 4 tane büyüttüler. O zaman başladı ilk sorunlar dişi kuşta. O zaman da tedavi uyguladım . Parazit var dediler. Nilverm kullandım. Probiyotik vitamin hiç birşeylerini eksik etmedim. Zaten kendim de çok titizim. Kafes temizliğine çok dikkat ederim. Asla cereyanda bırakmam.

Oyla 0
Multivitamin olarak gervit w yada vl omnivit tavsiye ederim.
Ümit bey dediğiniz garden mix yemi sipariş ettim hemen. Bu vitaminlere de baktım ama bana çok pahalı geldi ne yazık ki. Sadece iki tane kuşum var. Gramajları fazla ürünlerin bem bitiremeden bozulurlar. Bölünmüş ürüne de güvenemem. Daha uygun fiyatlı vitamin önerebilir misiniz? Polivit kullanabilir miyim?

Oyla 0
Ümit bey dediğiniz garden mix yemi sipariş ettim hemen. Bu vitaminlere de baktım ama bana çok pahalı geldi ne yazık ki. Sadece iki tane kuşum var. Gramajları fazla ürünlerin bem bitiremeden bozulurlar. Bölünmüş ürüne de güvenemem. Daha uygun fiyatlı vitamin önerebilir misiniz? Polivit kullanabilir miyim?
Tek çift kuşun varsa avivit ya da avisol plus kullanabilirsin. 18-20 TL petshop fiyatı internette daha ucuz.

Oyla 0
En güzel multivitamin bence Gerwit W. Diğerleri onun yanında sönük kalıyor. İçeirği çok zengin, şu anda kullanmaktayım. Herkese öneririm.

Oyla 0

Herkes bölünmüş ürün kullanıyor zaten :) Akyolkardeşler'den sipariş edebilirsin. Son derece güvenilirdir, için rahat olsun. Polivit falan okadar iyi değil. Hele avi diye başlayan ürünler beş para etmez. Acele etmeseydin yemle birlikte hepsini akyolkardeşlerden sipariş ederdin. :) Birde kullandığın yemde kötü bir yem...

Oyla 0
Herkes bölünmüş ürün kullanıyor zaten :) Akyolkardeşler'den sipariş edebilirsin. Son derece güvenilirdir, için rahat olsun. Polivit falan okadar iyi değil. Hele avi diye başlayan ürünler beş para etmez. Acele etmeseydin yemle birlikte hepsini akyolkardeşlerden sipariş ederdin. :) Birde kullandığın yemde kötü bir yem...
Yemi hemen sipariş ettim siz der demez. Kargo şirketleri malum çok yavaşlar. Vitamini de şimdilik polivit kullanmak zorundayım. Çünkü elimde başka bir vitamin yok. Sera vitamin plus v vardı. Son kullanma tarihi geçti attım. Avi ürünlerini hiç kullanmadım zaten. Aminosol kullanmıştım bir ara. O nasıldır?

Oyla 0
Yemi hemen sipariş ettim siz der demez. Kargo şirketleri malum çok yavaşlar. Vitamini de şimdilik polivit kullanmak zorundayım. Çünkü elimde başka bir vitamin yok. Sera vitamin plus v vardı. Son kullanma tarihi geçti attım. Avi ürünlerini hiç kullanmadım zaten. Aminosol kullanmıştım bir ara. O nasıldır?

Şimdilik polivit kullanabilirsin. Ama sürekli kullanım için versele laga omniviti al mutlaka, yada gervit w'i. Omnivitin 25 gramı var, bölünmüş almak istemiyorsan eğer. Aminosol sadece b kompleks vitamini. Kullanan var ama ben tavsiye etmiyorum. Siz bilirsiniz yinede. Petmarketburada sitesinde omnivitte indirim var 60 liradan 40 liraya düşmüş.

Oyla 0
Şimdilik polivit kullanabilirsin. Ama sürekli kullanım için versele laga omniviti al mutlaka, yada gervit w'i. Omnivitin 25 gramı var, bölünmüş almak istemiyorsan eğer. Aminosol sadece b kompleks vitamini. Kullanan var ama ben tavsiye etmiyorum. Siz bilirsiniz yinede. Petmarketburada sitesinde omnivitte indirim var 60 liradan 40 liraya düşmüş.

Merhaba sipariş ettiğim garden mix yem geldi. Ben pembe şeritli istemiştim. Yeşil şeritli göndermişler. İade edeyim mi kalsın mı?

Oyla 0