Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avseque

Forum Sakini
Merhabalar daha önce de forumda başlık açmıştım. Vetakoksin tedavisi uygulamıştım. Dışkıda biraz düzelme olmuştu ama gene bozuldu. Denilenleri harfiyen uyguladım. Tedavinin üzerinden 1 ay geçti. Bir de erkeğin bir tane dışkısında sindirilmemiş yem vardı ve rengi de kırmızımsıydı dışkının. Dişinin gece boyunca yaptığı dışkılar daha kötü gün içinde yaptıkları ise biraz daha normale yakın. Gece yaptığı dışkıların bu kadar kötü olması normal midir? Fotoğrafları ekliyorum. Dişinin dışkıları erkeğinkine göre çok büyük. Yani büyük olanlar dişinin küçük olanlar erkeğin dışkıları. Tek kağıdın üzerinde olanı ızgaranın üzerine yapmışlardı. Kağıtla ben alıp dağıttım içinde yem olduğunu görebilmek için. Lütfen yardımcı olun( gece yapılan dışkının üzerine yazdım)

Ekli dosyalar

• DB83F3E7-8F35-4973-8679-1047F992D35D.jpeg
    DB83F3E7-8F35-4973-8679-1047F992D35D.jpeg
    81.9 KB · Görüntüleme: 55
  • 0346C1CC-AC70-417E-A022-75101B91ABB5.jpeg
    0346C1CC-AC70-417E-A022-75101B91ABB5.jpeg
    136.1 KB · Görüntüleme: 54
  • 189F1771-A4A4-466C-8E9B-2E26B3FA73B7.jpeg
    189F1771-A4A4-466C-8E9B-2E26B3FA73B7.jpeg
    74.3 KB · Görüntüleme: 55
Çözüm

İsterseniz inceleyin, bahsi geçmiştir.

Nacizane önerim; bilindik kaliteli markalara öncelik vermenizdir her üründe.
Teşekkür ederim incelerim şimdi. İşte her şeyi ince eleyip sık dokurum bu kaçtı gözümden :(
Amphoteracin b de dozajı iyi ayarlamak gerek. Normal ilaçlar da kullanıldığı gibi(genel olarak kullandığımız ) , 1 pirinç tanesi kadar ya da tam dolu suluğa 6 damla gibi ortalama dozajlarda kullanılmaması gerek. Bunu nereden biliyorsun diyebilirsiniz, yakın bir zamanda megabakter teşhisi konulmuş, dışkı tahlili yapılarak kesin bir tanı koyulmuş arkadaşımın kuşundan biliyorum. Fungizone flakonu temin ettik ancak
Evet yan etkiler oldukça korkutucu,hatta kullanıldığı sürede böbrek ve karaciğer enzimlerinin takibi yapılması öneriliyor.Senin yazdığın ilaç fiyat olarakta en uygunu galiba Recai,diğerleri 470 ve 250 civarı.

Oyla 0
Evet yan etkiler oldukça korkutucu,hatta kullanıldığı sürede böbrek ve karaciğer enzimlerinin takibi yapılması öneriliyor.Senin yazdığın ilaç fiyat olarakta en uygunu galiba Recai,diğerleri 470 ve 250 civarı.
Akyol kardeşlerde 130 a vardı Hazal, şuanvarmı bilmiyorum. Akyol kardeşler İtalya'dan getiriyordu fungizonu.

Oyla 0
Şimdi şöyle daha önceki açtığınız konudaki dışkılar daha kötüydü diye hatırlıyorum. Bunlar o kadar kötü değil. İlk önce iç parazit kürü yapalım. Eczaneden sitraks şurup alın ilacı alınca nasıl kullanıcağınızı yazıcam. Ve versele laganın oro digest probiyotiğini alın. Sitrakstan sonrada bu probiyotiği 3 gün üst üste kullanalım ardından tekrar değerlendirelim...
Merhaba bende bu söylediğiniz probiyotikden sipariş verdim.
Normal zamanlar da da kullanabiliyoruz değil mi? Yani kullanımı nasıl oluyor peki.

Oyla 0
Merhaba bende bu söylediğiniz probiyotikden sipariş verdim.
Normal zamanlar da da kullanabiliyoruz değil mi? Yani kullanımı nasıl oluyor peki.

Evet normal zamanlarda kullanabilirsiniz. 5 günde bir kere ideal. Tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar ekleyip kullanın. Probiyotikli su kafeste 5-6 saat kalsa yeterlidir...

Oyla 0
Amphoteracin b de dozajı iyi ayarlamak gerek. Normal ilaçlar da kullanıldığı gibi(genel olarak kullandığımız ) , 1 pirinç tanesi kadar ya da tam dolu suluğa 6 damla gibi ortalama dozajlarda kullanılmaması gerek. Dozajlamayı ağırlığa göre yapmak gerekiyor. Bunu nereden biliyorsun diyebilirsiniz, yakın bir zamanda megabakter teşhisi konulmuş, dışkı tahlili yapılarak kesin bir tanı koyulmuş arkadaşımın kuşundan biliyorum. Fungizone flakonu temin ettik ancak dozajlamada dikkat etmek gerek, çok çok ağır bir ilaç bu etken maddeli ilaçlar. Arkadaşım İstanbul vet ile görüştü ve hergün 0,50 ml veriyor ağızdan. Günde 2 kez. Ama hala iyileşme yok kuşta. 1 aydır tedaviye devam ediyor.
Peki diyelim ki megabacter var ve bu ilacı da buldum. Ben dozajı nasıl ayarlayacağım :(

Oyla 0
0,50 Hazal. 10 damlaya tekabül ediyor, dozaj olarak fazla evet. Belli bir süre bu dozaj ile devam ettiler, bir süre sonra dozajı azaltmışlardı. Ama kuşta bir gelişme olmadı, durumu hala aynıydı.
Anladım Recai,10 damla fazla geldi ilacı düşününce.Ama veteriner öyle dediyse doğrudur tabi.Tedavi de uzun sürüyor demek ki.Umarım arkadaşın kuşu farklı ve basit bir sorundur.

Oyla 0
Anladım Recai,10 damla fazla geldi ilacı düşününce.Ama veteriner öyle dediyse doğrudur tabi.Tedavi de uzun sürüyor demek ki.Umarım arkadaşın kuşu farklı ve basit bir sorundur.
Aynen 10 damla bana da fazla gelmişti. Tedavi baya uzun sürüyor, açıkçası benim o kuştan ümidim kalmadı, umarım sağlığına kavuşur..

Oyla 0
@Ümit T. Bey biraz umut verdi bana ama emin olamıyoruz ki. Yemli dışkı çok can sıkıyor. Onun dışında pek bir sorun yok. İnşallah değildir megabacter. 4 aydır farklı farklı ilaçlar deniyorum. Artık yoruldum hayvanlar da yoruldu :(

Oyla 0
@Ümit T. Bey biraz umut verdi bana ama emin olamıyoruz ki. Yemli dışkı çok can sıkıyor. Onun dışında pek bir sorun yok. İnşallah değildir megabacter. 4 aydır farklı farklı ilaçlar deniyorum. Artık yoruldum hayvanlar da yoruldu :(
Çok uğraştınız gerçekten,bir süre vermeyin bir şey,dinlensinler.Fazla ilaçta başka sorunlar doğurabilir.En kötüsünü düşünmeyin belki de bambaşka bir durum var.En kısa zamanda normale döner dışkılar umarım.

Oyla 0
Çok uğraştınız gerçekten,bir süre vermeyin bir şey,dinlensinler.Fazla ilaçta başka sorunlar doğurabilir.En kötüsünü düşünmeyin belki de bambaşka bir durum var.En kısa zamanda normale döner dışkılar umarım.
İnşallah düzelirler. Dediğim gibi temmuz ayının başından beri uğraşıyorum. Önce koksidiyoz dendi vetakoksin verdim. Sonra parazit dendi kontil verdim. Sonra gene koksidiyoz dendi vetakoksin verdim. Sonra sitrax en son da tollisan. 5 ay olmuş uğraşmaya başlayalı. Telefonumun galerisi dışkı fotoğraflarıyla dolu. Artık iyileşsinler istiyorum:( :(

Oyla 0
Kendi evladımız gibi görüyoruz onları..
Benim de kuşum yazın başında hastalanmıştı sonradan dışkıda yemler olmaya başladı doğru düzgün yem yiyemedigi halde veteriner baytril vermişti dışkıda dahil birçok şey düzelmişti. Sonradan tekrar bozuldu dışkılar ama yemli olmadı.
İnşallah bir an önce iyileşir kuşunuz.. onları böyle görmek çok üzücü gerçekten..

Oyla 0