Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avseque

Forum Sakini
Merhabalar daha önce de forumda başlık açmıştım. Vetakoksin tedavisi uygulamıştım. Dışkıda biraz düzelme olmuştu ama gene bozuldu. Denilenleri harfiyen uyguladım. Tedavinin üzerinden 1 ay geçti. Bir de erkeğin bir tane dışkısında sindirilmemiş yem vardı ve rengi de kırmızımsıydı dışkının. Dişinin gece boyunca yaptığı dışkılar daha kötü gün içinde yaptıkları ise biraz daha normale yakın. Gece yaptığı dışkıların bu kadar kötü olması normal midir? Fotoğrafları ekliyorum. Dişinin dışkıları erkeğinkine göre çok büyük. Yani büyük olanlar dişinin küçük olanlar erkeğin dışkıları. Tek kağıdın üzerinde olanı ızgaranın üzerine yapmışlardı. Kağıtla ben alıp dağıttım içinde yem olduğunu görebilmek için. Lütfen yardımcı olun( gece yapılan dışkının üzerine yazdım)

Ekli dosyalar

• DB83F3E7-8F35-4973-8679-1047F992D35D.jpeg
    DB83F3E7-8F35-4973-8679-1047F992D35D.jpeg
    81.9 KB · Görüntüleme: 55
  • 0346C1CC-AC70-417E-A022-75101B91ABB5.jpeg
    0346C1CC-AC70-417E-A022-75101B91ABB5.jpeg
    136.1 KB · Görüntüleme: 54
  • 189F1771-A4A4-466C-8E9B-2E26B3FA73B7.jpeg
    189F1771-A4A4-466C-8E9B-2E26B3FA73B7.jpeg
    74.3 KB · Görüntüleme: 55
Çözüm

İsterseniz inceleyin, bahsi geçmiştir.

Nacizane önerim; bilindik kaliteli markalara öncelik vermenizdir her üründe.
Teşekkür ederim incelerim şimdi. İşte her şeyi ince eleyip sık dokurum bu kaçtı gözümden :(
Evet Recai Avi- diare satışı yok galiba artık,sadece veterinerler verebilir sanırım.Avi diar görüyorum sağda solda o da bağırsak sağlığı için gibi bir şeyler yazıyordu.Tollisan da var ama sanırım antibiyotik katkı.Öyle hatırlıyorum.
Şuan kalktı, içinde nitrofurazon olan avidiar. Senin de dediğin gibi bağırsak sağlığı yazan ürün var şuan Hazal.

Oyla 0
tollisan'a yanlış yerden bakmışım, boş yere ortalığı karıştırdım kusura bakmayın yanlış bilgi için :(

bu arada, benim yazdığım avidiare nitrofurazone içeriyor , internette bulunuyor hala. diğeri bitkisel içerikli avidiare onunla karıştırmayın

Oyla 0
Arkadaşlar ilaç içerdiğini düşündüğünüz ürünleri bir inceleme konusu olarak sunarsanız, bulabildiğimiz eklemeleri, düzenlemeleri, deneyimleri paylaşalım. Bu sayede havada kalmamış olur.

Oyla 0
Ben de çok bakmıştım vermeden.Zaten etkili olduğu bir sürü hastalık yazıyor sitesinde,güçlü bir ilaç gerçekten.
Keşke benim kuşlarda da etkili olsaydı :( hala dışkıları tuhaf. Bir ara düzelir gibi oldu gene tedavinin en başındaki haline döndü sanki. Sabahtan beri elimle çubuk dışkıları karıştırıyorum yem var mı diye. Gören manyak mı bu der :) Dün gece yaptıklarında vardı ama bu sabahtan bu saate kadar yaptıklarında görmedim yem. Neden bu kadar direnç gösterdiler ki @Ümit T.

Oyla 0
Keşke benim kuşlarda da etkili olsaydı :( hala dışkıları tuhaf. Bir ara düzelir gibi oldu gene tedavinin en başındaki haline döndü sanki. Sabahtan beri elimle çubuk dışkıları karıştırıyorum yem var mı diye. Gören manyak mı bu der :) Dün gece yaptıklarında vardı ama bu sabahtan bu saate kadar yaptıklarında görmedim yem. Neden bu kadar direnç gösterdiler ki @Ümit T.

Güncel dışkılarına bir bakalım. Bir önceki dışkılarda ilaç iyi geliyor gibi gördüm ben. Ama eğer hiç faydası olmadıysa ozaman farklı şeyler düşünmemiz gerekiyor. Yani ilacın etkisiz olduğunu değilde, kuşta başka bir hastalık olduğunu düşünmemiz gerekiyor (megabakter gibi).

Oyla 0
Güncel dışkılarına bir bakalım. Bir önceki dışkılarda ilaç iyi geliyor gibi gördüm ben. Ama eğer hiç faydası olmadıysa ozaman farklı şeyler düşünmemiz gerekiyor. Yani ilacın etkisiz olduğunu değilde, kuşta başka bir hastalık olduğunu düşünmemiz gerekiyor (megabakter gibi).
@Ümit T. Megabakter demeyin nolur :( :( Fotoğrafları ekliyorum. Üstüne açıklamaları da yazdım. Yazısız olan fotoğraflar gündüz yapılan dışkılar

Ekli dosyalar

• 4E56082A-AF2D-456A-B3A7-0034049DC530.jpeg
    4E56082A-AF2D-456A-B3A7-0034049DC530.jpeg
    98 KB · Görüntüleme: 9
  • 99382387-8E1F-4A2E-8A07-B66C607337BC.jpeg
    99382387-8E1F-4A2E-8A07-B66C607337BC.jpeg
    56.2 KB · Görüntüleme: 8
  • 890DB578-0A7A-44BB-83A2-C192ADF9C942.jpeg
    890DB578-0A7A-44BB-83A2-C192ADF9C942.jpeg
    37.9 KB · Görüntüleme: 7
  • 5FFDC08E-EA5B-4AAD-8B0C-F1ABE0036DF5.jpeg
    5FFDC08E-EA5B-4AAD-8B0C-F1ABE0036DF5.jpeg
    57.3 KB · Görüntüleme: 9
  • 8E33907F-EEB8-498A-8D07-397373E8040C.jpeg
    8E33907F-EEB8-498A-8D07-397373E8040C.jpeg
    67.1 KB · Görüntüleme: 9
Oyla 0
@Ümit T. Megabakter demeyin nolur :( :( Fotoğrafları ekliyorum. Üstüne açıklamaları da yazdım. Yazısız olan fotoğraflar gündüz yapılan dışkılar

Evet dışkılar çok değişmemiş malesef. Biz elimizden geleni yaptık. Bundan sonrası için yapıcak pek birşey yok. Farklı farklı ilaçlar denemek kuşları daha çok yıpratır. Dışkı tahlili yapılıp nokta atışı ilaç kullanmak gerekiyor malesef...

Oyla 0
Bu arada konu iyice uzadı kafam karıştı diye konunun başından beri olan mesajları okuyordum da. Bir şeyi yanlış yaptım ben galiba. Şöyle anlatayım. İlk başta sitrax kullanmıştım ya. Sonrasında 3 gün probiyotik ver demiştiniz. Ben 3 gün boyunca hiç temiz su vermeden hep probiyotikli su (oro digest) verdim. Tabii ki suyu gün ortasında tazeledim. Ama kafese 3 gün boyunca hiç temiz su koymadım. kasımın 13ü gibiydi tarih de.

Oyla 0
Bu arada konu iyice uzadı kafam karıştı diye konunun başından beri olan mesajları okuyordum da. Bir şeyi yanlış yaptım ben galiba. Şöyle anlatayım. İlk başta sitrax kullanmıştım ya. Sonrasında 3 gün probiyotik ver demiştiniz. Ben 3 gün boyunca hiç temiz su vermeden hep probiyotikli su (oro digest) verdim. Tabii ki suyu gün ortasında tazeledim. Ama kafese 3 gün boyunca hiç temiz su koymadım. kasımın 13ü gibiydi tarih de.

Günlük tazelediysen sorun olmaz.

Oyla 0
Günlük tazelediysen sorun olmaz.
Konuda bir mesaj vardı da. Probiyotiğin Normal zamanda kaç saat kalması gerektiğini sormuş biri. Siz de 5-6 saat demişsiniz. Onu okuyunca aklıma takıldı. Acaba o yüzden olur mu yemli dışkı diye. Yada ben megabakterden o kadar korkuyorum ki başka açıklamalar arıyorum artık :(

Oyla 0
Normalde günlük 5-6 saat verilmesi yeterli, ancak probiyotikli suyu tazeleyip tekrar verdiğinizde yine sorun olmaz.. Önemli olan tazelenmesi...

Oyla 0
En sağlıklı sonucu tahlil verecek artık,düzgün bir inceleme yapılır umarım.Ben de en ufak değişimde pür dikkat inceliyorum dışkıları,anlıyorum yani :)

Oyla 0
En sağlıklı sonucu tahlil verecek artık,düzgün bir inceleme yapılır umarım.Ben de en ufak değişimde pür dikkat inceliyorum dışkıları,anlıyorum yani :)
Evet artık ilaç kullanıp boşa kuşları yormak istemiyorum. Biraz kendi hallerine bırakacağım. Bu süreçte mama vitamin vs. takviyesi de yaparım. Neşeleri de çok iyi maşallah kerataların. Baksan bu kuş hasta demezsin. Bugün yemlerini tazeleyecektim baktım dişi kafesin tavanına tırmanmış akrobatlık yapıyor. 1 hafta dinlendirdikten sonra veterinere gideriz artık. Bilmem doğru mu düşünüyorum. Bekleme sürecinde hastalıkları ilerlemez herhalde? @Ümit T.

Oyla 0