Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avseque

Forum Sakini
Merhabalar daha önce de forumda başlık açmıştım. Vetakoksin tedavisi uygulamıştım. Dışkıda biraz düzelme olmuştu ama gene bozuldu. Denilenleri harfiyen uyguladım. Tedavinin üzerinden 1 ay geçti. Bir de erkeğin bir tane dışkısında sindirilmemiş yem vardı ve rengi de kırmızımsıydı dışkının. Dişinin gece boyunca yaptığı dışkılar daha kötü gün içinde yaptıkları ise biraz daha normale yakın. Gece yaptığı dışkıların bu kadar kötü olması normal midir? Fotoğrafları ekliyorum. Dişinin dışkıları erkeğinkine göre çok büyük. Yani büyük olanlar dişinin küçük olanlar erkeğin dışkıları. Tek kağıdın üzerinde olanı ızgaranın üzerine yapmışlardı. Kağıtla ben alıp dağıttım içinde yem olduğunu görebilmek için. Lütfen yardımcı olun( gece yapılan dışkının üzerine yazdım)

Ekli dosyalar

• DB83F3E7-8F35-4973-8679-1047F992D35D.jpeg
    DB83F3E7-8F35-4973-8679-1047F992D35D.jpeg
    81.9 KB · Görüntüleme: 55
  • 0346C1CC-AC70-417E-A022-75101B91ABB5.jpeg
    0346C1CC-AC70-417E-A022-75101B91ABB5.jpeg
    136.1 KB · Görüntüleme: 54
  • 189F1771-A4A4-466C-8E9B-2E26B3FA73B7.jpeg
    189F1771-A4A4-466C-8E9B-2E26B3FA73B7.jpeg
    74.3 KB · Görüntüleme: 55
Çözüm

İsterseniz inceleyin, bahsi geçmiştir.

Nacizane önerim; bilindik kaliteli markalara öncelik vermenizdir her üründe.
Teşekkür ederim incelerim şimdi. İşte her şeyi ince eleyip sık dokurum bu kaçtı gözümden :(
Evet artık ilaç kullanıp boşa kuşları yormak istemiyorum. Biraz kendi hallerine bırakacağım. Bu süreçte mama vitamin vs. takviyesi de yaparım. Neşeleri de çok iyi maşallah kerataların. Baksan bu kuş hasta demezsin. Bugün yemlerini tazeleyecektim baktım dişi kafesin tavanına tırmanmış akrobatlık yapıyor. 1 hafta dinlendirdikten sonra veterinere gideriz artık. Bilmem doğru mu düşünüyorum. Bekleme sürecinde hastalıkları ilerlemez herhalde? @Ümit T.
Evet artık ilaç kullanıp boşa kuşları yormak istemiyorum. Biraz kendi hallerine bırakacağım. Bu süreçte mama vitamin vs. takviyesi de yaparım. Neşeleri de çok iyi maşallah kerataların. Baksan bu kuş hasta demezsin. Bugün yemlerini tazeleyecektim baktım dişi kafesin tavanına tırmanmış akrobatlık yapıyor. 1 hafta dinlendirdikten sonra veterinere gideriz artık. Bilmem doğru mu düşünüyorum. Bekleme sürecinde hastalıkları ilerlemez herhalde? @Ümit T.
1 hafta ideal bence,hem bünyeleri ilaçlardan sonra toparlanmış olur.Güzel haberleri bekliyoruz inşallah.

Oyla 0
Evet normal zamanlarda kullanabilirsiniz. 5 günde bir kere ideal. Tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar ekleyip kullanın. Probiyotikli su kafeste 5-6 saat kalsa yeterlidir...
Merhaba elime ekte ki ürün geldi
Probiyotik normal zamanlarda vermem için size sormuştum bir damla demiştiniz fakat bu şeyin içinde ki toz hali ne yapmam gerekiyor acaba

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 9
  • image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 9
Oyla 0
Merhaba elime ekte ki ürün geldi
Probiyotik normal zamanlarda vermem için size sormuştum bir damla demiştiniz fakat bu şeyin içinde ki toz hali ne yapmam gerekiyor acaba

Ben bir damla demedim yanlışınız var :) Bu ürünü tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar ekleyip kullanabilirsiniz. 5 günde bir kere vermeniz yeterli. Ve kafeste 6 saat kaldıktan sonra normal suyla değiştirin...

Oyla 0
Merhaba, bu ürünün kullanımı suda uygun değil. Kendi sitesinde ikaz edilmiş!!!
100 gr yumurta mamasına 1 eşit ölçü kaşığı (= 4 gr). Oro-Digest yiyecekle karıştırılmalı ve asla suya konulmamalıdır.
- Tüm sulu dışkı veya ishal durumlarında: 5 gün üst üste.
Soğuk ve kuru ortamda saklayınız.

Oyla 0
Merhaba, bu ürünün kullanımı suda uygun değil. Kendi sitesinde ikaz edilmiş!!!
100 gr yumurta mamasına 1 eşit ölçü kaşığı (= 4 gr). Oro-Digest yiyecekle karıştırılmalı ve asla suya konulmamalıdır.
- Tüm sulu dışkı veya ishal durumlarında: 5 gün üst üste.
Soğuk ve kuru ortamda saklayınız.

Peki suya katınca ne oluyormuş oda yazıyormu sitelerinde :) Ürünün içeriği belli aynı içerikte olan başka marka ürünlerin suya katıldığıda belli peki bu neden katılmasın? Hayır yani mantıklı bir sebebi yok. İçerisinde suda çözünmeyen bir şey yok. Bana öyle geliyorki tamamen ticari kaygılarla yazılmış bir şey bu. Yani mamaya katanlar ister istemez daha fazla miktarda katma ihtiyacı hissedicek. Suda ise az bir şey katmak yeterli gelicek. Ürün daha çabuk bitsin diye bir strateji bana kalırsa..

100 gram mamaya 4 gram
100 ml suya sadece bir pirinç tanesi (0,10 gram:))

Oyla 0
Firmaların çoğunda bu var, ticari kaygılar ön plandadır herzman. Kullanım talimatlarında hep haddinden fazla dozaj yazarlar. Sıvılara 20-30-40 damla yazarlar, tozlara 3 gram 4 gram 5 gram hatta daha fazla yazarlar, 4 gram nedemek biliyormusunuz? 40 pirinç tanesi gibi düşünün belki daha fazla!

Peki biz veya diğer üreticiler ne yapıyor? Sıvıları 5-6 damla kullanıyoruz, tozları pirinç tanesi kadar... Peki kullanım talimatlarındaki gibi kullansak ne olur sizce?

Gerçi kendisi forumda yok ama Farukk arkadaşımızdan bir alıntı yapıyorum;
Fertivit tam bir fiyaskoydu benim için. Kullanım talimatını okuyup, o doğrultuda kullanınca zaten yüzde 90 tüye sokuyor :D

Yani demem o ki kullanım talimatlarına takılmayın bu kadar. Mantıklı ve doğru olan ne ise o şekilde kullanın ;)

Oyla 0
Diazem suya katılıyor, entrobac suya katılıyor diğer markalar suya katılıyor. Oro digest asla suya katılmaz sitesinde öyle yazıyor. Sebep? sebep yok :) Ne olur yani suya katınca bozulurmu? etkisimi azalır? faydasımı olmaz? ne olur? İçeriğinde suya katılmaması gereken birşeymi var? Yok :) diğer markaların içeriğinde ne varsa bunda da o var. Onların sitesinde suya katın yazıyorda bunda neden katmayın?

Valla ben suya katıyorum ohh mis faydasınıda gördüm. Forumlarda ve youtubeta da bir çok kişi suya katıp kullanıyor. Kimsede bir zararını görmemiş bende görmedim. Aksine gayette faydasını gördüm...

Oyla 0
Diazem suya katılıyor, entrobac suya katılıyor diğer markalar suya katılıyor. Oro digest asla suya katılmaz sitesinde öyle yazıyor. Sebep? sebep yok :) Ne olur yani suya katınca bozulurmu? etkisimi azalır? faydasımı olmaz? ne olur? İçeriğinde suya katılmaması gereken birşeymi var? Yok :) diğer markaların içeriğinde ne varsa bunda da o var. Onların sitesinde suya katın yazıyorda bunda neden katmayın?

Valla ben suya katıyorum ohh mis faydasınıda gördüm. Forumlarda ve youtubeta da bir çok kişi suya katıp kullanıyor. Kimsede bir zararını görmemiş bende görmedim. Aksine gayette faydasını gördüm...
Ben de suya katıyorum,sadece zor çözünüyor biraz o kadar.İyice karıştırınca o da sorun olmuyor.Hatta az kalan entrobac kutusuna döktüm ikisini mix yaptım :)

Oyla 0
Ben de suya katıyorum,sadece zor çözünüyor biraz o kadar.İyice karıştırınca o da sorun olmuyor.Hatta az kalan entrobac kutusuna döktüm ikisini mix yaptım :)
Şu dışkıya bir bakar mısınız, peletten sonra biraz büyüdü gibi geliyor.Renk değişimini normal karşılıyorum da.Genel olarak bi bozukluk yok değil mi,cillop gibi demenizi tercih ederim :ROFLMAO:

Oyla 0
Ben de suya katıyorum ama bir süre sonra suluğun dibine çöküyor sizinde oluyor mu?

Oyla 0