Genel Sohbet Konusu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
190 milyon diyorlar toplam zeytin ağacına ancak madencilik için bile olsa bir kısmının kesilmesine ben sıcak bakmıyorum doğrusu. Bence benim ne demek istediğimi çok iyi anladın @Malkoçoğlu hocam ? Millet neler gördü artık ?? Her şey fazlasıyla beklenir...
Neyse siyasi bir konu olduğundan pek forumda bunu devam ettirmemek lazım ?

Senimi kırıcam Doğanaycım hadi 190 milyon olsun :D Bu arada @neanderthalensis bugün açıklama yapıldı şuan yurt dışından hiç yağ gelmese rahatlıkla temmuz ayına kadar yeticek stok var diyorlar depolarda. E o zamana kadarda zaten savaç biter çok bile sürdü :) Ben bide şunu anlamıyorum yav ayçiçek yağı dediğiniz şey nedir ya bitse ne olur bitmese ne olur açmı kalıcaz yağ bitti diye.. Pandeminin ilk zamanları marketlerdeki makarnaları yağmalayanlar geldi aklıma :) O zamanlar eve bir tane bile makarna almamıştık yokluğunuda hiç çekmedik :D

Mersin'in merkez Akdeniz ilçe sınırları içerisinde yer alan bir zincir marketin deposunda yapılan denetimde, satışa hazır halde stoklanmış 48 ton toz şeker ele geçirildi. Market hakkında stokçuluk ve haksız kazançtan dolayı tutanak tutuldu.

Akdeniz Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, haksız kazanç ve stokçuluğun önüne geçmek için başlattığı denetimlerde fırsatçılara nefes aldırmıyor. Kısa süre önce satışa hazır halde stoklanmış binlerce litre yağ ele geçiren ekipler bu defa zincir market BİM'in deposunda 48 ton toz şeker stoğu tespit etti.

1647354087662.png

Adamlar işi iyice zıvanadan çıkarttılar. KAYNAK LİNK

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bence zincir market için 48 ton hiç bir şey. Bu ürünlerin dağıtımı yapıldığında en fazla 2 aylık bir stoğu var. Buda çok normal gibi. Stokçuluğa karşıyım ancak geniş düşünüldüğünde -bu market için diyorum- yanlış değil. İşlek 10 şubesi olsa zaten hızla eriyecektir.

Muhabbet kuşu iç organlarını, yerlerini ve çalışma şeklini merak edip araştirirken tavukla ilgili yapılmış olan bu videoya denk geldim😊 kuşlarda iç organlar, konumu ve işlevler hep ayniysa; video ingilizce ama turkçeye çevrilip şurda köşede dursa diyebileceklerimizden mi😊

Saçmalığa bakarmısınız.. Sokak kedilerine su verdi diye çocuğa bin lira ceza kesmişler..Çocuğu ödüllendiriceklerine ceza kesiyorlar:confused: Daha neler görücez bakalım...

Şeyi anlamıyorum, bina yönetiminin böyle bir hakkı mı varmışta kafası estikçe ceza kesebiliyor :D

Başka ülkede yasamam tabiri var çok doğru!!
Ben hiç şaşırmıyorum hocam
Burası Türkiye herşey olabilir ben şans eseri yaşadığımızı düşünüyorum. Her dışarı çıktığımda eve sağlam döndüğüm için şükür ediyorum geçen hafta sıkıntılı bir durum yaşadım😕
Aldığım tepki ise zaten normal değil bırakın boşverin

Fziksel, maddi ve manevi güç elde edildiğinde birilerini, birşeyleri ezme eğilimliyiz...

Sosyolojik ve psikolojik ezilmişliklerimizden gelen travmatik bir davranış türü olarak niteliyorum ben bunu.

Malesef ülkemizde bundan kurtulmamız çok zor.

Bu durum gibi, o kadar fazla şey söyleyebilirizki.

Bu sitenin yapmak istediği herkesin gördüğü üzre, kedilerin ve diğer sokak hayvanlarının site içerisinde barınmaması. Muhtemel ve kati nedenlerinin arasında

-Kedilerin toprak ve çiçekli alanları deforme etmesi...

-Toprak alanlarına tuvaletlerini yapmaları ( koku ve küçük çocukların temas etmemesi için karşı çıkılılan birşey olabilir )..
.
-Kontrolsüz üremeleri, zarar verme durumlarının artması...

-Verilen yemeklerin yenilmemesi karşısında çürümesi, çöp oluşturması vs.

vs. vb. Birçok şey sayılabilir.

Temelinde, bir canlıya hükmetme güdüsü olduğunu düşünüyorum. İnsana hükmedilemeyen durumda, hayvanlara yönelim gibi...

İnsan, güç isteyen ve aynı zamanda güçlüye tapan ya da boyun eğen bir varlıktır.

Erkekler iyi bilir; özellikle ilkokuldan liseye kadar olan süreci düşünün; fiziksel açıdan güçlü olan kim ise ona bir yakınlaşma olurdu çevreden, saygı duyulurdu, temelinde korku yatar aslında... Özümüz bu neylersin:) Mesela hayvanlarda olduğu gibi, erkeklerde de göz göze gelmek tehdittir. Toplu taşımalarda, yolda yürürken vs.vb. diğer bir erkekle göz göze gelindiğinde hesaplaşma süreci başlar:)

Bunlar bize miras kalan gen, güdülerdir vs.

Elbette çok şey sayılabilir, yazılabilir konuda. Uzatmak istemem.

Velhasıl; dünyamızda tarih boyunca beraber yaşadık diğer canlılarla. Fakat insanlar ekolojik dengeyi bozmakta kararlı oldular, kontrolsüz çoğalma ve hükmetme arzusu, diğer canlıların yaşam alanlarını kısıtladı ya da yok etti. Bu sebeple birçok diğer canlı, yaşam için insanların kurdukları yeni alanlara yöneldiler. Sonuç olarak bu tür durumlarla karşı karşıya kalmak kaçınılmaz hale geldi.

Bizler, diğer tüm canlılarla uyum içinde yaşayabiliriz. Çocuklarımıza erdemli olmayı öğretebilirsek, yolu yarılamış sayılırız✌️

Yani dışkıda daima zararlı organizmalar yer almadığından bir üreme gözlemlenecektir yine de. Bu nedenle bence dışkı için uygun bir durum değil.

Evet üreme gözlemlenebilir ama yoğunluğuna göre belki çıkarım yapılabilir. Yanıltıcıda olabilir tabi deneyimlemek lazım yinede :)