Kafesleri görelim :)

GüzelKuş

Veteran

GüzelKuş

Veteran
Ben böyle birşey yapsam muhtemelen hanım kuşlarla beraber evden kovar :D
İşte o ilk seçim varya o ilk seçim.. o ilk tanışmada sorulan sorular arasına “canım bak ben kuş beslerim. yarın kalkıptaaa ‘amaniiiinnn bu ne pislik, sesleri kulaklarımı yırtıyor, bıktım artık istemiyorum bunları at at at’ gibi bir şey olmasın kabul mü?” Demek lazım :D :D Ya şaka bir yana benim kız arkadaşımda hayvanların hastası, yani bir köpek sevişi var hayvanı canından bezdirir :D o yüzden bizde sıkıntı olmayacağını ümit ediyorum zaten şimdiden oda, kafes planını ona yaptırıyorum :D kendiside forumda üye aslında ama aktif değil :D

Rüştü Okumuş

Çevirmen
İşte o ilk seçim varya o ilk seçim.. o ilk tanışmada sorulan sorular arasına “canım bak ben kuş beslerim. yarın kalkıptaaa ‘amaniiiinnn bu ne pislik, sesleri kulaklarımı yırtıyor, bıktım artık istemiyorum bunları at at at’ gibi bir şey olmasın kabul mü?” Demek lazım :D :D Ya şaka bir yana benim kız arkadaşımda hayvanların hastası, yani bir köpek sevişi var hayvanı canından bezdirir :D o yüzden bizde sıkıntı olmayacağını ümit ediyorum zaten şimdiden oda, kafes planını ona yaptırıyorum :D kendiside forumda üye aslında ama aktif değil :D
Usta bende 2 akvaryum 2 kuş olumca ve tahmin edersin az çok ne kadar dağınıklık oldugunu gerek su değişimleri gerek temizlik vs bazen çileden çıkıyor :D

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Buda bizden olsun. Sabah güneşimizi alıyoruz. Ayrıca kafesimizi otel gibi kullanıyoruz yatmadan yatmaya :)

Merhaba, kafes tercihiniz doğru değil az kullanılsa da. Ayrıca güneşlenmeye çıkartıldığında kuşlar mutlaka kafesin bir kısmı gölgede kalması gerekir.

İlk mesaj benden olsun :) benim kullandığım kafes bu
Ekli dosyayı görüntüle 8125
Melike Kafesinizin ömrü yavaştan azalıyor görünüyor. Sık kullandığı bölgeler paslanmaya başlamış. Muhabbet kuşları için ipler tehlikeli olabiliyor. Bu nedenle sıkça ayaklarını kontrol etmelisiniz ya da ip kaplama oyuncak tercih etmemelisiniz.

Tayfunnn

iyikus.com Üyesi
Merhaba, kafes tercihiniz doğru değil az kullanılsa da. Ayrıca güneşlenmeye çıkartıldığında kuşlar mutlaka kafesin bir kısmı gölgede kalması gerekir.
Merhaba kafes konusunda showlar için uygun ölçü nedir aceba ve kafes yapısı nasıl olmalıdır. Sabah güneşi çok yakmıyordu o yüzden rahat davrandım biraz 30 dkyı geçmiyor güneşlenme süresi ne dersiniz.

GüzelKuş

Veteran
Merhaba kafes konusunda showlar için uygun ölçü nedir aceba ve kafes yapısı nasıl olmalıdır. Sabah güneşi çok yakmıyordu o yüzden rahat davrandım biraz 30 dkyı geçmiyor güneşlenme süresi ne dersiniz.
Değişir. 60cm aşağısı bana göre kullanılmamalı. 80cm yukarısıda üreme için sorun teşkil edebilir. Odaklanma sorun gibi..
Min. 60g-35d-40y
İdeal.65/75G -40D- 45Y

Boxlar ise Genelde standart oluyor. Onlarda;
75g- 40d-45y yada
80-50-50 yada
80g-40d-45y şeklinde

Melike Gül 

Yönetici
Moderatör
Melike Kafesinizin ömrü yavaştan azalıyor görünüyor. Sık kullandığı bölgeler paslanmaya başlamış. Muhabbet kuşları için ipler tehlikeli olabiliyor. Bu nedenle sıkça ayaklarını kontrol etmelisiniz ya da ip kaplama oyuncak tercih etmemelisiniz.
Tamamdır o ipli salıncağı çıkardım .zaten o oyuncağı ben yapmıştım o oyuncak kafesle birlikte hediye gelmişti ve kuşum hiç ilgilenmiyordu bende ilgisini çeksin diye renkli iplerle boncuklarla kapladım zaten çok sık bir şekilde yaptığım için bu zamana kadar tırnağını oyuncağına takma gibi bir sorunumuz olmadı . Ama ne olur olmaz diye çıkardım yinede

Tayfunnn

iyikus.com Üyesi
Değişir. 60cm aşağısı bana göre kullanılmamalı. 80cm yukarısıda üreme için sorun teşkil edebilir. Odaklanma sorun gibi..
Min. 60g-35d-40y
İdeal.65/75G -40D- 45Y

Boxlar ise Genelde standart oluyor. Onlarda;
75g- 40d-45y yada
80-50-50 yada
80g-40d-45y şeklinde
Faruk bey üretim yapmıyorum 1 tane show jumbo kuşum var. Boxlardan kastımız iri kuşlarmı?ev için ideal ölçü hangisi olur.

Tayfunnn

iyikus.com Üyesi

Hazal 

Yönetici
Moderatör

Hegen vision M01 bulamıyorum S01 alsam uygun olur mu acaba ebat olarak? Tek kuş için yeterli sanki. 45,7x35,6x50,8 ölçüleri.

Rüştü Okumuş

Çevirmen
Hegen vision M01 bulamıyorum S01 alsam uygun olur mu acaba ebat olarak? Tek kuş için yeterli sanki. 45,7x35,6x50,8 ölçüleri.
O kafesten bende almak istedim daha dün ama biraz pahalı geldi ne bileyim :) kocaman jako kafesini sultanıma 575e aldım 2 ay önce ona okadar verilirmi diye düşündüm :)