Kusma

roadhouseblues

Veteran
Kuşlarım(erkek ve dişi) rahatsızlar diye veterinere gitmiştim, 7 günlük bir antibiyotik verdi, stafilokoktan şüphelendi.İlacı bitirdik yarın kontrol günümüz ama bu sürede dışkılarda düzelme vardı;az önce dişi kuşum kustu..Şimdi de biraz halsiz yem yedirmeye çalıştım çok az yedi.Dışkıları da bugüne kadar iyiydi bugün 2sininki de biraz bozuldu.Yarın kontrole gidicem ama açıkçası veterinerler de pek anlamıyor yardımcı olursanız çok sevinicem çok üzüldüm yine kustuğu için..Dışkısını ve kuşu eklicem şimdi

Hareketli olduğu videoda eşi dışarıdaydı o yüzden öyle.Ondan sonra hep uyukladı şimdi yine uyuyor :( Bu arada veteriner bir de toz karışım verdi mamasına kat diye,onu henüz katmadım. Veterinere gitmeden önce de 2-3 kez kustuğu olmuştu ama onda hep bir şeyden korkmuştu(artçı depremler oluyor onlardan) ..Dediğim gibi yarın kontrole de gidicem ama fikrinizi almak istiyorum:(

Gaga surtmesi çok nedenli bir davranış. Örneğin o bölgeyi kaşıma isteği, mantar durumları, eş talebi veya çağırma hareketi olarak yorumlanabilir. Yani iyi gözlem lazım. Dışkısı nasıl

Gaga surtmesi çok nedenli bir davranış. Örneğin o bölgeyi kaşıma isteği, mantar durumları, eş talebi veya çağırma hareketi olarak yorumlanabilir. Yani iyi gözlem lazım. Dışkısı nasıl
Çok teşekkür ederim cevap için 🙏 Dışkısını da yükledim hocam daire içine aldığım yerde dişinin dışkısı.Şimdi de veterinere gidiyoruz kontrole.

Veterinerle konuştuk, 5gün probiyotik verin sonra koksidiyoz için ilaç kullanın dedi, elimde ilaç var deyince ilaç yazmadı vetakoksin var elimde ,tam dolu suluğa 3-4 damla damlat dedi 10 gün kullan dedi.Koksidiyoz için kuşa falan bakmadı ,kesin vardır yüzde 90 dedi??? Açıkçası bu şekilde teşhis koyması çok saçma geldi,sizin önerinize göre ilerleyeceğim...

Kuşlarım(erkek ve dişi) rahatsızlar diye veterinere gitmiştim, 7 günlük bir antibiyotik verdi, stafilokoktan şüphelendi.İlacı bitirdik yarın kontrol günümüz ama bu sürede dışkılarda düzelme vardı;az önce dişi kuşum kustu..Şimdi de biraz halsiz yem yedirmeye çalıştım çok az yedi.Dışkıları da bugüne kadar iyiydi bugün 2sininki de biraz bozuldu.Yarın kontrole gidicem ama açıkçası veterinerler de pek anlamıyor yardımcı olursanız çok sevinicem çok üzüldüm yine kustuğu için..Dışkısını ve kuşu eklicem şimdi

veteriner hangi antibiyotiği verdi?

veteriner hangi antibiyotiği verdi?
Bunu sordum ama arada kaynadı,benim de az önce aklıma geldi..Şu an kapalılar sabah ilk iş arayıp tekrar soracağım.Bu arada dışkı tahlili için de Ankara'da bi lab ile görüşmüştüm nerdeyse 1 ay olacak,onlar da Antep'ten oraya gelene kadar bozulma olacağını söyledi ama daha önce İzmir'e gönderdim ve kabul etmişlerdi.Bu konuda da fikrinizi sormak istiyorum.Gerçekten hayvan sahiplenmeden önce iyi bir vet.bulmak gerekiyor ,bulamıyorsan sahiplenmeyeceksin...

büyük olasılıkla ya solunum ya da kursak sorunsalı.
Ne yapabilriiz peki? Veteriner bir şeyden anlamıyor ,az önce uyudukları odadan çıkardım ,çıkar çıkmaz kusmaya başladı.Dışkısı da bir tuhaf yükleyeceğim şimdi.Bize bir yol gösterin lütfen gözümün önünde hayvanın ölmesini istemiyorum

Screenshot_2023-11-29-10-35-18-472_com.miui.gallery.jpg son dışkısı bu ve sürekli kusuyor *güncelleme:yem yemiyor ama kum yiyor.Solunuma dair başka hiçbir belirti yok ben sindirim sorunu olduğunu düşünüyorum sindirim için ne yapabilirim?

Son düzenleme:
*Çevreme sorup soruşturup güvenilir bi veteriner buldum, neo-terramycin kullanmamız gerektiğini söyledi.Yarın gidip ilacı alacağım sizin de fikirlerinizi bekliyorum