Kusma

roadhouseblues

Veteran
Kuşlarım(erkek ve dişi) rahatsızlar diye veterinere gitmiştim, 7 günlük bir antibiyotik verdi, stafilokoktan şüphelendi.İlacı bitirdik yarın kontrol günümüz ama bu sürede dışkılarda düzelme vardı;az önce dişi kuşum kustu..Şimdi de biraz halsiz yem yedirmeye çalıştım çok az yedi.Dışkıları da bugüne kadar iyiydi bugün 2sininki de biraz bozuldu.Yarın kontrole gidicem ama açıkçası veterinerler de pek anlamıyor yardımcı olursanız çok sevinicem çok üzüldüm yine kustuğu için..Dışkısını ve kuşu eklicem şimdi

ilacı 6 gün kullanmalısınız bence. Peşine nistatin etken maddeli bir ilaç tercih edilebilir. Kusması için diyorum. Mikostatin olabilir, fungostatin olabilir.

ilacı 6 gün kullanmalısınız bence. Peşine nistatin etken maddeli bir ilaç tercih edilebilir. Kusması için diyorum. Mikostatin olabilir, fungostatin olabilir.
Hocam inanmayacaksınız ama geceki dışkıları tamamen düzgün hiçbir şey kalmamış 😅 Mantar ilacını 2sine de mi vereyim ve bunun peşi sıra mı? Yani probiyotik desteği vermeden mi?

@Doğanay Y. Hocam merhabalar.Son bir sorum olacak size 🙈 Bugün dediğiniz gibi ilacı 6 güne tamamlayacağız.Dün hiç kusmadı bütün gün yanındaydım gözlemledim.Bugün de kusmazsa mantar ilacını vermeme gerek var mı?

@Doğanay Y. Hocam merhabalar.Son bir sorum olacak size 🙈 Bugün dediğiniz gibi ilacı 6 güne tamamlayacağız.Dün hiç kusmadı bütün gün yanındaydım gözlemledim.Bugün de kusmazsa mantar ilacını vermeme gerek var mı?
Evet verin hocam. Umarım tamamen keser. 3 günlük kullanalım

@Doğanay Y. Hocam tekrar merhabalar.Doktor yaşımdan dolayı mikostatin şurup yazmadı, ben eczaneden zolax aldım.Hapın kullanımını araştırdım ,bir youtube kanalı bir kapsülü 5 e bölün kullanın demiş ancak her bir parçadan sonra 2-3 gün temiz su verin demiş.Bu şekilde kullanımı doğru mu ya da sizin bir öneriniz var mıdır?

@Doğanay Y. Hocam tekrar merhabalar.Doktor yaşımdan dolayı mikostatin şurup yazmadı, ben eczaneden zolax aldım.Hapın kullanımını araştırdım ,bir youtube kanalı bir kapsülü 5 e bölün kullanın demiş ancak her bir parçadan sonra 2-3 gün temiz su verin demiş.Bu şekilde kullanımı doğru mu ya da sizin bir öneriniz var mıdır?
Forumda araştırma yaptım ,1-1.5 litre suya 1 kapsül demişsiniz, sadece ara vermem gerekir mi ilk dozdan sonra onu öğrenebilirsem çok sevinirim 🙏

Doğanay hocam, zolaxlı suya dün başladık.2 gündür iştahı açık hiç kusmayan kuşum bu sabah yine kustu..Sizce neden olabilir?diğer kuşumda hiçbir şey yok...
IMG-20231207-WA0009.jpgIMG-20231207-WA0008.jpg erkek ve dişinin dışkıları böyle.(hasta olan dişi) Kustuğu yemde beyazımsı,hafif yapışkan sıvı vardı çok az da olsa.Yediği her şeyi çıkardı.

dışkılar hala toparlamamış :( İyi beslenmediği için boyaması var gibi görünüyor. Yem taze miydi? Tedavi olana kadar kusması olabilir ayrıca

dışkılar hala toparlamamış :( İyi beslenmediği için boyaması var gibi görünüyor. Yem taze miydi? Tedavi olana kadar kusması olabilir ayrıca
Yemi yeni aldım ama çok kaliteli değil,versele laga aldım açar açmaz böcekler çıktı olduğu gibi çöpe döktüm,petshoptan acil bulduğumu aldım.Markayı hatırlamıyorum ama petshop tanıdık güya garden mix ayarında olduğunu söyledi ama güvenmiyorum tabii.Yeni yem alsam işe yarar mı acaba? Garden mix alıcaktım onun da tarihi geçmişti...
Bu arada 2 gün hiç kusmadı o yüzden endişelendim ve 2 gündür epey iştahlı yem yedi aslında.Bugün çok durgun ve az yem yedi ama erkeği besliyor genel olarak.

temel durum genelde kötü beslenme, yem bayatlığıyla alakalı olabiliyor. Bu nedenle acaba yemden mi dedim. Bu tarz bir geri gelen boyamada tekrardan ilaca dönmeye gerek yok. Tek başına yeterli gelmemiş olmalı

temel durum genelde kötü beslenme, yem bayatlığıyla alakalı olabiliyor. Bu nedenle acaba yemden mi dedim. Bu tarz bir geri gelen boyamada tekrardan ilaca dönmeye gerek yok. Tek başına yeterli gelmemiş olmalı
Bugün ara ara kustu yine ama çok yem çıkarmadı.Başka ne yapabilirim sizce? Bu denli hasta olma sebebini de anlamış değilim..
*Dışkıları da hafif ishal 2sinin de

Bugün ara ara kustu yine ama çok yem çıkarmadı.Başka ne yapabilirim sizce? Bu denli hasta olma sebebini de anlamış değilim..
*Dışkıları da hafif ishal 2sinin de
Sebebini bulmak her zaman gözlemle olamıyor maalesef. Her yönüyle incelenmesi lazım :(
İlaç sonrası toparlama evresinde de olabilirler.