Kusma

roadhouseblues

Veteran
Kuşlarım(erkek ve dişi) rahatsızlar diye veterinere gitmiştim, 7 günlük bir antibiyotik verdi, stafilokoktan şüphelendi.İlacı bitirdik yarın kontrol günümüz ama bu sürede dışkılarda düzelme vardı;az önce dişi kuşum kustu..Şimdi de biraz halsiz yem yedirmeye çalıştım çok az yedi.Dışkıları da bugüne kadar iyiydi bugün 2sininki de biraz bozuldu.Yarın kontrole gidicem ama açıkçası veterinerler de pek anlamıyor yardımcı olursanız çok sevinicem çok üzüldüm yine kustuğu için..Dışkısını ve kuşu eklicem şimdi

Herkese iyi pazarlar.Lokum'un son durumu bu şekilde IMG-20231217-WA0005.jpgIMG-20231217-WA0004.jpgIMG-20231217-WA0003.jpg Doğru düzgün yem yediğini görmüyorum ve dışkıları da bu şekilde etrafa leke bırakıyor.Tüy dökümündeler bu yüzden olabilir mi?
Bir de oğlum Ponpon'un kuyruk atması var videosunu ekliyorum.

Dışkılar çok kötü sayılmaz ancak yem tüketiminin azalması iyi değil. Ayrıca kuyruk atışı da oldukça şiddetli görünüyor. Solunum ilacı kullanmak gerekebilir.

Dışkılar çok kötü sayılmaz ancak yem tüketiminin azalması iyi değil. Ayrıca kuyruk atışı da oldukça şiddetli görünüyor. Solunum ilacı kullanmak gerekebilir.
Hocam kuyruğu atan erkek.Hastalık belirtisi olan dişi.Erkeğin bu kuyruk atması çok uzun zamandır var ama başka hiçbir belirti yok üşütmesi imkansız çok dikkat ediyorum bir de çok yakın zamanda vmd-doxy kullandılar solunum sorunu olsa ona da iyi gelmez miydi :(

Kuyruk atması genellikle solunum sorunu ile bağdaştırılıyor ancak başka nedenlerde olabilir. Yeni gelişen bir durum olabilir. Kuyruk bölgesi tüy kisti olabilir.

Doğanay hocam, veterinerimiz ameliyat olmuş iki hafta yok yine sizin başınızı şişireceğim 🥲 Kuyruk atması bazen var bazen yok ama genel olarak dişi kuşa göre kuyruğu aşağıda duruyor ve bu uzun zamandır böyle aylardır diyebilirim.Esas şunu sormak istiyorum, dişinin dışkılarının beyaz kısmı halen yeşil.Baytrilin son 2 günü tamamen düzelmişti ilacı bıraktık yavaş yavaş geri bozuldu.Bir şey yapmak gerekiyor mu sizce ve neden düzelmedi :(
IMG-20231219-WA0033.jpg 9yteceb.jpg (bu da erkek kuşumun kuyruğu,normalde böyle aşağıda duruyor) solunum sorunu için bugün özel olarak gözlemledim ; gün içinde bişey yoktu ama uyuması için karanlık odaya götürdüğümde arka arkaya hapşurdu.Oda soğuk değil,camı olmayan bir oda ve ek olarak kafesi battaniye ile örtüyorum yani ama yine de soğuk almış olabilir mi ?

Son düzenleme:
Bu oranda az bir boyamada ben ilaç kullanmıyorum açıkçası. Takviyelerle destekliyorum, bol kekikli mama ve taze tüketmesi için kafese asıyorum. İyi geliyor oldukça.
Üşütmüş olabilirler :( B kompleks vitamin ve elektrolit ile destekleyiniz

Bu oranda az bir boyamada ben ilaç kullanmıyorum açıkçası. Takviyelerle destekliyorum, bol kekikli mama ve taze tüketmesi için kafese asıyorum. İyi geliyor oldukça.
Üşütmüş olabilirler :( B kompleks vitamin ve elektrolit ile destekleyiniz
Tamamdır ,zaten ilaçtan bıktım artık vermek istemiyorum 😅 Çok teşekkür ederim 🙏

IMG-20240107-WA0011.jpgIMG-20240107-WA0010.jpgIMG-20240107-WA0007.jpgIMG-20240107-WA0006.jpg
merhabalar 2 gündür dışkıları yine bozuldu size danışmak istedim.Bu süreçte probiyotik,vitaminle destekledim ama 3 gündür kekik çayı veriyorum 1 gün çay 1 gün temiz su şeklinde.Bugün dışkıda hafif de olsa koku da farkettim :( Yemden de şüpheleniyorum yenisini alıcam bugün, o yüzden olabilir mi sizce?

Doğanay hocam kusura bakmayın sizi de rahatsız ediyorum ama acil bir şey sormam lazım. Henüz dışkılarını laba gönderemedim.Bugün erkek kuşumu kusmaya çalıştı epey öğürdü ama yem çıkarmadı.Kafes tabanında 2-3 tane kabuksuz yem gördüm belki önceden çıkardıysa bilmiyorum.Bütün gün de uyukladı.Dikkatimi çeken 1.si dışkılarda hafif bir koku var bu kokuyu birkaç kez kuşun ağzından da aldım ama şimdi kokladım ağzı kokmuyo mesela.2.si de gün içinde yarı düzgün dışkılıyorsa yarı ishal hatta su yaptığı oluyor ama gece dışkıları da düzgün gibi onları yükleyeceğim birazdan.Kuyruk atması vardı önceden,son halini de koyuyorum şimdi.Bu son kullandığımız ilaçlar biteli daha 2 ay olmadı onda tamamen düzelmişlerdi bu kadar çabuk nasıl tekrar hasta olabilir,virkon-s ile de dezenfekte ediyorum haftda 1 kez.
Son bi fikrinizi almak istedim işlerim vardı dışarı çıkamadım ama bu hafta içinde laba göndereyim mi yoksa son kullandığımız ilacı tekrar kullansak faydası olur mu ilaç vermekten de bıktım ama başka çarem yok nerde hata yapıyorum bilmiyorum.

*hocam bir yerde hata mı yaptım diye düşünüyordum da erkek kuşum dışarı her çıktığında yansıması olan tüm nesnelere kur yapıp bazen de yem kusuyor.Ayna değil ama mesela fotoğraf çerçevem var orda kendi yansımasını görüyor ya ona gidiyor sürekli ben de karışmıyorum.Acaba bu durum kursak mantarı yapmış olabilir mi ?