Kuşum uçamıyor kanadını titretiyor

GülşahM.

Forum Sakini
Arkadaşlar sabah uyandığımda kuşum uykulu gibiydi ama tam ne olduğunu anlamadım onun dışında bir sorunu yoktu odamın penceresini açtım kapıyı kapattım cereyan olmasın diye sonra pencere yi tekrar kapatıp kuşumu saldım. Fakat kuşum uçamadı uçamıyor uçmaya çalışıyor ve kanadını titretiyor sebebi ne olabilir :(video atmayı bilmiyorum büyük diyor

bu tarz grip gibi hastalıklar geçebiliyor ne yazık ki ama farklı bir seyir halinde oluyor.
Aynı odada kalıyoruz başka odaya da koyma şansım yok ne önerirsiniz hocam. Kuşum hastalandıktan sonra ben hastalandım önce ben hasta olsaydım kendimden şüphelenirdim sanırım. Yani başka odaya koyma şansım şuan yok ☹️sadece mutfak boş

O kadar çok etkilemeyecektir hocam aslında. Sadece temasınızı biraz azaltın şu süreçte.
Yok yok ben normalde de kuşlarımla çok yakın temas kurmam, öpmem 😅zararlı olduğunu düşünüyorum nedense. Ama odada hapşırma durumu olduğu için sordum evhamlandım ya da sadece geceleri odada dururum bundan sonra, çok hassas bünyeleri var çünkü

Yok yok ben normalde de kuşlarımla çok yakın temas kurmam, öpmem 😅zararlı olduğunu düşünüyorum nedense. Ama odada hapşırma durumu olduğu için sordum evhamlandım ya da sadece geceleri odada dururum bundan sonra, çok hassas bünyeleri var çünkü
kolay kolay geçmiyor ancak bulaştığına dair veriler var. Bu nedenle öyle yazdım

kuşun güncel video ve dışki fotolarıni paylaşırmısınız

dışkılar ne zamandır bozuk bunu da yazıniz
Hocam kuşum 1 yıl 2 aydır bende geldiğinde 3 aylık gibiydi. Yani 6 veya 7 aydır dışkısı böyleydi diyebilirim probiyotik bağırsak için ilaçta verdim ama uzun süredir böyle olunca dışkısı böyle diye düşünmeye başladım bir de benim kızım çok fazla dışkılıyor diğer kuşuma göre. Video ve fotoğraf

Ekli dosyalar

• IMG_20221229_135227-min.jpg
    IMG_20221229_135227-min.jpg
    507.9 KB · Görüntüleme: 10
dışkı 6-7 aydır bozuksa endişelenmeyin. sulphamezathine gibi bir antibiyotik 3-5 gun kullanilabilir ancak aciliyeti yok

not: diayzme 256 isimli ürün probiyotik değildir

dışkı 6-7 aydır bozuksa endişelenmeyin. sulphamezathine gibi bir antibiyotik 3-5 gun kullanilabilir ancak aciliyeti yok

not: diayzme 256 isimli ürün probiyotik değildir
Nasıl değil hocam ben onu probiyotik diye aldım ayrıca şunu da söyleyeyim kuşumun eski neşesi yok bence o da kanat sorunundan sonra oldu çoğu zaman uyuyor korkuyorum ☹️

kolay kolay geçmiyor ancak bulaştığına dair veriler var. Bu nedenle öyle yazdım
Hocam merhaba ben kuşumun ilk uçamadığı anı videoya almışım ve orada gördüm ki kanatları uzun veterinere götürdüğüm gün bir kanadı kısaydı. Ama uzunken de uçamıyor kuşum acaba sebebi tüyden dolayı değil de daha ciddi bir sorun mu :(

sonradan uçamama durumları tüy eksikliği, aşırı ağırlaşma, zedelenmeler ya da enfeksiyonlardan gözlemleniyor. Bir de ur ve tümör durumları

Salmonella gibi hastaliklar kanat kitlenmesine neden olabilir. Usutmus olabilir belki
Hocam merhaba , sosyal medyada benim kuşumda olduğu gibi kanat eksikliği yaşayan bir kuş gördüm sahibiyle görüştüm onun kuşu çok tüy dökmesine rağmen uçuyormuş kanatları da kısaydı. Acaba benim kuşumda dediğiniz gibi başka hastalıklar olabilir mi? keyfi yerinde yemekte yiyor ama sadece tüy dökümünde uçmama problemi olur mu?

Hocam merhaba , sosyal medyada benim kuşumda olduğu gibi kanat eksikliği yaşayan bir kuş gördüm sahibiyle görüştüm onun kuşu çok tüy dökmesine rağmen uçuyormuş kanatları da kısaydı. Acaba benim kuşumda dediğiniz gibi başka hastalıklar olabilir mi? keyfi yerinde yemekte yiyor ama sadece tüy dökümünde uçmama problemi olur mu?
Tüy dönemi uçmaya isteksiz olmaları çok normaldir. Tüyleri uzasın tekrar değerlendirelim. Bu arada o süreçte b kompleks vitamin eksik etmeyelim. Ağırlığını tartar mısınız?

Tüy dönemi uçmaya isteksiz olmaları çok normaldir. Tüyleri uzasın tekrar değerlendirelim. Bu arada o süreçte b kompleks vitamin eksik etmeyelim. Ağırlığını tartar mısınız?
Evde tartı yok maalesef hocam başka bir üreticiye de attım videoyu en yararlı olan uçum tüylerini dökmüş dedi, Muhabbet kuşların da uçmaya yarayan tüyleri nasıl ayırt ediyorsunuz hocam kaç tüy olması gerekiyor uçması için. Röhnfried Bt amin forte aldım, araştırdığım kadarıyla en iyi b vitamini buymuş.

Evde tartı yok maalesef hocam başka bir üreticiye de attım videoyu en yararlı olan uçum tüylerini dökmüş dedi, Muhabbet kuşların da uçmaya yarayan tüyleri nasıl ayırt ediyorsunuz hocam kaç tüy olması gerekiyor uçması için. Röhnfried Bt amin forte aldım, araştırdığım kadarıyla en iyi b vitamini buymuş.
benim için en iyiye yakın tollyamin forte var. İmkan varsa bunu almanızı öneririm ama bt aminle hemen hemen aynılar.
Kanadının ucunda ki 3 uzun tüy sağlıklı olmalı. Onların eksikliği iyi uçuşu engelliyor. Kaldıramıyorlar kendini.

benim için en iyiye yakın tollyamin forte var. İmkan varsa bunu almanızı öneririm ama bt aminle hemen hemen aynılar.
Kanadının ucunda ki 3 uzun tüy sağlıklı olmalı. Onların eksikliği iyi uçuşu engelliyor. Kaldıramıyorlar kendini.
Kanadı uzamaya başlamış mı hocam bana mı öyle geliyor 😃

Ekli dosyalar

• IMG_20230113_104637-min.jpg
    IMG_20230113_104637-min.jpg
    564.2 KB · Görüntüleme: 6