Lütfen çok acil yardım ☹️

Cicikuşşı

Forum Sakini
Muhabbet kuşumun gagasının altında mantar vardı kremle geçirdik ama bu sefer yanında da çıktı 2 haftadır krem sürüyoruz dün kabarık uyudu hep ve kustu bugün de yem yemesine baktım sadece aspur seçiyor içinden diğerlerini yemiyor gagası biraz uzadı acaba ondan mı . Kabarık duruyor ne yapmalıyım biraz da ishal gibi

Ekli dosyalar

• 36F8D1B3-183E-4F2F-AE58-42510923FA3A.jpeg
    36F8D1B3-183E-4F2F-AE58-42510923FA3A.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 42
Tamamdır inşallah geçer. Nasıl kullanacağım teramisini?
Az miktarı kulak çubuğu ile sürebilirsiniz, ya da ellerinizi iyice yıkayıp kuruladıktan sonra parmağınızın ucuyla olabilir.
Gözkapaklarının tamamına ve birazcık dışına taşsa da olur ama dikkat edin yapı yapış olmasın.
Diğer gözüne de sürün, ben kör olup olamadığından çok emin değilim şahsen. Kör olduğunu nasıl tespit ettiniz?

Oyla 0
@Atilla Algansoy
@Malkoçoğlu
Bugün kuşumun gözü daha bi kötü geldi bana. Daha fazla şiş ve kızarık gibi bir de üstünde çapak gibi bir şey çıkmış. Ümit abi Damla’yı dediğin gibi kullandım 3-4 gün ama işe yaramadı. Başka ben yapabilirim? Nadiren açıyor gözünü açtığında da içi de kızarık gibi ve beyaz nokta gibi şeyler varr , sürekli kaşıyor yine

Tobrased damlanın etkisiz kalması çok nadir olan birşey. Gözündeki enfeksiyon ilerlemiş baya demekki. Size daha güçlü bir damla önericem onu kullanın birde. STAFINE %1 VISKOZ göz damlası. Eczaneden bu damlayı alıp uygularmısın. Sabah bir damla akşam bir damla şeklinde 5-6 gün kullanıcaksın..

Göz damlasının yanında birde antibiyotik kullanılırsa daha etkili olur. Eczaneden birde bactrim şurup alın. Bunuda suyuna 6-7 damla damlatıp kullanın. İlaçlı su 6 saatte bir tazelenicek ve 5-6 gün kullanılıcak..

Oyla 0
Az miktarı kulak çubuğu ile sürebilirsiniz, ya da ellerinizi iyice yıkayıp kuruladıktan sonra parmağınızın ucuyla olabilir.
Gözkapaklarının tamamına ve birazcık dışına taşsa da olur ama dikkat edin yapı yapış olmasın.
Diğer gözüne de sürün, ben kör olup olamadığından çok emin değilim şahsen. Kör olduğunu nasıl tespit ettiniz?
Şöyle tespit etmiştim ilk zamanlar parmağımı sağa sola hareket ettirdim bakmadı. Uçarken de göremiyor biz yakalıyoruz uçtuğu zaman. zaten şuan uçmaya korkuyor elime aldığım zaman kanatlarını çırpıyor sadece uçmuyor. Yani göremiyor

Oyla 0
Tobrased damlanın etkisiz kalması çok nadir olan birşey. Gözündeki enfeksiyon ilerlemiş baya demekki. Size daha güçlü bir damla önericem onu kullanın birde. STAFINE %1 VISKOZ göz damlası. Eczaneden bu damlayı alıp uygularmısın. Sabah bir damla akşam bir damla şeklinde 5-6 gün kullanıcaksın..

Göz damlasının yanında birde antibiyotik kullanılırsa daha etkili olur. Eczaneden birde bactrim şurup alın. Bunuda suyuna 6-7 damla damlatıp kullanın. İlaçlı su 6 saatte bir tazelenicek ve 5-6 gün kullanılıcak..
Teramisin almayayım mi o zaman hangisi daha etkili olur

Oyla 0
Kuşum şimdi böyle dışkı yaptı:( aslında uyuyordu çoktan yatırmıştım
Pirinç suyu koymuştum suluklarına içmediğini görünce içirmeye çalıştım baktım böyle yaptı dışkısını

Ekli dosyalar

• F6393A23-64D0-4EE0-97D5-FE09F2140445.jpeg
    F6393A23-64D0-4EE0-97D5-FE09F2140445.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 11
Oyla 0
Şimdi böyle yaptı sanırım yem yemediğinden oldu önceki dışkı. ama yine sulu gibi dışkısı

Ekli dosyalar

• 54E04989-65C0-46A0-96B6-03D493AD64DB.jpeg
    54E04989-65C0-46A0-96B6-03D493AD64DB.jpeg
    322.8 KB · Görüntüleme: 6
Oyla 0
Kuşum uyuyup duruyor :( ne yapacağımı şaşırdım. @Malkoçoğlu dediğiniz ilaçları alacağım ama reçetesiz antibiyotıik vermiyorlar nasıl alacağım bilmiyorum. YouTube kanalı olan birine sordum kuşu bağırsak enfeksiyonu dedi 4 in 1 mix kullan dedi. Keşke kuşun hastalığının gerçekten ne olduğunu bilebilsem. Dışkı tahlili yaptırabilsem :( Bari veterinere götüreyim diyorum hiçbiri bir şey bilmiyor. Hatta bazıları geri gönderiyor kuşlara bakmıyorum diyip. Ölücek herhalde bu gidişle...

Oyla 0