Megabakteri ile savaşıyoruz gün gün Tedavi sürecimiz.

hmm, bağırsakta hastalık oluşturan bir bakteri olan e-coliye ve şuan ki megabakteri problemini gözlemlemişler.
2 problem birden var kuşta demek oluyor. İshalinin sebebi bu nedenle muhtemelen. Kullandığınız ilaç sonrasında ikincil bir ilaca gerek kalmayabilir ama dışkılar bozuk ise hala ecoli ve koksidiyoz için etkili olan bir ürün kullanmak uygun olacaktır.

Bu sonuçla alakalı kuzenimin eşi veterinerlik bitirdiği için ona gösterdim.

oda aslında antibiyogram testine gerek olmadığını.
Verdiğim ilaçlarla düzelebileceğini.
Testlerin temiz çıktığını söyledi.
Suyuna vitamini koy dedi
Probiyotik başla dedi.

ama şimdi şöyle bir durum var.
Bu hayvan ilaç alıyor, cleasing tea Li su alıyor,arada organik elma sirkeli su alıyor
Bunlar bünyesine çok fazla gelmiyor değil mi? Yani kurtaracağım derken öldürmek istemem sizlerden fikir istiyorum arkadaşlar.

ben kızıma röhnfried w vereyim mi?
Probiyotik vereyim mi?
Napayım ben?

hmm, bağırsakta hastalık oluşturan bir bakteri olan e-coliye ve şuan ki megabakteri problemini gözlemlemişler.
2 problem birden var kuşta demek oluyor. İshalinin sebebi bu nedenle muhtemelen. Kullandığınız ilaç sonrasında ikincil bir ilaca gerek kalmayabilir ama dışkılar bozuk ise hala ecoli ve koksidiyoz için etkili olan bir ürün kullanmak uygun olacaktır.
Dışkısı tohum yerse tohum cıkarıyor fazlasıyla
Yemezse normal kıvamlı kaka yapıyor.

Sirke iyi bir prebiyotik kaynağı. İlaçlarla birlikte vitaminde verilebilir ancak karaciğeri çok yoracaktır. Dozajlama önemli olan. Tedavisi için veteriner kaç gün önermişti?
Bittikten sonra başlasanız daha uygun olabilir. Eğer mama yiyorsa bir süre düzenli mama püreleri hazırlayabilirsiniz. İhtiyacı olan katkıları alacaktır.

Bu sonuçla alakalı kuzenimin eşi veterinerlik bitirdiği için ona gösterdim.

oda aslında antibiyogram testine gerek olmadığını.
Verdiğim ilaçlarla düzelebileceğini.
Testlerin temiz çıktığını söyledi.
Suyuna vitamini koy dedi
Probiyotik başla dedi.

ama şimdi şöyle bir durum var.
Bu hayvan ilaç alıyor, cleasing tea Li su alıyor,arada organik elma sirkeli su alıyor
Bunlar bünyesine çok fazla gelmiyor değil mi? Yani kurtaracağım derken öldürmek istemem sizlerden fikir istiyorum arkadaşlar.

ben kızıma röhnfried w vereyim mi?
Probiyotik vereyim mi?
Napayım ben?
Bence de vitamin şu aşamada extra yük bindirir bünyeye,taze meyve sebzeden alsa daha iyi olur.Tedavi bitimi sağlam bir destek kürüyle toparlar diye düşünüyorum.

Sirke iyi bir prebiyotik kaynağı. İlaçlarla birlikte vitaminde verilebilir ancak karaciğeri çok yoracaktır. Dozajlama önemli olan. Tedavisi için veteriner kaç gün önermişti?
Bittikten sonra başlasanız daha uygun olabilir. Eğer mama yiyorsa bir süre düzenli mama püreleri hazırlayabilirsiniz. İhtiyacı olan katkıları alacaktır.
Şöyle ki kızım hiç mamayla beslenmedi.
Veteriner yani Ömer bey 10 uygulama yapın dedi. Yarınki sonuca göre de antibiyotik 4-5 sürecek şekilde başlayabilirmiş.
Fakat 10 uygulama tedavisinde ne aşamaya getirir bilmiyorum

Arkadaşlar merhaba
Ömer bey biraz önce bir dönüş yaptı dönüş bu şekilde;

Duygu hanım selam
Az önce görüştük ancak bilgilendireyim tekrar,
Enteropatojenik E.coli ve Megabakteriozis ikili bir miks enfeksiyon söz konusu.
Bakteriyoloji sonucuna bağlı antibiyogram yapıldı sonucu 25.12.2020 11.30 gibi çıkar. Size detay yazarım.
Dun size e coli veya Staphylococcus cikma ihtimali yüksek demiştim. Günlük temas ettiğiniz eşyaları temizleyin. Antibiyogtma göre ikincil enfeksiyona karai savaş da açarız.

Hatta şuan olasi kullanılacak 2 etken maddesini de verebilirim ama biraz daha sabır. Ve lütfen şu kusa tohum yedirmeyin. Kuşa sadece aci çektirip depresyon halini arttırsın.

Savaşımız devam ediyor.

Ağırlık 34-35 gidip geliyor
Kakası ekte mevcut
Pelet ve yulaftan başka hiç bir şeyi severek yemiyor ‍♀️

Ekli dosyalar

• 92B3B7A4-931D-4644-99D1-C1C625C00EB6.jpeg
    92B3B7A4-931D-4644-99D1-C1C625C00EB6.jpeg
    509 KB · Görüntüleme: 13
  • 7CFE02CE-6378-495D-AD8B-7823FCDE30B0.jpeg
    7CFE02CE-6378-495D-AD8B-7823FCDE30B0.jpeg
    646.7 KB · Görüntüleme: 12
  • 1A91D2C0-38CA-4612-8980-C9178DCE4D9E.jpeg
    1A91D2C0-38CA-4612-8980-C9178DCE4D9E.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 15
2. Günde 3. Dozdayız

-Sizlerden duyduğum hep kızımın ağırlığının stabil tutulmasıydı bende gece gündüz bunun için uğraşıyorum.
- serseri bir kişilik olduğu için karnabahar ve brokoliyi güzelce yıkadım masanın üzerine serptim.
Ve gerçekten sevdi.
Umarım şifa olur fayda olur güzel kızıma

Ekli dosyalar

• 05A6DB8E-FE93-4802-B0C9-681D94CC05F9.jpeg
    05A6DB8E-FE93-4802-B0C9-681D94CC05F9.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 15
  • AA6C551D-F0A4-49E8-AC15-1A2E7A171111.jpeg
    AA6C551D-F0A4-49E8-AC15-1A2E7A171111.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 19
Sırf yesin diye yapmadığımız şey yok.
Laptopu devamlı temizleriz çünkü sürekli onun dibinde.
-ekran kenarları biraz kalkık olduğu için orayı güzelce temizleyin Minik Brokoli ektim oralara :)
İlgisini cekti ve kemiriyor.

- iki dışkısında yem yoktu ve kıvamı bir önceki gibi normaldi.

Ekli dosyalar

• 7C27128C-BAB5-4703-B832-9FA8BAA98FEB.jpeg
    7C27128C-BAB5-4703-B832-9FA8BAA98FEB.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 18
Bazen ayna kullanımı ilginçtir yem yedirmeye ve banyo yaptırmaya yardımcı oluyor. Kendi yansımasını gördüğünde yem tükettiğini düşünüyorlar. Bu tip bir yöntemde deneyebilirsiniz.

Bir video bulamadım ancak güvercinlerde özellikle çok yapıyorlar. Yavru kuşlarda birde
Üstteki ürünün videosu