Megabakteri ile savaşıyoruz gün gün Tedavi sürecimiz.

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar sizlerden bir ricam olacak.

kuşuma evde yapabileceğim şırıngayla çekip ucuyla minik minik yedireceğim
Besleyici kilosunu artırıcı bir mama tarifi bileniniz var mıdır ?

-Bir parça havuç(Rendeledikten sonra bıçakla küçült),
-Bir parça kırmızı pancar,
-İnce ince doğranmış yeşillikler(nane,roka,maydanoz,kıvırcık,semiz otu,dere otu,taze kekik vs),
-Bir parça amasya elması,
-Az miktarda muz,
-Bir çay kaşığı buğday ruşeymi,
- Bir ya da iki adet kabuklu fındık ya da badem(ezilmiş),
-Az miktarda yumurta kabuğu(ezilmiş),
-Az miktarda tarçın

Sindirim sistemi tam düzelmeden kilo almaz. Sindirebileceği şeyler ile beslemeye devam edin yediği şeyler metabolik ihtiyaçlarını karşıladıkça kilo kaybı duracaktır. Metabolik ihtiyacını karşılamadığı sürece kilo vermeye devam edecektir.Bunun sebebi ise canlı yaşamaya devam edebilmek için kendisini tüketmeye başlar, zaten kuruma denen olayda budur. Bu sebeple sindirebileceği zararsız olan besinleri takviye etmeye devam edin. Yemin olmadığı dışkıların toplandığını görmek mümkün. Yarın ki antibiyogram sonucundan sonra başlanacak olan tedavi ile birlikte sindirim sistemine musallat olan bu etkenlerin etkisi gittikçe azalacaktır. Sindirim sistemi düzeldikçe kuşunuzun ağrısı sızısı azalacak ve yemeye karşı daha istekli olacaktır. Şanslısınız ki kuşunuzda kusma olmadı kusma olsaydı durum biraz daha zor olurdu :(

Sindirim sistemi tam düzelmeden kilo almaz. Sindirebileceği şeyler ile beslemeye devam edin yediği şeyler metabolik ihtiyaçlarını karşıladıkça kilo kaybı duracaktır. Metabolik ihtiyacını karşılamadığı sürece kilo vermeye devam edecektir.Bunun sebebi ise canlı yaşamaya devam edebilmek için kendisini tüketmeye başlar, zaten kuruma denen olayda budur. Bu sebeple sindirebileceği zararsız olan besinleri takviye etmeye devam edin. Yemin olmadığı dışkıların toplandığını görmek mümkün. Yarın ki antibiyogram sonucundan sonra başlanacak olan tedavi ile birlikte sindirim sistemine musallat olan bu etkenlerin etkisi gittikçe azalacaktır. Sindirim sistemi düzeldikçe kuşunuzun ağrısı sızısı azalacak ve yemeye karşı daha istekli olacaktır. Şanslısınız ki kuşunuzda kusma olmadı kusma olsaydı durum biraz daha zor olurdu :(
Çok teşekkürler sabah tarttım 34 gr
Hala 34..
Şimdi Dr yumurta kaynatıyorum sarısını da mı vereyim yoksa yine sadece beyazı mi olsun

çok geçmiş olsun, etki etmeye başlıyor diye düşünüyorum ilaç.

2. Gün 3 doz
Beslenmesi için sürekli bir şeyler yapıyorum.
Kilo vermemesi için.

bir yumurtayı sarısı ile beraber çektirdim güzelce
Serpiledim masanın üzerine bulunduğu yerlere
İnatla
İdrarla arada fıstıgın kafesine girip tohum yemeye çalışsamda ısrarla alıyorum masaya koyuyorum.
Ne kadar yese kar

Ekli dosyalar

• C00A37C3-3E74-495F-B84A-9306A37B20BC.jpeg
    C00A37C3-3E74-495F-B84A-9306A37B20BC.jpeg
    806.8 KB · Görüntüleme: 9
  • image.jpg
    image.jpg
    975.3 KB · Görüntüleme: 8
  • 41916AB3-EC30-4F09-94AA-538B9D847062.jpeg
    41916AB3-EC30-4F09-94AA-538B9D847062.jpeg
    806.8 KB · Görüntüleme: 12

Hazır elle besleme maması alırsanız çok daha iyi olucaktır. Mesela versele laga handmix, powermax B72, beautiful food elle besleme maması vb. gibi...

Ama şuan için size bir tarif verebilirim;
  • Bir çay kaşığı tam buğday unu,
  • Bir çay kaşığı mısır unu,
  • Bir çay kaşığı pirinç unu,
  • Bir adet haşlanmış yumurtanın sarısı,
  • Bir çay kaşığı buğday ruşeymi (çok besleyicidir özellikle tavsiyemdir),
  • Yarım çay kaşığı kuru hamur mayası (sindirime faydası vardır),
  • Küçük bir parça muz (doğal sindirim enzimleri içerir),
  • Tatlandırmak için çubuk vanilyanın içindeki özünden çay kaşığının ucuyla ekleyebilirsin. Yada yine çok az bal ekleyebilirsin....
Üstteki malzemeleri küçük bir kapta güzelce karıştır. Üzerine göz kararı sıcak su ekle. Ve mamayı muhallebi kıvamına getir. Ardından biraz ılımasını bekle ve çay kaşığı ile azar azar kuşa yedirebilirsin ;)

Hazır elle besleme maması alırsanız çok daha iyi olucaktır. Mesela versele laga handmix, powermax B72, beautiful food elle besleme maması vb. gibi...

• Tatlandırmak için çubuk vanilyanın içindeki özünden çay kaşığının ucuyla ekleyebilirsin. Yada yine çok az bal ekleyebilirsin....
Üstteki malzemeleri küçük bir kapta güzelce karıştır. Üzerine göz kararı sıcak su ekle. Ve mamayı muhallebi kıvamına getir. Ardından biraz ılımasını bekle ve çay kaşığı ile azar azar kuşa yedirebilirsin ;)
bu genel anlamda sağlıklı kuşlara verilirse faydalı olur mu,eğer verilmiyorsa hangi durumlarda verilmeli?

Tamamdır bazı malzemeler eksik
Yarın tamamlayıp yapayım yesin sıpa :)

Size ufak bir tavsiyem de kekik çayı olacak. Özellikle şuan yaşadığınız sorunları hafifleten doğal bir malzeme. Çayını yapıp soğuduğunda 1/3 oranında verebilirsiniz. Eyunal hocamın dediği gibi iyileşene kadar zayıflaması kabul edilebilir.

Size ufak bir tavsiyem de kekik çayı olacak. Özellikle şuan yaşadığınız sorunları hafifleten doğal bir malzeme. Çayını yapıp soğuduğunda 1/3 oranında verebilirsiniz. Eyunal hocamın dediği gibi iyileşene kadar zayıflaması kabul edilebilir.
Tamamdır onu da yapalım güzel olur evet

Duygu hanım bal koymasanız daha iyi olucak. Bir an unutmuşum kuşun megabakter olduğunu :) Biliyorsunuz megabakter bir mantar türü ve şekerde mantarı besleyen birşey ;)

Herkese iyi akşamlar :)

kızım yumurtayı sevdi gidip gelip yiyor

tarttım ve 35 gr çıktı o an 1 gramın mutluluğunu sizlere anlatamam :)

dediğiniz gibi güzel de bir kekik çayı yaptım enjektörle verdim yatana kadar bir kaç damla daha vereceğim :)

savaşımız devam ediyor.

kurtulacağız inşallah :)

Herkese iyi akşamlar :)

kızım yumurtayı sevdi gidip gelip yiyor

tarttım ve 35 gr çıktı o an 1 gramın mutluluğunu sizlere anlatamam :)

dediğiniz gibi güzel de bir kekik çayı yaptım enjektörle verdim yatana kadar bir kaç damla daha vereceğim :)

savaşımız devam ediyor.

kurtulacağız inşallah :)
Şifa olsun kuzuma,iyi olacak inşallah.

2. Günün 4. Dozunu biraz önce aldı güzel kızım..

dışkısı gayet normaldi tabi tohumları hala sindiremiyor..

ilacını içti, şimdi pelet be yulaf yiyor.

Ekli dosyalar

• 83E52E78-5BBC-43C2-94FF-C640CFD29B85.jpeg
    83E52E78-5BBC-43C2-94FF-C640CFD29B85.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 11
  • D72CB88D-75EA-44F7-9B1D-3C99A458149D.jpeg
    D72CB88D-75EA-44F7-9B1D-3C99A458149D.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 10
  • 1A050FBB-A195-433F-97DA-7285A107C1AB.jpeg
    1A050FBB-A195-433F-97DA-7285A107C1AB.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 9
  • F986E671-A791-4DF6-BEF2-193C135BBD5B.jpeg
    F986E671-A791-4DF6-BEF2-193C135BBD5B.jpeg