Muhabbet Kuşlarım Yeşillik ve Meyve Yemiyor

Fatih 07

iyikus.com Üyesi
Merhaba 2 çift kuşum var meyve ve sebzelere hiç dokunmuyorlar neler yapabilirim alışmaları için daha 8 aylıklar.Ayak ve gagalarında mantar hastalığı var mı acaba biraz farklı geldiler son günlerde yardımcı olursanız sevinirim.İyi Günler8F4DBA10-B79B-4FD9-B3A2-FEF393AD5752.jpeg7FCDCE75-1F86-4295-B28D-781B166A2E85.jpeg7F83B826-185A-4714-863C-21EC3F9F1387.jpeg15EB85C0-DC17-453E-8F96-3AAED966834B.jpeg7940507E-B8D5-4A2E-BD08-A6B50FAEF3E2.jpeg

Vitaminin dozu içinse tam dolu suluğa 5 damla olarak kullanabilirsin. Kuş tüy zamanındaysa haftada 2, değilse haftada 1 defa kullanılabilir. Ben şahsen böyle kullanıyorum. Fazla dozunu aşmamak lazım çünkü Tollyamin bayağı güçlü bir vitamin. Dozu aşmamak lazım.

Oyla 0
Tamamdır @Doğanay Y. hocamda baksın da Probiyotik üzerinde 3 gün kullanın diyor fazlası zarar olur mu ki yarında düzelmezse iyi bir veteriner bulmam lazım bizim buradakiler genelde Kedi köpeğe bakıyor o yüzden siteye çok soru sormak zorunda kalıyorum

Oyla 0
Tamamdır @Doğanay Y. hocamda baksın da Probiyotik üzerinde 3 gün kullanın diyor fazlası zarar olur mu ki yarında düzelmezse iyi bir veteriner bulmam lazım bizim buradakiler genelde Kedi köpeğe bakıyor o yüzden siteye çok soru sormak zorunda kalıyorum
Doğanay abi gelsin baksın, gece falan gelebilir o. O yapman gerekeni söyler. Ürünlerin kullanım şekli hayvanın durumuna göre bazen değişiklik gösterebilir o yüzden ürünün üstünde yazanlara çok takılma.

Oyla 0
Veteriner konusu da çok sıkıntılı kuşlarımız için. Adam akıllı, kuştan anlayan vet. bulabilmek gerçekten bayağı zor. Niye kuşlar üzerinde durmuyorlar anlamıyorum. Halbuki üzerinde uzmanlaşması kedi köpek vs.’ye göre daha kolay bir tür. Öyle çok fazla hastalık yok. Belli başlı ilaçlar var zaten. Emin ol ki bu sitedeki Doğanay abi, Ümit abi, Faruk abi gibi üreticiler çoğu veterinerden daha fazla bilgililer. Özellikle Ümit abimiz çok güzel teşhis koyar, ilaç önerir. Kuştan anlayan vet. bulduk mu ne mutlu bize. Ama dediğin gibi büyük bir sorun bu.

Oyla 0
Bu kuşlarımız hakkında böyle kesin şekilde bilgiler, tedavi yöntemleri pek yok. Her şeyi deneme yanılmayla buluyoruz. Bakıyoruz kuş böyle iyileşmiyor hemen başka ilaç, bakıyoruz o ilaç iyi geldi o zaman diyoruz ki bu ilaç iyidir. Sonra beğendiğimiz ilacı başka kuşa uyguluyoruz bu sefer onda iyileşme gözlenmiyor. 21. yüzyılda antik zamanlardaki gibi deneme yanılma yapıyoruz, kesin kaynaklar yok. Her üreticinin söylediği farklı oluyor. Bu kanatlı hayvanlara gerçekten acıyorum. Haklarında az bilgiye sahibiz. Kesin kurallar yok. Saçma yani. Adam akıllı veteriner yok! En güzeli profesyonel üreticilere danışmak. Şüphesiz onlar veterinerlerden çok daha bilgililer.

Oyla 0
Aynen dediklerine katılıyorum bir önceki çiftim veteriner hatası yüzünden öldü 2 senedir bakmıyordum dayanmadık eşimle yine aldık bu sefer veteriner yerine Bilgi sahibi üyelerle konuşup sağlıklı kuşlarım olsun istiyorum sağolun bütün formları gezdim ama en iyi sizler yardımcı oldunuz teşekkür ederim.

Oyla 0
Merhaba, dışkısı biraz toparlamış ama hala problemli. Belirgin bir görüntü sergilemediği için şundan dolayı diyemiyorum maalesef. Bende olsa 2-3 gün sulphamazethine kullanırdım ve süreci gözlemlerdim. İshali keser, dışkının form almasına katkı sağladığını gördüğümde keserdim. Eğer elinizde bulunuyorsa deneyebilirsiniz ama imkanınız varsa veterinere danışınız.
Böyle zamanlarda K vitamini verilirse oda iyi geliyor. K vitamini içeren ürünlerde verilebilir. Ispanak, brokoli gibi.

Oyla 0
Hocam düzgün veteriner yok burda kanatlı hayvanlara bakmıyorlar bakanlarda anlamıyor dediğiniz sulphamazethine nerden temin edebilirim gün boyunca dışkıları

Ekli dosyalar

• 04F56C99-DF5A-40A5-8A88-7593BCDAD944.jpeg
    04F56C99-DF5A-40A5-8A88-7593BCDAD944.jpeg
    968.6 KB · Görüntüleme: 10
  • 6FCF6469-1FBE-48D9-A4E2-8B75D5D3E11C.jpeg
    6FCF6469-1FBE-48D9-A4E2-8B75D5D3E11C.jpeg
    973.6 KB · Görüntüleme: 10
  • F9490763-06B4-4A4D-A47D-3DF3DCD8FB0D.jpeg
    F9490763-06B4-4A4D-A47D-3DF3DCD8FB0D.jpeg
    816.1 KB · Görüntüleme: 7
  • D6E9965B-FFE1-4287-905B-42359A973EB9.jpeg
    D6E9965B-FFE1-4287-905B-42359A973EB9.jpeg
    686.6 KB · Görüntüleme: 7
Oyla 0
Ara bir dışkı bu nedenle nokta atışı olur mu bilemem o ürün. Kafamda ki soru işaretlerinden bir tanesini kaldırır ama yeterli kalmayabilir. Veteriner ilaçları satan ziraiciler ya da veterinerden alınabilir.

Oyla 0
Ara bir dışkı bu nedenle nokta atışı olur mu bilemem o ürün. Kafamda ki soru işaretlerinden bir tanesini kaldırır ama yeterli kalmayabilir. Veteriner ilaçları satan ziraiciler ya da veterinerden alınabilir.
Bi veteriner buldum yarın gidicem kuşlarımın herşeyi iyi ama ishal canımı sıkıyor bakalım yarın ne diyecek hem cinsiyetleri de net öğrenirim belki

Oyla 0
Maalesef dişi kuşumu kaybettim hiç bişeyi yoktu akşam sabaha karşı ölmüş veterinerin verdiği ilaç mı etkiledi bilemiyorum ama neşesi yerinde ötüp oynayan kuş 1 gecede nasıl ölür anlam veremedim

Oyla 0
Of of, eğer veterinerden kaynaklıysa Allah belasını versin o veterinerin! Git hesabını sor. Bu kuş niye öldü de.

Oyla 0
Neşesi yerinde kuş 1 günde öldü demek, git veterinere hakkını ara kardeşim. Bu kuş niye öldü de. Çok üzüldüm ya.

Oyla 0