Muhabbet Kuşlarım Yeşillik ve Meyve Yemiyor

Fatih 07

iyikus.com Üyesi
Merhaba 2 çift kuşum var meyve ve sebzelere hiç dokunmuyorlar neler yapabilirim alışmaları için daha 8 aylıklar.Ayak ve gagalarında mantar hastalığı var mı acaba biraz farklı geldiler son günlerde yardımcı olursanız sevinirim.İyi Günler8F4DBA10-B79B-4FD9-B3A2-FEF393AD5752.jpeg7FCDCE75-1F86-4295-B28D-781B166A2E85.jpeg7F83B826-185A-4714-863C-21EC3F9F1387.jpeg15EB85C0-DC17-453E-8F96-3AAED966834B.jpeg7940507E-B8D5-4A2E-BD08-A6B50FAEF3E2.jpeg

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Bi düzelme var mı sizce
Önceki dışkıya göre dışkının tonu biraz düzelmiş. Önceki dışkı sapsarıyken şimdikinin rengi biraz daha iyi gibi geldi bana, ama hala çok kötü. Çok sulu. Ama bana bu ilaç hastalığını geçirecek gibi geliyor. Kullanmaya devam et. Artık deneye deneye doğru ilacı bulacağız inşallah.

Oyla 0

Fatih 07

iyikus.com Üyesi
Önceki dışkıya göre dışkının tonu biraz düzelmiş. Önceki dışkı sapsarıyken şimdikinin rengi biraz daha iyi gibi geldi bana, ama hala çok kötü. Çok sulu. Ama bana bu ilaç hastalığını geçirecek gibi geliyor. Kullanmaya devam et. Artık deneye deneye doğru ilacı bulacağız inşallah.
Şuan ilaç kullanmıyorum sadece aspur ve probiyotik

Oyla 0

Fatih 07

iyikus.com Üyesi
Maalesef ileri seviye bir rahatslık. Kuş dişi olsaydı bir küçük ihtimal yumurtlayacak derdim ama değil. Dışkısı incelenip, tedavi gerektiriyor.
Veterinere gittin tetramezatin verdi konuştuk baya kullandığım tüm ilaçlara dışkıya baktı bakım 3 gün kullanıp tekrar bakıcam inşallah artık iyileşir

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Bence sulphamezathine yada tetramezatin durumu çözmez. Ya dışkı tahlili yapıcaksınız yada karma tedavi yapıcaksınız. Yani antibakteriyel + antiprotozoal + antifungal gibi.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Bence sulphamezathine yada tetramezatin durumu çözmez. Ya dışkı tahlili yapıcaksınız yada karma tedavi yapıcaksınız. Yani antibakteriyel + antiprotozoal + antifungal gibi.
Hocam bari sen çözüm bul şu arkadaşa ya. İlaç önerip duruyoruz sonuca ulaşamıyoruz. Artık tedavi bulalım şu hayvancağıza. Fatih de perişan oldu valla, çare bulamadık gitti.

Oyla 0

Fatih 07

iyikus.com Üyesi
Dışkı tahlili yapan yok gitmediğim veteriner kalmadı hepsi ayrı bişey söylüyor bende yoruldum kuşta yoruldu.Dışkı nasıl olursa olsun yem yemesi oynaması herşeyi normal ama bir gün dişisi gibi ansızın gidecek galiba onada çözüm bulamamıştım hepinizi çok yordum bu konuyla ilgili başka bişey yazmak istemiyorum.

Oyla 0

Damla Y.

Forum Sakini
Siz bu evrede probiyotik, elektrolit ağırlıklı bir besleme yapiniz. Şekeri hayatindan çıkarın kusunuzun. Bir süre sonra hafifleyecektir sorunları. En azından yararlı bakteriler olan sorunu en az şekilde yansıtacaktır.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0