Muhabbet Kuşlarım Yeşillik ve Meyve Yemiyor

Fatih 07

iyikus.com Üyesi
Merhaba 2 çift kuşum var meyve ve sebzelere hiç dokunmuyorlar neler yapabilirim alışmaları için daha 8 aylıklar.Ayak ve gagalarında mantar hastalığı var mı acaba biraz farklı geldiler son günlerde yardımcı olursanız sevinirim.İyi Günler8F4DBA10-B79B-4FD9-B3A2-FEF393AD5752.jpeg7FCDCE75-1F86-4295-B28D-781B166A2E85.jpeg7F83B826-185A-4714-863C-21EC3F9F1387.jpeg15EB85C0-DC17-453E-8F96-3AAED966834B.jpeg7940507E-B8D5-4A2E-BD08-A6B50FAEF3E2.jpeg

@Farukk ve @Ümit T.
Bi bakar mısınız sizde? İlaç önerisi için ne düşünüyorsunuz?

Rica etsem bu güne kadar kullandığınız ürünleri listeler misiniz süresiyle birlikte

Oyla 0
Hocam ilaç tavsiyesi verebilir misin veterinerlerden hayır yok vitaform fayda etmedi Neosülfaprim fayda etmedi ne yapacağımı şaşırdım 3 veterinere gittim hiç biri bişey anlamıyor
Merhaba. Kusura bakmayın çok geç gördüm konuyu. Şimdi yazabildim. Kuşlarınızda bakteriyel tabanlı bir rahatsızlık var ani ölüm yapacak hastalıklar maalesef bakteriyel oluyor. Mantarlar tehlikelidir fakat çok ani ölümler gerçekleşmez. Benim size önerim. Bir kür olabilir. Sıralı olarak;

-önce sülfonamid grubu bir ilaç edinin( sulphamezathine, vetakoksin gibi) bunu aralıksız 7 gün suyunaTam dolu suluğa 6-8 damla kadar karıştırın. Mümkünse yemi sade verin(ak darı gibi) Normalde iç parazit önerirdim önce ama daha acil müdahale gerekebilir. Bu tip geniş spektrumlu antibakteriyeller daha etkili olacaktır. Muhtemelen geçecektir. Geçmezse farklı bir antibiyotik-antibakteriyel deneyeceğiz maalesef. İlacı zirai ilaç satan yada veteriner ilaçları satan dükkanlardan edinebilirsiniz.
Birde mümkünse ercefuryl alın eczaneden. Şurup olanından 1 damla suyuna katıp iyice çalkalayın. 3 gün bunu verin. Bu ishali büyük oranda keser bağırsak antiseptiğidir aynı zamanda bolca nişasta vardır yardımcı madde olarak buda dışkıyı toplar. böylece yayılmayı en azından durdurmuş olursunuz. Geçmiş olsun.

Oyla 0
Merhaba. Kusura bakmayın çok geç gördüm konuyu. Şimdi yazabildim. Kuşlarınızda bakteriyel tabanlı bir rahatsızlık var ani ölüm yapacak hastalıklar maalesef bakteriyel oluyor. Mantarlar tehlikelidir fakat çok ani ölümler gerçekleşmez. Benim size önerim. Bir kür olabilir. Sıralı olarak;

-önce sülfonamid grubu bir ilaç edinin( sulphamezathine, vetakoksin gibi) bunu aralıksız 7 gün suyunaTam dolu suluğa 6-8 damla kadar karıştırın. Mümkünse yemi sade verin(ak darı gibi) Normalde iç parazit önerirdim önce ama daha acil müdahale gerekebilir. Bu tip geniş spektrumlu antibakteriyeller daha etkili olacaktır. Muhtemelen geçecektir. Geçmezse farklı bir antibiyotik-antibakteriyel deneyeceğiz maalesef. İlacı zirai ilaç satan yada veteriner ilaçları satan dükkanlardan edinebilirsiniz.
Birde mümkünse ercefuryl alın eczaneden. Şurup olanından 1 damla suyuna katıp iyice çalkalayın. 3 gün bunu verin. Bu ishali büyük oranda keser bağırsak antiseptiğidir aynı zamanda bolca nişasta vardır yardımcı madde olarak buda dışkıyı toplar. böylece yayılmayı en azından durdurmuş olursunuz. Geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim Dediklerinizi hemen yarın temin edeceğim yalnız anlamadığım konu şu ölen kuşumda da bu kuşumda da halsizlik kabarma keyifsiz hiç bir durum yok fakat ishalini bir türlü kesemiyorum nasıl bi hastalık anlamadım bugünkü dışkısı

Ekli dosyalar

• B4A62351-41F5-4F31-A1D7-63FACAECD3CA.jpeg
    B4A62351-41F5-4F31-A1D7-63FACAECD3CA.jpeg
    924.4 KB · Görüntüleme: 17
  • E9CA8A34-E6CF-4004-8725-B79CA0B6A9B2.jpeg
    E9CA8A34-E6CF-4004-8725-B79CA0B6A9B2.jpeg
    259.9 KB · Görüntüleme: 10
  • A4C5502E-8BAB-4248-AD98-2614EC352CB2.jpeg
    A4C5502E-8BAB-4248-AD98-2614EC352CB2.jpeg
    271.4 KB · Görüntüleme: 10
Oyla 0
@Farukk ve @Ümit T.
Bi bakar mısınız sizde? İlaç önerisi için ne düşünüyorsunuz?

Rica etsem bu güne kadar kullandığınız ürünleri listeler misiniz süresiyle birlikte
1 hafta Petshop tavsiyesi ile diarepark diye ishal ilacı daha sonra veteriner tavsiyesi ile 4 gün vitaform dişi kuşumu kaybedince farklı bir veterinere gittim neosülfabrim verdi 4 gün kullandım faydası olmayınca bıraktım bugün sadece probiyotik verdim

Oyla 0

Oyla 0
Sulphamezathine 4 gündür kullanıyorum gece dışkısı bu şekilde bi faydası olmuyor gibi sanki bakabilir misin Faruk Bey

Ekli dosyalar

• 47CDDE59-9DB0-4B75-BCBC-5448076569E7.jpeg
    47CDDE59-9DB0-4B75-BCBC-5448076569E7.jpeg
    243 KB · Görüntüleme: 7
  • 92098FC3-F964-4D29-95B1-8096885A3889.jpeg
    92098FC3-F964-4D29-95B1-8096885A3889.jpeg
    325.6 KB · Görüntüleme: 6
Oyla 0
Sulphamezathine 4 gündür kullanıyorum gece dışkısı bu şekilde bi faydası olmuyor gibi sanki bakabilir misin Faruk Bey
Bir fayda göstermemiş şu anlık. Ama Faruk abinin dediği gibi 7 gün kullan. Bazı ilaçların etkisi hemen görülmüyor, önerilen sürede kullanmak lazım.

Son düzenleme:
Oyla 0
Evet maalesef değişme olmamış. Dozunu nasıl ayarladınız biraz biraz daha az seyreltin. Yani yarım suluk suya uygulayın. 7 güne tamamlayın probiyotik vitamin (3 er gün) sonrasında yeniden değerlendirelim. Kuşunuzda acil müdahale gerektirecek bir durum yoksa eğer..

Oyla 0
Evet maalesef değişme olmamış. Dozunu nasıl ayarladınız biraz biraz daha az seyreltin. Yani yarım suluk suya uygulayın. 7 güne tamamlayın probiyotik vitamin (3 er gün) sonrasında yeniden değerlendirelim. Kuşunuzda acil müdahale gerektirecek bir durum yoksa eğer..
Acil durum gözükmüyor uyku hali kabarma yok sadece dışkı formunu düzeltemedim gitti 3 haftadır

Oyla 0
Acil durum gözükmüyor uyku hali kabarma yok sadece dışkı formunu düzeltemedim gitti 3 haftadır
Sen sulphamezathine’e devam et. Ben pek etki edeceğini düşünmüyorum, etki ederse sürpriz olur bence. Ama sen yine de 7 günlük süreci tamamla. İlacın tamamlanması önemli. Bazen de geç etki edebiliyor.

Oyla 0
Bugünkü dışkı bu şekilde megabakteri kuruma olabileceğinden söz edenler var sizce olabilir mi 5BD7415E-69CB-4529-8AEF-0566BE83E4BE.jpeg5BD7415E-69CB-4529-8AEF-0566BE83E4BE.jpeg

Ekli dosyalar

• 113FF703-A322-44A5-B3A3-0DC28CB86891.jpeg
    113FF703-A322-44A5-B3A3-0DC28CB86891.jpeg
    159.5 KB · Görüntüleme: 7
Oyla 0
Test yaptırmak gerekiyor dışkıları. İyi görünmüyor. Semptomları engellemesi gerekirdi sulphamazethinin ama düzeltmiyor demek ki. İlaç denemesi yerine veteriner merkezli gitmek lazım

Oyla 0
Oyla 0
Merhaba megabakter dışkıyı pek bozmuyor. Kür önerebilirim size bu saatten sonra oda ilaçları tek tek alıp kullanmanız gerekir süreç uzayacaktır. Nokta atışı yapamıyorum ben maalesef. Birde @Ümit T. baksın girince
İlk defa böyle bişey yaşıyorum çok kuş besledim ama kuşun keyfi yerinde yiyip içiyor ama bitmek bilmeyen ve sürekli kötüye giden bi ishal biraz daha ilaç denersem antibiyotikten ölecek zaten

Oyla 0
İlk defa böyle bişey yaşıyorum çok kuş besledim ama kuşun keyfi yerinde yiyip içiyor ama bitmek bilmeyen ve sürekli kötüye giden bi ishal biraz daha ilaç denersem antibiyotikten ölecek zaten
Anlıyorum. Aklıma direk şudur diye gelmiyor. Benim uyguladığım bir karışım kür var(bizzat benim bulduğum bişey değil) onu uyguluyorum 5 gün. Kötü dışkılayan bir erkek kuşum var mesela benimde Doğanay bilir. Oda öyledir hiç ilaç kullanmıyorum 6 aydır bende kuş. Birde etiketlediğim kişi baksın. Belki ilaçsız düzeltirsiniz ama sanmıyorum. Geçmiş olsun

Oyla 0
Anlıyorum. Aklıma direk şudur diye gelmiyor. Benim uyguladığım bir karışım kür var(bizzat benim bulduğum bişey değil) onu uyguluyorum 5 gün. Kötü dışkılayan bir erkek kuşum var mesela benimde Doğanay bilir. Oda öyledir hiç ilaç kullanmıyorum 6 aydır bende kuş. Birde etiketlediğim kişi baksın. Belki ilaçsız düzeltirsiniz ama sanmıyorum. Geçmiş olsun
Bi düzelme var mı sizce

Ekli dosyalar

• 56682BCE-BBDC-456A-BD46-E1DAF59072D7.jpeg
    56682BCE-BBDC-456A-BD46-E1DAF59072D7.jpeg
    198.9 KB · Görüntüleme: 8
Oyla 0