Muhabbet Kuşum Arada Sırada Dengede Duramıyor Ve Düşüyor Lütfen Yanıtlayın

Kayrakkus

iyikus.com Üyesi
Kuşum 1 gün önce arada sırada dengede duramamaya başladı kakası yeşil ve cıvık halsiz gözüküyor beyin felci olduğundan şüpheleniyorum devit 3
ve b vitamini aldım onları vericem önerebilceğiniz bir şey varmı

Ekli dosyalar

Bu durumda;
-1 gün Elektrolit,2 gün probiyotik vermeye devam edin.İlaçlar gelene kadar bu döngüye devam edin.
-Kafesin altını her gün temizleyin ve dışkıyı gözlemleyin,burada paylaşın.
-Kuşunun önüne kolay yiyebileceği dal darı veya aspur verin.
-Kuşa haşlanmış patates,pirinç lapası ve havuç ile mama yapın her gün önüne koyun.
-Bu tedavilerin hepsi yardımcı desteklerdir,ilaç tedavisinin yerini tutmaz ama en azından ilaç tedavisi başlayana kadar belki hayvana destek olabilir.

Oyla 0
Bu durumda;
-1 gün Elektrolit,2 gün probiyotik vermeye devam edin.İlaçlar gelene kadar bu döngüye devam edin.
-Kafesin altını her gün temizleyin ve dışkıyı gözlemleyin,burada paylaşın.
-Kuşunun önüne kolay yiyebileceği dal darı veya aspur verin.
-Kuşa haşlanmış patates,pirinç lapası ve havuç ile mama yapın her gün önüne koyun.
-Bu tedavilerin hepsi yardımcı desteklerdir,ilaç tedavisinin yerini tutmaz ama en azından ilaç tedavisi başlayana kadar belki hayvana destek olabilir.
teşekkürler ilaç yarın gelebilir pazar günü şipariş ettim

Oyla 0
Doğal ürünler yeterli olmayabilir ancak ürünleriniz gelene kadar şu tarifi yapıp 2 gün peş peşe kullanınız. Yahut eczaneden ge-oral alın
İshal durumlarında elektrolit ya da prebiyotikler daha etkilidir.

Buda yapılamaz ise en iyi ishal kesici tohumlar aspur ve yulaf. İkisinin oranı yem karışımında arttırılabilir.

Oyla 0
Doğal ürünler yeterli olmayabilir ancak ürünleriniz gelene kadar şu tarifi yapıp 2 gün peş peşe kullanınız. Yahut eczaneden ge-oral alın
İshal durumlarında elektrolit ya da prebiyotikler daha etkilidir.

Buda yapılamaz ise en iyi ishal kesici tohumlar aspur ve yulaf. İkisinin oranı yem karışımında arttırılabilir.
tamam bunları yaptım zaten ama hala antibiyotik gelmedi :(

Oyla 0
kuşum böyle yukarı çıkarken düşüyor ve ayağında bir sorun varmış gibi yani kanatlarını kullanıyor uçabiliyor ama ayağını kullanmıyor gibi

Ekli dosyalar

Oyla 0
@Kayrakkus durumu oldukça ileri seviyede. Maalesef önerilerin yardımların üzerinde bir problemi var. Oldukça geç kalınmış bir vaka. Ürün gelene kadar yapabileceğiniz pek bir şey sizin :(

Oyla 0
sizi üzmek ve haddimi aşmak istemem, o yüzden şimdiden özür dilerim

11 gündür 75 yorum yapilmış ve hala ilaç bekleniyor, kargoyla ilaç beklenmez bunu bircok kişi yazmış

kuş maalesef tetramezatin/sulphamezathine ile çözülebilecek seviyeyi çoktan geçti. enfeksiyon akut formdan kronik forma geçti, sinirlerin miyelin kılıfına kadar iltihap oluşturdu hatta beyine ulaştı...

bu aşamada işe yarar mı bilmiyorum , sorumluluk da kabul etmem. hemen , şu an, acilen, veterinerden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik temin edilmesi lazim. dışkılar da bozuksa yukarıdaki ilaca ilave olarak septisemi riskine karşı eczaneden diafuryl ya da ercefuryl temin edilmesi yararlı olabilir

daha tecrübeli arkadaşlar @Doğanay Y. ve @Ümit T. uygun olurlarsa yorum yaparlar

Oyla 0
sizi üzmek ve haddimi aşmak istemem, o yüzden şimdiden özür dilerim

11 gündür 75 yorum yapilmış ve hala ilaç bekleniyor, kargoyla ilaç beklenmez bunu bircok kişi yazmış

kuş maalesef tetramezatin/sulphamezathine ile çözülebilecek seviyeyi çoktan geçti. enfeksiyon akut formdan kronik forma geçti, sinirlerin miyelin kılıfına kadar iltihap oluşturdu hatta beyine ulaştı...

bu aşamada işe yarar mı bilmiyorum , sorumluluk da kabul etmem. hemen , şu an, acilen, veterinerden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik temin edilmesi lazim. dışkılar da bozuksa yukarıdaki ilaca ilave olarak septisemi riskine karşı eczaneden diafuryl ya da ercefuryl temin edilmesi yararlı olabilir

daha tecrübeli arkadaşlar @Doğanay Y. ve @Ümit T. uygun olurlarsa yorum yaparlar
sizin dediklerinizi yapıyoruz ama ilaç geç geliyo buraya zaten sokağa çıkma yasağı bitince en yakın yerdeki veterinere gideceğiz

Oyla 0
sizin dediklerinizi yapıyoruz ama ilaç geç geliyo buraya zaten sokağa çıkma yasağı bitince en yakın yerdeki veterinere gideceğiz

kıymetli dostum, kuşunuz ölüyor. Elbette Allah bilir..

kuşu alıp veterinere gidebilirsiniz, bu durumda yasaktan muaf olunuyor. takdir sizin tabi ki , benim yorumum bu kadar

Oyla 0