Muhabbet kusumdan tiktik ses geliyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Minnos
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Minnos

iyikus.com Üyesi
Merhaba benim muhabbet kuşum eskiden geceleri tiktik ses çıkarıyordu.Şimdi ise hem gündüz hem gece aynı sesi sürekli çıkarıyor. Ve genellikle azığını açıyor .Bazen hapşırıyor . Ceresinin üstünde hafif akıntı var .Ilk baytril diye bir ilacı bir hafta kullandım.İse yaramadı.Şuanda da vitamin veriyorum ama fayda olmuyor.Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim Astım olabilir mi

solunum yolu enfeksiyonu olarak gözüküyor. veteriner kliniğinden doksisiklin etken maddeli antibiyotik alıp kullanımını tekrar sorabilirsiniz. doksisiklin illaki bulursunuz ama bulamazsanız tylosin tartarat da işinizi görür

Oyla 0
solunum yolu enfeksiyonu olarak gözüküyor. veteriner kliniğinden doksisiklin etken maddeli antibiyotik alıp kullanımını tekrar sorabilirsiniz. doksisiklin illaki bulursunuz ama bulamazsanız
bu arada, baytrili ne ölçüde kullandınız ve ne zaman bıraktınız? ben onu atlamışım
Baytrili 0.5ml kullandım veteriner öyle dedi . 1 2 hafta kullandım . İse yaramdı ama kuşum kışın çok su içmiyor ondanda olabilir .2 hafta önce kullanmayı bıraktım.Şimdi nutrivita diye bir vitamin kullanıyorum ama oda etkili değil . Dediğiniz ilacı alıcağım.

Oyla 0
üzerinde etkilidir yazsa da baytril solunum sisteminde istenen etkiyi veremeyebiliyor. 2 hafta geçtiyse yazdığım ilacı denemenizi öneririm, alınca kullanımını tekrar sorabilirsiniz. bu ilaç da fayda etmezse bakteriyel olmayan durumlardan şüphelenilir

Oyla 0
Merhaba benim muhabbet kuşum eskiden geceleri tiktik ses çıkarıyordu.Şimdi ise hem gündüz hem gece aynı sesi sürekli çıkarıyor. Ve genellikle azığını açıyor .Bazen hapşırıyor . Ceresinin üstünde hafif akıntı var .Ilk baytril diye bir ilacı bir hafta kullandım.İse yaramadı.Şuanda da vitamin veriyorum ama fayda olmuyor.Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim Astım olabilir mi
Bi çözüm bulabildiniz mi ben de videolarınızı izledim. Benim kuşumda da aynı şey var. Vik vik ötüyor :(

Oyla 0
Bi çözüm bulabildiniz mi ben de videolarınızı izledim. Benim kuşumda da aynı şey var. Vik vik ötüyor :(
Solunum ile ilgili bir hastalıkmış.Yukarıda ilaç isimleri verdiler onlardan birini kullanabilirsin. Ben baytril diye bir ilaç kullandım etki vermedi.İlacı bence hemen alın .Ciddiymiş bu hastalık

Oyla 0
üzerinde etkilidir yazsa da baytril solunum sisteminde istenen etkiyi veremeyebiliyor. 2 hafta geçtiyse yazdığım ilacı denemenizi öneririm, alınca kullanımını tekrar sorabilirsiniz. bu ilaç da fayda etmezse bakteriyel olmayan durumlardan şüphelenilir
Merhaba ben veteriner vmd doxy diye bir ilaç aldım içinde doksisiklinde varmış sabah ve akşam vermeye başladım umarım iylesır

Oyla 0
Merhaba ben veteriner vmd doxy diye bir ilaç aldım içinde doksisiklinde varmış sabah ve akşam vermeye başladım umarım iylesır

ağızdan damlatmak yerine suluğa 7 damla ekleyip 12 saatte 1 değiştirirseniz daha iyi olur. 7 gün kullanabilirsiniz. ilacı kullandığıniz sürece kum,kalamar, gaga taşı gibi kalsiyum kaynaklarını kafesten çıkarınız, bu süreçte yoğun kalsiyum içeren mineral ve besin takviyesi kullanmayınız

Oyla 0
ağızdan damlatmak yerine suluğa 7 damla ekleyip 12 saatte 1 değiştirirseniz daha iyi olur. 7 gün kullanabilirsiniz. ilacı kullandığıniz sürece kum,kalamar, gaga taşı gibi kalsiyum kaynaklarını kafesten çıkarınız, bu süreçte yoğun kalsiyum içeren mineral ve besin takviyesi kullanmayınız
Veteriner öyle dedi ama bence ağızdan vermek daha mantıklı çünkü benim kuşum kışın çokta su içmiyor. Genede teşekkürler.

Oyla 0