Muhabbet kusumdan tiktik ses geliyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Minnos
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Minnos

iyikus.com Üyesi
Merhaba benim muhabbet kuşum eskiden geceleri tiktik ses çıkarıyordu.Şimdi ise hem gündüz hem gece aynı sesi sürekli çıkarıyor. Ve genellikle azığını açıyor .Bazen hapşırıyor . Ceresinin üstünde hafif akıntı var .Ilk baytril diye bir ilacı bir hafta kullandım.İse yaramadı.Şuanda da vitamin veriyorum ama fayda olmuyor.Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim Astım olabilir mi

Bugün bıraktım ozaman vitamine başlarım yarın. Teşekkür ederim . Birde bu öldürücü müdür?

sizi anlıyorum, tüm hekim tedavilerine rağmen sonuç alamayıp endişeleniyorsunuz, haklısınız. ancak herşey öldürücü olabilir , bu kuş özelinde bunu bilemeyiz

kuş ne zamandır tarif ettiğiniz "tik tik" sesini çıkarıyor?

Oyla 0
Merhabalar benim kuşum size daha önce gönderdiğim gibi ters duruyor ve nu durum sıklaştı. Gözünü kapatıyor ve ters durunca sesi kesiliyor düz durunca ciyaklamya başlıyor .Şu an sulphamezathine kullanıyorum 4 gün oldu iylesmiyor .Gerçekten çok uğraşıyorum onu kurtarmak için 5 ten fazla ilaç kullandım. İnternette Hipradoxı s nin astım ve solunuma iyi geldiğini duydum verebilir miyim yardım edin lütfen

Kuşun bu şekilde durmasının bir sebebi olmalı mutlaka. Bir karın ağrısı var ama çözemedim. Sitraks gibi bir iç parazit ilacı deneyebilirsiniz faydası olabilir...

Oyla 0
Kuşun bu şekilde durmasının bir sebebi olmalı mutlaka. Bir karın ağrısı var ama çözemedim. Sitraks gibi bir iç parazit ilacı deneyebilirsiniz faydası olabilir...
Bilmiyorum ama gözlemlediğim kadarıyla bence solunum problemi var .Çünkü ağzından nefes alırken çıkıyor bu ses . Tavsiyeniz için teşekkür ederim .

Oyla 0
siz belli ki ilaç kullanacaksınız :)

ben olsam bu durumda öncelikle ivermectin (ense damlası) ve sitrax şurup kullanırım, iç parazit/ hava kesesi paraziti ihtimalini elerim

Oyla 0
Kuş karakterleri cok farklı. Sizin kuşunuz kendine has duruşlar yapıyor

Oyla 0
Merhaba ben bugün veterinerden zimec diye bir ense damlası aldım.Veteriner etkili olduğu için haftada bir iki damla verin dedi.Ilk damlayı bugün verdim ama bir gelişme olmadı. Peki parazit solunuma zarar verir mi ?Sesi arttıda Üzülüyorum onun için o yüzden soruyorum

Oyla 0
Merhaba ben bugün veterinerden zimec diye bir ense damlası aldım.Veteriner etkili olduğu için haftada bir iki damla verin dedi.Ilk damlayı bugün verdim ama bir gelişme olmadı. Peki parazit solunuma zarar verir mi ?Sesi arttıda Üzülüyorum onun için o yüzden soruyorum

bu zaten benim yukarıda yazdığım ilaç. normal şartlarda 2 hafta arayla enseden SADECE birer damla uygulanır, ağır bir ilaçtır. ancak aslolan hekimin tavsiyesidir birşey diyemem

ilaç hemen o an etki göstermez 1-3 gün sürebilir. deriye nüfus edecek, kana karışacak, vücuda yayılacak vs. acele etmeyin

ilacı damlattığınız yerde hafif kızarıklık başladıysa ya da kuş o bölgeyi kaşımaya çalışıyorsa ilacı doğru uygulamışsınız demektir

Oyla 0
bu zaten benim yukarıda yazdığım ilaç. normal şartlarda 2 hafta arayla enseden SADECE birer damla uygulanır, ağır bir ilaçtır. ancak aslolan hekimin tavsiyesidir birşey diyemem

ilaç hemen o an etki göstermez 1-3 gün sürebilir. deriye nüfus edecek, kana karışacak, vücuda yayılacak vs. acele etmeyin

ilacı damlattığınız yerde hafif kızarıklık başladıysa ya da kuş o bölgeyi kaşımaya çalışıyorsa ilacı doğru uygulamışsınız demektir
Evet damlattıktan sonra hemen kafasını kaşımaya başladı .

Oyla 0
Merhabalar buraya en son 1 ay önce yazmıştım. Fakat o günden beri kuşum iyleşmedi.Ve bu aralar sanki boğuluyormuş gibi kafasını uzatıyor .Durumu ciddileşti. Tekrar veterinere götürsem aynı ilaçları veriyorlar.Sanırım kronikleşmiş bir astımı var .Sizin önerebildiğniz bir şey var mı lütfen cevap verin.Kuşumu böyle görünce çok üzülüyorum

Oyla 0