Muhabbet kusumdan tiktik ses geliyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Minnos
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Minnos

iyikus.com Üyesi
Merhaba benim muhabbet kuşum eskiden geceleri tiktik ses çıkarıyordu.Şimdi ise hem gündüz hem gece aynı sesi sürekli çıkarıyor. Ve genellikle azığını açıyor .Bazen hapşırıyor . Ceresinin üstünde hafif akıntı var .Ilk baytril diye bir ilacı bir hafta kullandım.İse yaramadı.Şuanda da vitamin veriyorum ama fayda olmuyor.Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim Astım olabilir mi

Normal bir su bile verseniz tepkisi aynı oluyor. İlaçlar biraz acı olabiliyor bu nedenle kusma, hapşurma hareketleri normal
Merhaba ilacı kullandıktan sonra sesinde azalma oldu fakat bütün gece kafes tabanına yakın bir şeklide ters duruyor yan etkisi olabileceğinden suyuna katmayı düşunüyorum sizce nedeni nedir

Ekli dosyalar

• 20210219_080044.jpg
    20210219_080044.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 34
Oyla 0
sanki ilaçtan değil de oynuyor gibi :/
ilaçtan ise eğer suyuna verebilirsiniz tabi. Hasta görünüm sergilemiyor

Oyla 0
sanki ilaçtan değil de oynuyor gibi :/
ilaçtan ise eğer suyuna verebilirsiniz tabi. Hasta görünüm sergilemiyor
Merhaba ben vmd doxy 3 4 gün kullandım sesi biraz azaldı ama fotoğraftaki gibi durduğu için veterinere gittim 2 gündür ığne yapılıyor. 3 iğne olucak . Zayıfladığı için hem kuruma hem solunum yolu enfeksiyonu olmuş iğne yanında vitaform diye bir ilaç kullanıyorum. Sesi eskisine göre az ama iştahsız hareketsiz ve genelikle böyle durup böyle uyuyor yem yemediği için dışkısını yapamıyor . Solunumdan dolayı mı? Ne kadar sürede geçer bu hırıltı ve solunum ne zaman geçer sizce?

Ekli dosyalar

• 20210220_210408.jpg
    20210220_210408.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 25
Oyla 0
Merhaba ben vmd doxy 3 4 gün kullandım sesi biraz azaldı ama fotoğraftaki gibi durduğu için veterinere gittim 2 gündür ığne yapılıyor. 3 iğne olucak . Zayıfladığı için hem kuruma hem solunum yolu enfeksiyonu olmuş iğne yanında vitaform diye bir ilaç kullanıyorum. Sesi eskisine göre az ama iştahsız hareketsiz ve genelikle böyle durup böyle uyuyor yem yemediği için dışkısını yapamıyor . Solunumdan dolayı mı? Ne kadar sürede geçer bu hırıltı ve solunum ne zaman geçer sizce?

Kuşun hem duruşundan hemde anlattıklarınızdan sindirim sorunu olduğu çok açık. İğneyide yaptırmasaydınız keşke. Muhabbet kuşundan anlayan hiç bir veteriner iğne yapılmaması gerektiğini bilir.. Ayrıyetten doksisiklinin etki etmediği bir soruna vitaform hiç etki etmez. Kuşu boş yere yoruyorsunuz o veterineri bırakın kuşlardan anlayan biryere götürün....

Ve burayada dışkı resmi ve video atın bizde bakalım...

Oyla 0
Kuşun hem duruşundan hemde anlattıklarınızdan sindirim sorunu olduğu çok açık. İğneyide yaptırmasaydınız keşke. Muhabbet kuşundan anlayan hiç bir veteriner iğne yapılmaması gerektiğini bilir.. Ayrıyetten doksisiklinin etki etmediği bir soruna vitaform hiç etki etmez. Kuşu boş yere yoruyorsunuz o veterineri bırakın kuşlardan anlayan biryere götürün....

Ekli dosyalar

• 20210220_220938.jpg
    20210220_220938.jpg
    280.9 KB · Görüntüleme: 23
Oyla 0

Veterinere sadece duruşundan değil hafif hırıltısından dolayıda götürdüm En başta zaten solunum sıkıntısı olduğunu çoğu kişi söylemişti .Zaten sürekli hırlıyordu. Bundan dolayıda zayıflamış ve kuruma olmuş .Bu ciddi olduğu için iğne yaptı .Çünkü kendi kuşundan deneyimliymiş. Yarın son iğnesi var zaten.

Oyla 0
Dışkılar anlaşılması zor olan karma yapıda maalesef. Büyük riskli bir dışkı gibi görünmüyor ancak tedavi gerektirebilir. 2 gün düzenli kuşlar için üretilen probiyotik ürünlerden kullanabilir misiniz?
Şimdi başka ilaçlar kullandığım için veremeyebilirim tavsiyeniz için teşekkür ederim

Oyla 0
Şuan solunum sorunu nasıl? Geçtimi devam ediyormu? Bir video eklermisiniz...

Oyla 0
Şuan sesi eskisine göre iyi yani şimdi videoya çeksem hafif bir hırıltısı var pek gelmez sesi ama önceden ilk halini paylaşmıştım bakabilirsiniz.

Şuan sesi eskisine göre iyi yani şimdi videoya çeksem hafif bir hırıltısı var pek gelmez sesi ama önceden ilk halini paylaşmıştım bakabilirsiniz.

Şuan sesi eskisine göre iyi yani şimdi videoya çeksem hafif bir hırıltısı var pek gelmez sesi ama önceden ilk halini paylaşmıştım bakabilirsiniz.Zaten şuan bitkin ve iştahsız umarım iyileşir.

Oyla 0