Muhabbet tedavi sureci

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Funda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Funda

Forum Sakini
Selamlar,
"Muhabbet kusum hasta" konusuyla yazmistim daha onceden. Konu uzadigi icin yeni konu actik.
Fungizone 7 gun kullandik,3 gun entrobac pribiyotik 3 gun gervit vitamin verdim. Kusun durumu ayni, aspur ve dari yiyor. Yulaf vermiyorum tuyleri dokuluyor.Yemini yemiyor. Diskisinda yem yok gibi.3-4 gundur kusma da yok.zaten nadir kusuyordu. Genel olarak durgun. Arasira keyifli ,konusuyor. Simdi bir kür daha fungizone a devam edeyim degil mi? Durum degerlendirmesi yapar yine bir kür devam ederiz demistik. Yorumlariniza gore hareket edecegim.

Ekli dosyalar

• IMG20210325113922.jpg
    IMG20210325113922.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 66
  • IMG20210325113712.jpg
    IMG20210325113712.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 65
O zaman simdi enrofloksasin mi alayim?

Funda hanım şuan tek mantıklı seçenek enrofloksasin görünüyor. Kuşlarda aynı anda birden çok hastalık olabiliyor. Birini tedavi ederken diğer bir hastalık ortaya çıkabiliyor..

Bu yüzden sabırlı bir şekilde tedaviye devam edelim. Siz çevrenizdeki veterinerlerden enrofloksasin etken maddeli bir ilaç bulmaya çalışın..

1622581371460.png

Oyla 0
Funda hanım şuan tek mantıklı seçenek enrofloksasin görünüyor. Kuşlarda aynı anda birden çok hastalık olabiliyor. Birini tedavi ederken diğer bir hastalık ortaya çıkabiliyor..

Bu yüzden sabırlı bir şekilde tedaviye devam edelim. Siz çevrenizdeki veterinerlerden enrofloksasin etken maddeli bir ilaç bulmaya çalışın..

Ekli dosyayı görüntüle 17546
Tamamdir Umit bey, bugun arastirayim. Bulunca yazarim tekrardan. Tesekkur ederim.

Oyla 0
Tamamdir Umit bey, bugun arastirayim. Bulunca yazarim tekrardan. Tesekkur ederim.
Maltepede 10 veterinere sordum bu ilaclar yok. Baytril var sadece. Olur mu? %kaclik olmali? Ona gore tekrar arastirayim. Bir veteriner ne kadar lazim dedi, 10ml,20ml? Ne kadar almaliyim eger olursa?
Ayrica kusum tuye girmis hastaligin uzerine. Umarim atlatabiliriz bu durumu?

Ekli dosyalar

• IMG20210602174123.jpg
    IMG20210602174123.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG20210602174051.jpg
    IMG20210602174051.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 14
Oyla 0
Maltepede 10 veterinere sordum bu ilaclar yok. Baytril var sadece. Olur mu? %kaclik olmali? Ona gore tekrar arastirayim. Bir veteriner ne kadar lazim dedi, 10ml,20ml? Ne kadar almaliyim eger olursa?
Ayrica kusum tuye girmis hastaligin uzerine. Umarim atlatabiliriz bu durumu?

Baytril olmasına olurda diğerlerine göre daha ağır. Biliyorsunuz baytril sığırlara vurulan enjeksiyonluk bir ilaç. Benim size önerdiklerimin hepsi ağızdan alınan ilaçlar. Bileşimide ona göre daha hafif..

İsterseniz biraz daha araştırın bulamazsanız en son baytril alırsınız yapıcak bişey yok. Yüzdesi farketmez dozajı ona göre ayarlarız. 5 ml yani bir şırınga olsa yeterli...

Oyla 0
Baytril olmasına olurda diğerlerine göre daha ağır. Biliyorsunuz baytril sığırlara vurulan enjeksiyonluk bir ilaç. Benim size önerdiklerimin hepsi ağızdan alınan ilaçlar. Bileşimide ona göre daha hafif..

İsterseniz biraz daha araştırın bulamazsanız en son baytril alırsınız yapıcak bişey yok. Yüzdesi farketmez dozajı ona göre ayarlarız. 5 ml yani bir şırınga olsa yeterli...
Anladim, yarin yine arayisa devam ederim o zaman. Veterinerdeki %2.5 luk mus. Veteriner kuslara veriyoruz dedi de bende ondan sordum. Agir ilactan korkuyorum da, simdi tuye de girmis iyice halsiz durumda ve cok ilginc 3. Aksam oldu ve yine aksam kustu????? bu aksam kusmalarina bir anlam veremiyorum.

Oyla 0
Anladim, yarin yine arayisa devam ederim o zaman. Veterinerdeki %2.5 luk mus. Veteriner kuslara veriyoruz dedi de bende ondan sordum. Agir ilactan korkuyorum da, simdi tuye de girmis iyice halsiz durumda ve cok ilginc 3. Aksam oldu ve yine aksam kustu????? bu aksam kusmalarina bir anlam veremiyorum.

%2.5 oral çözeltidir, %5 enjeksiyonluk

Oyla 0
Merhaba geçmiş olsun Ömer bey özm veteriner ona sorarsanız o size ilacı temin edip gönderir diye düşünüyorum. Bana da o göndermişti cünkü enromisi

Oyla 0
%2.5 oral çözeltidir, %5 enjeksiyonluk
Arkadaslar zaman kaybediyormusum gibi geliyor, ilaclari bulamiyorum, ozm vete de sordum orda da yok. Simdi burdaki bir veteriner ilac firmalarina soruyor. Acaba vakit kaybetmeden baytril %2.5 luk baslasam mi? Bu sabah daha kotuydu, kustu yine, simdi bu vaziyette uyuyor kabariyor

Ekli dosyalar

• IMG20210603131045.jpg
    IMG20210603131045.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 15
Oyla 0
Baytril %2.5 aldim. Simdi nasil uygulayacagim?

ilacı hafif çalkalayıp orta boy (100 ml) suluğa 10 damla ekleyip hafif karıştırın, ilaçlı suyu 12 saatte 1 değiştirin. ilaç kullandığınız sürece kafesten kum kalamar gaga taşı gibi kalsiyum kaynaklarını çıkarınız. çeşme suyu kullanmayınız. inşallah işe yarar

elinizde enjektör varsa ilaçlı sudan çekip 3-5 damla içirebilirsiniz, başlangıç için iyi olur

Oyla 0
ilacı hafif çalkalayıp orta boy (100 ml) suluğa 10 damla ekleyip hafif karıştırın, ilaçlı suyu 12 saatte 1 değiştirin. ilaç kullandığınız sürece kafesten kum kalamar gaga taşı gibi kalsiyum kaynaklarını çıkarınız. çeşme suyu kullanmayınız. inşallah işe yarar

elinizde enjektör varsa ilaçlı sudan çekip 3-5 damla içirebilirsiniz, başlangıç için iyi olur
Herseyi dediginiz gibi yaptim. Enjektorlede icirdim. Simdi bu ilaci kac gun kullanacagiz?

Oyla 0
duruma göre hareket etmek lazım. 4 gün minimum devam ediniz, durumu gözlemleyelim.
Ek olarak salıncağını çıkartınız ya da aynasını sökünüz.

Oyla 0
duruma göre hareket etmek lazım. 4 gün minimum devam ediniz, durumu gözlemleyelim.
Ek olarak salıncağını çıkartınız ya da aynasını sökünüz.
Aynayi cikartirsam psikolojisi bozulmaz mi? Kafesin icindeki tuneklerin bile yerini degistirdigimizde tribe girdi. Hic konusmadi, hareket etmedi nerdeyse. Tekrar eski haline getirmistik. Ayna duskunlugu cok. Simdi hastayken aynadan ayirmak nasil olur bilemedim

Oyla 0
Aynayi cikartirsam psikolojisi bozulmaz mi? Kafesin icindeki tuneklerin bile yerini degistirdigimizde tribe girdi. Hic konusmadi, hareket etmedi nerdeyse. Tekrar eski haline getirmistik. Ayna duskunlugu cok. Simdi hastayken aynadan ayirmak nasil olur bilemedim

Kuşu strese sokmayalım şimdi aynayı iyileştikten sonra düşünürüz. İlacı 12-13 damlaya çıkarabilirsiniz 2,5luk olduğu için. Sizde bizde elimizden geleni yapıyoruz. Bundan öteye pek birşey gelmez elimizden. Durumunda değişiklik olursa yazın mutlaka takip edelim..

Oyla 0
Kuşu strese sokmayalım şimdi aynayı iyileştikten sonra düşünürüz. İlacı 12-13 damlaya çıkarabilirsiniz 2,5luk olduğu için. Sizde bizde elimizden geleni yapıyoruz. Bundan öteye pek birşey gelmez elimizden. Durumunda değişiklik olursa yazın mutlaka takip edelim..
Artik takdir Allah'in. Yavrum o benim, evladim gibi. Destek olanlardan da Allah razi olsun. Durumu burdan bildiriyor olacagim. İnsallah tez zamanda sagligina kavusur yavrum?

Oyla 0
Funda hanım kuşun durumunda bir gelişme var mı?
Ümit bey, resimdeki gibi kendini balon gibi sisirip uyudu genel olarak. Arasira keyfi geldi konustu birkac kelime. Bazen kafesin alt kisminda takili olan yemliginde uyumak istedi, bende ustunu orttum kafesin, rahatsiz edilmek istemiyor. Sabah ilacli suyundan agzina bir kac damla verdim. Tuye girmeside kotu oldu. Halsiz cok. Havuc verdim yemis. Simdilik durumu boyle?

Ekli dosyalar

• IMG20210604211519.jpg
    IMG20210604211519.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG20210604211504.jpg
    IMG20210604211504.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG20210604211812.jpg
    IMG20210604211812.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 8
Oyla 0