Muhabbet tedavi sureci

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Funda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Funda

Forum Sakini
Selamlar,
"Muhabbet kusum hasta" konusuyla yazmistim daha onceden. Konu uzadigi icin yeni konu actik.
Fungizone 7 gun kullandik,3 gun entrobac pribiyotik 3 gun gervit vitamin verdim. Kusun durumu ayni, aspur ve dari yiyor. Yulaf vermiyorum tuyleri dokuluyor.Yemini yemiyor. Diskisinda yem yok gibi.3-4 gundur kusma da yok.zaten nadir kusuyordu. Genel olarak durgun. Arasira keyifli ,konusuyor. Simdi bir kür daha fungizone a devam edeyim degil mi? Durum degerlendirmesi yapar yine bir kür devam ederiz demistik. Yorumlariniza gore hareket edecegim.

Ekli dosyalar

• IMG20210325113922.jpg
    IMG20210325113922.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 66
  • IMG20210325113712.jpg
    IMG20210325113712.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 65
Selamlar herkese,
Yaklasik iki haftadir kusumu dinlendiriyorum, yem dari aspur vitamin ve probitotik veriyorum. Hali tavrida daha iyi duzeliyor, kendi yemini yemeye basladi ( dari bilerek vermedim onun icin yemini yedi, hic yemiyordu) fakat iki gundur yine arasira diskisinda bir iki tane yem gordum. Koksidiyoz icin 5 gun baycox kullandim en son bildiginiz gibi. Acaba bu hastalik bitmedi mi? Yoksa diskidaki bu yemler baska hastaligin habercisi mi?
Tesekkurler

Oyla 0
Selamlar herkese,
Yaklasik iki haftadir kusumu dinlendiriyorum, yem dari aspur vitamin ve probitotik veriyorum. Hali tavrida daha iyi duzeliyor, kendi yemini yemeye basladi ( dari bilerek vermedim onun icin yemini yedi, hic yemiyordu) fakat iki gundur yine arasira diskisinda bir iki tane yem gordum. Koksidiyoz icin 5 gun baycox kullandim en son bildiginiz gibi. Acaba bu hastalik bitmedi mi? Yoksa diskidaki bu yemler baska hastaligin habercisi mi?
Tesekkurler
Probiyotiği ne sıklıkta verdiniz? Bazen çok fazla verince de dışkıda yem olabiliyor. Koksidiyoz inatçı bir hastalık biz de iyileşemedik bir türlü:(

Oyla 0
Selamlar herkese,
Tesekkurler

Baycox güçlü bir ilaç bu ilaçtan sonra bence koksidiyoz falan kalmaz. Daha önce hangi ilaçları kullanmıştın yazarmısın tekrar..

Oyla 0
Probiyotiği ne sıklıkta verdiniz? Bazen çok fazla verince de dışkıda yem olabiliyor. Koksidiyoz inatçı bir hastalık biz de iyileşemedik bir türlü:(
İlk hafta , haftada 2 gun probiyotik 1 gun vitamin, ikinci hafta, haftada 1 gun probiyotik, 1 gun vitamin olarak verdim. Bugun sizdeki gelismeleri de okudum, uzuldum, tez zamanda iyilesir insallah

Oyla 0
Bilmedigim icin soruyorum yanlis anlamayin, diski tahlilinde cikmaz miydi bu olasilik peki?

Tahlilde çıksa bile bakteri sayısı az ise veteriner hekim bu ihtimali değerlendirmemiş olabilir ve koksidiyoza odaklanmış olabilir. Eğer içiniz rahat edicekse durumu veterinere anlatıp tekrar dışkı tahlili yaptırın..

Oyla 0
Tahlilde çıksa bile bakteri sayısı az ise veteriner hekim bu ihtimali değerlendirmemiş olabilir ve koksidiyoza odaklanmış olabilir. Eğer içiniz rahat edicekse durumu veterinere anlatıp tekrar dışkı tahlili yaptırın..
Suan icin gonderemem tahlile. Sizin goruslerinizde onemli ve dikkate aliyorum. Zaten subat ayindan beri tedaviyi sizinle yurutuyoruz sayilir.

Oyla 0
Selamlar herkese,
Tesekkurler
Merhaba benim kızıma da megabakteri ve e coli tedavisi uygulanmıştı.
Yemli dışkılar tamamen kesilmişti
Ama yine de ara sıra çok yem yediği zaman ve ya bağışıklığı düştüğü zaman nadir de olsa bir tane filan görüyorum ara sıra.
Bu illet anladığım kadarıyla tamamiyle geçmiyor.
Ben yine de elimden geleni yapıp hiç bir bakımını eksik etmiyorum.
Mesela 61 gramdı sonra tüye girdi ve 53 grama düştü.
Bu arada bir defa gördüm sadece dışkıda yem.
Genel hali dışkısı iyi çok şükür.
Elimizden geleni yapıyoruz. Belki sizin ki de böyle bir durumdur bilemedim çok geçmiş olsun

Oyla 0
Merhaba benim kızıma da megabakteri ve e coli tedavisi uygulanmıştı.
Yemli dışkılar tamamen kesilmişti
Ama yine de ara sıra çok yem yediği zaman ve ya bağışıklığı düştüğü zaman nadir de olsa bir tane filan görüyorum ara sıra.
Bu illet anladığım kadarıyla tamamiyle geçmiyor.
Ben yine de elimden geleni yapıp hiç bir bakımını eksik etmiyorum.
Mesela 61 gramdı sonra tüye girdi ve 53 grama düştü.
Bu arada bir defa gördüm sadece dışkıda yem.
Genel hali dışkısı iyi çok şükür.
Elimizden geleni yapıyoruz. Belki sizin ki de böyle bir durumdur bilemedim çok geçmiş olsun
Gecmis olsun size de, deneyimli arkadaslara guvenerek bir ilaca daha baslayacagiz sanirim. Umarim artik kullanacagimiz son ilac olur?

Oyla 0
Suan icin gonderemem tahlile. Sizin goruslerinizde onemli ve dikkate aliyorum. Zaten subat ayindan beri tedaviyi sizinle yurutuyoruz sayilir.
Selamlar herkese,
Kusumun durumu hakkinda durum degerlendirmesi yapacagim, fakat oncesinde tesekkur etmem gereken arkadaslara bir turlu yazamadim.
Subat ayinda katildim iyikus ailesine, yazarken cok caresiz ve umutsuzdum nedense cevap alamayacagimi dusunmustum, beni yaniltan ve tum cevap veren arkadaslara tesekkur ederim. Ancak bikmadan usanmadan her soruma cvp veren, kusumu kendi kuslari gibi gorup tum tedavi surecimi yuruten @Ümit T. , Yine ayni sekilde desteklerini esirgemeyen @Doğanay Y. Ve @neanderthalensis sizlere ayrica tesekkur etmek isterim, sagolun

Kusumda ise koksidiyoz tedavisinden sonra diskida yemler tekrar cikmaya baslamisti.Umit bey bakteri kaynakli ayri bir sorun olabilecegini soyleyip bir ilac onermisti, sonra kisitlama kapanmadan kaynakli ilac arayisim olmadi. İlginc olarak diskida bir daha yem cikmadi. Simdi bende anlayamiyorum, kusta sorun var mi yok mu? Genel durumu iyi, yemini yemeye de basladi. Bilemedim ilac kullanmali mi?

Oyla 0
Selamlar herkese,
Kusumun durumu hakkinda durum degerlendirmesi yapacagim, fakat oncesinde tesekkur etmem gereken arkadaslara bir turlu yazamadim.
Subat ayinda katildim iyikus ailesine, yazarken cok caresiz ve umutsuzdum nedense cevap alamayacagimi dusunmustum, beni yaniltan ve tum cevap veren arkadaslara tesekkur ederim. Ancak bikmadan usanmadan her soruma cvp veren, kusumu kendi kuslari gibi gorup tum tedavi surecimi yuruten @Ümit T. , Yine ayni sekilde desteklerini esirgemeyen @Doğanay Y. Ve @neanderthalensis sizlere ayrica tesekkur etmek isterim, sagolun

Kusumda ise koksidiyoz tedavisinden sonra diskida yemler tekrar cikmaya baslamisti.Umit bey bakteri kaynakli ayri bir sorun olabilecegini soyleyip bir ilac onermisti, sonra kisitlama kapanmadan kaynakli ilac arayisim olmadi. İlginc olarak diskida bir daha yem cikmadi. Simdi bende anlayamiyorum, kusta sorun var mi yok mu? Genel durumu iyi, yemini yemeye de basladi. Bilemedim ilac kullanmali mi?
çok geçmiş olsun. Problem gözlemlenmiyor ise tek tavsiyem takviyelerle kuşunuzun bağışıklığını güçlendirmeniz yönünde olur. Probiyotikler, prebiyotikler, vitaminler, aminoasitler vs.

Oyla 0
Selamlar herkese,

Ozaman bir süre daha bekleyip kuşu gözlemlemeye devam edin. Böyle devam ederse ilaca gerek kalmaz..

Oyla 0
çok geçmiş olsun. Problem gözlemlenmiyor ise tek tavsiyem takviyelerle kuşunuzun bağışıklığını güçlendirmeniz yönünde olur. Probiyotikler, prebiyotikler, vitaminler, aminoasitler vs.
Bende gervit vitamin ve entrobac var sadece. Simdi arastirma yapiyorum biraz cok bilgili degilim bu urunlerde. Sizler ne derseniz onu aldim simdiye kadar. Aminoasit olarak fiyatida bolunmus oldugu icin uygun olan" Röhnfried Bt Amin Forte" alayim diyorum, ama prebiyotik olarak satilan birsey varmi bulamadim. Probiyotik entrobac yeterli mi? Yada baska ne almaliyim?
Ayrica kum olarak birsey kullanmiyorum suan, kalamar kemigi var. Eksigim var mi? Ne almaliyim diye dusunuyorum.

Oyla 0