Nefes Almada Güçlük

Melike Gül

Yönetici
Moderatör
Öncelikle depremde yakınlarını kaybeden herkese baş sağlığı diliyorum😞 Gerçekten çok zor bir süreçten geçiyoruz. İnşallah bu deprem ülkemiz için son yıkıcı deprem olur ve İnşallah yaralarımızı bir an önce sararız
Bugün sizden destek almak istediğim bir konu da var. Poyraz nefes alıp ve verirken güçlük çekiyormuş gibi davranıyor. Bu aralar üstünde bir durgunluk vardı zaten ama anlam verememiştim. Sanırım bir hastalığı var. Eskiden bir konu açmıştım. Dışkı yeme problemi diye. Ne yapsam bıraktıramadım. Bir dönem bırakmıştı ama sonra yine başladı. Artık alışkanlık haline getirdi. Nasıl bıraktırcam onu da bilmiyorum. Dışkısı bir iyi oluyor bir leke bırakıyor. Bende anlamadım. Şuan elimde kafes altının fotoğrafı var ama dediğim gibi yarısını yediği için güncel dışkı resmi yok 😞 . Az önce altına peçete serdim. Yarına yemezse güncel dışkısınıda paylaşacağım İnşallah.
Bu iki videoyu az önce çektim.
Ben gaga gıcırtısını keyifli olduklarında yaptıkları gaga gıcırtısı sanmıştım ama dikkatli bakınca ağzının içinin sulu olduğunu farkettim. Sanki tükürük gibi şeffaf bir sıvı var. Kusmuk değil çünkü yem yok. Yada sarılıkta yok. Nasıl tarif etsem bilemiyorum
Buda şuanki kafes altındaki dışkı fotoğrafı.
B15A35EA-8E07-4716-9CA5-4356B83ED473.jpeg
32D64044-AF92-41ED-B4A3-35481CF75054.jpeg
Arkadaşlar tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Ne yapmam lazım, hangi ilaçla başlamam lazım hiç bilmiyorum.
Birde eklemeyi unutuyordum bu videoyuda 19 Kasımda çekmiştim. O zaman araştırmıştım ama net birşeye ulaşamamıştım. O günden sonrada bir daha yapmamıştı. Keyfide yerindeydi o zamanlar. Bir daha yapsa konu açacaktım ama yapmayınca anlık oldu heralde, diye düşünmüştüm.
Birde kardeşim az önce Poyraz'ı severken boynunda hava olduğunu söyledi. İlk inanmamıştım ama gerçekten boynunda bir tarafı şişmiş, ve bir tanede yem tanesi vardı. 6. saniyede çok net gözüküyor. Diğer kısımlarda çok belli olmuyor. Huylanınca orasını kaşımaya çalıştı ama oda kaşıyamadı. Orasında bir sorun mu var

Son düzenleme:
Öncelikle depremde yakınlarını kaybeden herkese baş sağlığı diliyorum😞 Gerçekten çok zor bir süreçten geçiyoruz. İnşallah bu deprem ülkemiz için son yıkıcı deprem olur ve İnşallah yaralarımızı bir an önce sararız
Bugün sizden destek almak istediğim bir konu da var. Poyraz nefes alıp ve verirken güçlük çekiyormuş gibi davranıyor. Bu aralar üstünde bir durgunluk vardı zaten ama anlam verememiştim. Sanırım bir hastalığı var. Eskiden bir konu açmıştım. Dışkı yeme problemi diye. Ne yapsam bıraktıramadım. Bir dönem bırakmıştı ama sonra yine başladı. Artık alışkanlık haline getirdi. Nasıl bıraktırcam onu da bilmiyorum. Dışkısı bir iyi oluyor bir leke bırakıyor. Bende anlamadım. Şuan elimde kafes altının fotoğrafı var ama dediğim gibi yarısını yediği için güncel dışkı resmi yok 😞 . Az önce altına peçete serdim. Yarına yemezse güncel dışkısınıda paylaşacağım İnşallah.
Bu iki videoyu az önce çektim.
Ben gaga gıcırtısını keyifli olduklarında yaptıkları gaga gıcırtısı sanmıştım ama dikkatli bakınca ağzının içinin sulu olduğunu farkettim. Sanki tükürük gibi şeffaf bir sıvı var. Kusmuk değil çünkü yem yok. Yada sarılıkta yok. Nasıl tarif etsem bilemiyorum
Buda şuanki kafes altındaki dışkı fotoğrafı.
Ekli dosyayı görüntüle 28080
Ekli dosyayı görüntüle 28081
Arkadaşlar tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Ne yapmam lazım, hangi ilaçla başlamam lazım hiç bilmiyorum.
Birde eklemeyi unutuyordum bu videoyuda 19 Kasımda çekmiştim. O zaman araştırmıştım ama net birşeye ulaşamamıştım. O günden sonrada bir daha yapmamıştı. Keyfide yerindeydi o zamanlar. Bir daha yapsa konu açacaktım ama yapmayınca anlık oldu heralde, diye düşünmüştüm.
Birde kardeşim az önce Poyraz'ı severken boynunda hava olduğunu söyledi. İlk inanmamıştım ama gerçekten boynunda bir tarafı şişmiş, ve bir tanede yem tanesi vardı. 6. saniyede çok net gözüküyor. Diğer kısımlarda çok belli olmuyor. Huylanınca orasını kaşımaya çalıştı ama oda kaşıyamadı. Orasında bir sorun mu var
ilk videoda ki görüntü genelde hava kesesi akarları ya da bununla bağlantılı sorunlara işaret ediyor. İkinci videoda ki yemli şişlik ise kursağın arka kısma dönün ucu :) Bazen çok yediklerinde ya da hafif hava dolduğunda gözle görülebiliyor. İkisi aynı ortamdaysa benzer bir enfeksiyon sorunu olabilir. Vilmectin ense damlası uygulamak lazım öncelikle. Bilinen tedavi yöntemlerinden bir tanesi hava kesesi akarları için.

ilk videoda ki görüntü genelde hava kesesi akarları ya da bununla bağlantılı sorunlara işaret ediyor. İkinci videoda ki yemli şişlik ise kursağın arka kısma dönün ucu :) Bazen çok yediklerinde ya da hafif hava dolduğunda gözle görülebiliyor. İkisi aynı ortamdaysa benzer bir enfeksiyon sorunu olabilir. Vilmectin ense damlası uygulamak lazım öncelikle. Bilinen tedavi yöntemlerinden bir tanesi hava kesesi akarları için.
Hocam ben tam hatırlamıyorum gününü ama bu ayın başında ensesine 1 damla bitason damlatmıştım. O gün etkisini göstermişti, özellikle ense kısmı kıpkırmızı olmuştu. Bugün ikinci damlayı yapayım mı? İçeriği şu şekilde;
B5FEA20F-BA5C-4F79-B61E-69C05F2E5CE8.jpeg

Hocam ben bugün saat 2 gibi Bitason damlayı damlattım ama şuan birşey farkettim bir gözü kızarmış. Birkaç saat önce durmadan tüylerine sürtüyordu. Gözüne birşey girdi sanmıştım ama birşeyde girmemiş. Sizce neden böyle oldu? Acaba ensesine damlattığı ilacı kaşıyacağım derken gözüyle mi temas ettiki. Bugün saat 6 gibi gözünü durmadan tüylerine sürtünce şırıngaya biraz su doldurup 2-3 damla gözünün üstüne damlattık birşey varsa çıksın diye ama hala kırmızı. Bilmiyorum videoda gözüküyor mu ama diğer gözüyle arasında bir fark var. Ne yapabilirim yada yapabileceğim birşey var mı bu durum için

Hocam ben bugün saat 2 gibi Bitason damlayı damlattım ama şuan birşey farkettim bir gözü kızarmış. Birkaç saat önce durmadan tüylerine sürtüyordu. Gözüne birşey girdi sanmıştım ama birşeyde girmemiş. Sizce neden böyle oldu? Acaba ensesine damlattığı ilacı kaşıyacağım derken gözüyle mi temas ettiki. Bugün saat 6 gibi gözünü durmadan tüylerine sürtünce şırıngaya biraz su doldurup 2-3 damla gözünün üstüne damlattık birşey varsa çıksın diye ama hala kırmızı. Bilmiyorum videoda gözüküyor mu ama diğer gözüyle arasında bir fark var.
Dediğiniz gibi ense damlasını bir şekilde dağıtmış olabilir. Su tutmak en hızlı çözüm. Ayrıca saf su /göz damlası varsa onu da kullanabilirsiniz. Sabah umarım hafifler hocam
*Videoyu izledim. Çok az kızarmış, pek endişe verici durmuyor. Maşallah nasıl masum bakıyor

Dediğiniz gibi ense damlasını bir şekilde dağıtmış olabilir. Su tutmak en hızlı çözüm. Ayrıca saf su /göz damlası varsa onu da kullanabilirsiniz. Sabah umarım hafifler hocam
*Videoyu izledim. Çok az kızarmış, pek endişe verici durmuyor. Maşallah nasıl masum bakıyor
Çok sevindim hocam, bende tam evde göz damlası var mı diye bakıyordum. Bu mesajınız içimi rahatlattı😊 o zaman sadece gözünün üstüne 1-2 damla saf su damlatıp durumu toparlamasına yardım edeyim.

Doğanay hocam dün gözüne birkaç damla su serpmiştim. Gece birden tüneğinden inip kafes tabanında bir köşede durdu. Orda uyudu. Bugün de hala huylanıyor:( Gözünü bu şekilde tüylerine sürtüp duruyor.
Çok şükür düne göre daha az ama hala acısı geçmedi sanırım. Az önce bir göz damlası buldum. Doktor annem için yazmıştı. Üstünde antibiyotik yazıyor diye tereddüt etmiştim dün ama sanırım acısını hafifletmek için bir damla damlatmam gerekecek. Bu damlayı kullansam sorun olur mu? Bir damla gözünün üstüne
66DACBA9-4E5E-46A7-B5BA-35220A21C950.jpeg
01807E3D-18FE-46C6-86C1-C1DD7E81E4B2.jpg

Kullanılabilir gibi duruyor ancak bu ürünü kullanmadım hiç. Tüyleriyle devamlı oynadığından mı bu tikimsi hareketleri?
Daha önce hiç olmamıştı aslında. İlk kez bu sefer oldu. Bitasonu ensesine damlatıktan sonra oldu. Zaten ense kısmındaki tüyleri hafif ıslak olduğunu görmüştüm. Sanırım arkamı kaşıyacağım derken ilaca da gözüyle temas etti. Şuan daha damlatmadım göz damlasını ama o gözünün kenarı Kırmızı olmuş. Biraz tahriş etti sanırım. Olmazsa o gözüne bir damla bu göz damlasından damlatıyım. En azından acısını alırsa, daha da tahriş etmez🙁

Daha önce hiç olmamıştı aslında. İlk kez bu sefer oldu. Bitasonu ensesine damlatıktan sonra oldu. Zaten ense kısmındaki tüyleri hafif ıslak olduğunu görmüştüm. Sanırım arkamı kaşıyacağım derken ilaca da gözüyle temas etti. Şuan daha damlatmadım göz damlasını ama o gözünün kenarı Kırmızı olmuş. Biraz tahriş etti sanırım. Olmazsa o gözüne bir damla bu göz damlasından damlatıyım. En azından acısını alırsa, daha da tahriş etmez🙁
Az önce gözüne bir damla damlattık 🙂 Etrafa daha da canlı bakmaya başladı. Sol gözünü kısarak bakıyordu şuan istediği gibi açıyor. Sanırım etkisini göstertti😍

Herkese iyi akşamlar, durum güncellemesi yapmak için yazmıştım ama sanırım sorun hala devam ediyor 😞
Yanıma geldiğinde kafasını severken hala gagasının altındaki gırtlak kısmı biraz şişip iniyordu. İlk attığım videoya göre çok daha azdı. Sizce bundan sonra ne yapmalıyım? Birkaç gündür biraz iştahsız yiyor yemini. Aspuru ayıklıyor. Dün de kafesini temizlemiştim net dışkıların fotoğrafını çekebilmek için. Şuan ki dışkıları bu şekilde; Önceden dışkısını yediği için boyama ondan kaynaklı diye düşünüyorduk. Ama Bugün biraz daha yeşile boyamış kağıdı sanki. Siz olsanız ne yapardınız? Bu durumda ne yapmam daha sağlıklı olur. Bunu dün çekmiştim;
C5E6927E-CFEA-45E4-A5B4-93686891C25D.jpeg
3295385B-C285-4201-AAF4-1B862A0C1CC6.jpeg
Peçetenin arkasına bıraktığı leke sarı-yeşil gibiydi. Bunu da Bugün çektim;
DC06FA78-083B-4884-9654-1E47CFBE77B3.jpeg
3253E855-B700-4ADA-BF4A-2B5D45E75190.jpeg

Farklı olarak sadece marul verdim. Ondan olabilir mi bu leke? Yoksa ilaç mı kullanmam lazım.
Bunuda dediğim haraketi yaparken çekmeye çalıştım ama telefonda çok net çıkmadı🙁 Ama yakınlaştırınca, öttükten sonra gırtlak kısmının hafif şişip indiği gözüküyor. İnşallah belli oluyordur

Hava kesesi akarlarının tamamen yok olması zor ancak ikinci aşamada bir kursak enfeksiyonu için ilaç kullanımı biraz daha durumu toparlayıcı olabilir. Flagy ya da trfilucan hangisi varsa etkili olacağını düşünüyorum. Toparlamaz ise dışkıya bakınca ilk akla gelen bakteriyel bir sorun durumunu ele almak gerekiyor. Yine de arkadaşlar da bir baksın tabi @neanderthalensis

Çok teşekkür ederim önerileriniz için. Bugün dışarı çıkacaktım, ilacı bugün alırım. Ama triflucan’ımı alıyım yoksa sulphamezathine’yimi alayım. Bu sabah dışkısı bu şekildeydi. Bir düzelir gibi oluyor bir bozuluyor
86BB118C-7367-4DEA-BC8F-4AAD54152F28.jpeg

Çok teşekkür ederim önerileriniz için. Bugün dışarı çıkacaktım, ilacı bugün alırım. Ama triflucan’ımı alıyım yoksa sulphamezathine’yimi alayım. Bu sabah dışkısı bu şekildeydi. Bir düzelir gibi oluyor bir bozuluyor
Ekli dosyayı görüntüle 28124

ikisi de evde bulunması gereken ilaçlar zaten

triflucan bulamazsanız mikostatin de alınabilir

@Doğanay Y. @neanderthalensis Hocalarım ben sulphamezathine’yi bugün temin ettim. Triflucanı da bir eczaneyle konuştum. Yarın getirecekler İnşallah. Şırıngayla verdikleri için ilk olarak sulpamezathineyi kullanmayı düşünüyorum, ama birkaç sorum var.
- kullanımı nasıl olmalı? Elimle tutup ağzına damlatmam ikimiz için de eziyet olur. O yüzden mecbur suluğuna damlatmam lazım 🙁. Ortalama kaç damla damlatmalıyım.

-ilaca başlamadan önce 3-5 gün probiyotik takviyesi uygulamalı mıyım?

-Birde ilaçlı suyu tedavi bitene kadar hep suluğunda ilaçlı su mu olması lazım? Mesela ben sabah erkenden kalkıp suluğuna takviye koyduğum zaman yemeğini yedikten sonra suyunu içiyor. O zaman sabah, bu ilacı içtikten sonra o gün için taze su koyabilir miyim? Yoksa 3 gün boyunca hiç sade su vermeden full ilaçlı su olarak mı tazeleyeyim
691F734D-2E42-494D-8405-A6255E981178.jpeg