Nefes darlığı, solunum güçlüğü

Gonca Gül

iyikus.com Üyesi
Merhaba kuşumda her nefes aldığında tık tık ses çıkıyor. Uçtuğunda nefesi yetmediğini düşünüyorum acı çeker gibi bi ses çıkarıyor. Uyumaya çalıştığında nefesini ayarlayabilmek için gagasını hafif açıyor baytril %2.5 kullandım 8 gün düzelme olmayınca Ünv. Hastanesindeki veteriner bir karışım verdi şu an onu kullanıyorum. Kastamonu da yaşıyorum. Kanatlı hayvanlardan anlayan veteriner yok. Yardımcı olabilecek başından geçen birileri var mı ?

Merhaba kuşumda her nefes aldığında tık tık ses çıkıyor. Uçtuğunda nefesi yetmediğini düşünüyorum acı çeker gibi bi ses çıkarıyor. Uyumaya çalıştığında nefesini ayarlayabilmek için gagasını hafif açıyor baytril %2.5 kullandım 8 gün düzelme olmayınca Ünv. Hastanesindeki veteriner bir karışım verdi şu an onu kullanıyorum. Kastamonu da yaşıyorum. Kanatlı hayvanlardan anlayan veteriner yok. Yardımcı olabilecek başından geçen birileri var mı ?
Merhaba karışımın içeriğini söyler misiniz.ne zaman dan beri kullanıyorsunuz ?
Tünekde video ekleyebilir misiniz?

8 gün bayrtril kullandiysanız tekrar kullanmaya gerek yok

kuşun min 15 saniye net ve sesli videosunu paylasıniz, kafes tabanindaki dışkılari da çekiniz. youtube uzerinden paylasabilirsiniz

Yardımcı olabilir misiniz ? Nasıl atmam gerekiyor yapamadım mail adresi gönderebilirseniz ona atayım videoyu

Kuşunuza atemfrei alın. Antibiyotik zaten kullanmissiniz. Antibiyotik sonrası 3 gün üst üste probiyotik takviyesi yapın. Kafeste dört saat dursun sonra temiz su verin. Üç gün bu şekilde kullanın

Yardımcı olun lütfen ne yapmam lazım görsel yüklenmiyor yukarda anlattığım durumlar devam ediyor yol gösterebilecek biri var mı ?

Kuşun videosunu youtube a yükleyip linkini kopyalayın buraya atın. Kuşun sorunu hangi seviyede bir görelim daha sonra yardımcı oluruz..

Tekrar merhabalar bu süreçte Ankara’da bir veterinere götürdüm filmini çekti karaciğerde yağlanma olmasından ötürü hava keselerinin oldukça daraldığını söyledi akciğerde beyaz noktalar gördüğünü, kursakta kalınlaşma ve kalpte büyüme olduğunu söyledi.

Tekrar merhabalar bu süreçte Ankara’da bir veterinere götürdüm filmini çekti karaciğerde yağlanma olmasından ötürü hava keselerinin oldukça daraldığını söyledi akciğerde beyaz noktalar gördüğünü, kursakta kalınlaşma ve kalpte büyüme olduğunu söyledi.

Genel olarak yağlanmadan kaynaklı solunum zorluğu çektiğini söylemiş. Evet mümkündür ama farklı hastalıklarda da solunumda sorun olabiliyor..

Mikostatin,hepadyl,digestive,ekinezya,sambicus 1 er damla şeklinde bu ilaçları verdi ve buhar tedavisini yapmamı söyledi

Mikostatini niye verdi acaba.. Solunumla alakalı değil bu ilaç. Kuşta mantar sorunumu varmış? Diğer verdiği ürünlerin de içerik görsellerini atarmısınız bi bakalım..

Peyderpey süresini ve sıklığını arttırarak egzersiz yaprın ona ilk zamanlar çok yüklenmeyin. Yavaş yavaş egzersiz ( uçuş ) süresini arttırın. Dışkı resmi atın ve ağızda koku veya boğazda lezyon var mı diye kontrol edin.

Genel olarak yağlanmadan kaynaklı solunum zorluğu çektiğini söylemiş. Evet mümkündür ama farklı hastalıklarda da solunumda sorun olabiliyor..

Solunum sorununun o kadar çok sebebi olabiliyorki. Ornithosis vb. gibi solunum yolu enfeksiyonları, trichomoniasis gibi protozoal hastalıklar, aspergillosis gibi mantar enfeksiyonları, hava kesesi akarları gibi paraziter hastalıklar, hatta guatr vs. hepside solunum sorununa sebep olabiliyor. Yani nokta atışı tedavi yapmak çok zor..

Kuşunuzda Solunum Yolu Sorunu var, ama ne tür?

Şöyle bir durumu var demedi verdiği bilgiler bunlar mikostatiniyi mantar olduğunu söyledi ve bu hıkırdamasını akciğerlerine ilacı kaçırıyorsun ondan devam ediyor dedi. Yardımcı olabileceğiniz birşey var mı acaba ? Uçarken uyurken yemek yerken ses çıkarıyor aslında ilk problemimiz ağız kenarlarında siğil gibi bir çıkıntı çıkması ile başladı onu yok etmek için bir süre vitaform kullandık daha sonra bu sorunu çıktı baytril yüzde 2.5 devamında baytril içindeki etken madde %10 b ve C karışımı hazırlattı veteriner çözüm bulamayınca Ankara’ya gittim ama nefesi hala gördüğünüz gibi

Geri