Nefes darlığı, solunum güçlüğü

Gonca Gül

iyikus.com Üyesi
Merhaba kuşumda her nefes aldığında tık tık ses çıkıyor. Uçtuğunda nefesi yetmediğini düşünüyorum acı çeker gibi bi ses çıkarıyor. Uyumaya çalıştığında nefesini ayarlayabilmek için gagasını hafif açıyor baytril %2.5 kullandım 8 gün düzelme olmayınca Ünv. Hastanesindeki veteriner bir karışım verdi şu an onu kullanıyorum. Kastamonu da yaşıyorum. Kanatlı hayvanlardan anlayan veteriner yok. Yardımcı olabilecek başından geçen birileri var mı ?

vitaform, baytril vs hep boşa kullanilmiş kuş gereksiz yere işkence cekiyor. bir kerede ihtimalleri hizlica elemek lazim

ben olsam flukonazol + metronidazole 7 gün kullanırım. işe yararsa sadece flukonazol 7 gün daha

yukaridaki işe yaramazsa makrolid grubu (tilmikosin ya da tylosin tartarat olabilir) antibiyotik denenebilir
Hocam merhaba kursaktan svap aldı ve mantar testi negatif çıktı akciğerlerinde problem olduğunu söyledi akciğerlerinde mantar olduğunu söyledi bende mantar testi yapıldı negatif çıktı dedim akciğere inecek bir test yapılamıyor hırıltılı solunum bize aspergillus üzerinde durduruyor dedi daha önce ağzının kenarında o siğiller çıktığında Kastamonu daki veterinerler bu bakteri değil virüs o yüzden antibiyotik yok etmez demişlerdi daha sonra enrofloksasin b ve C vit karışımı hazırladıktan sonra o siğiller kayboldu virüs ve antibiyotik etki etmiyorsa o siğiller nasıl kaybolmuş olabilir ? Şimdi yaşadığımız problem de gerçekten mantar ile mi ilgili acaba kafam çok karışık kuşuma yardımcı olmak istiyorum yanlış bişey yapmak istemiyorum sizin yorumunuz nedir

Hocam mikostatin e devam edelim dedi ama sizce mantıklı mı çok hırıltısı var oksijen tüpü alsam aralıklarla versem rahatlatır mı

Geri