Netcox kullanımı ve kusma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avseque

Forum Sakini
Merhabalar arkadaşlar. Bildiğiniz üzere netcox kullanıyorum koksidiyoz için. Galiba bir hata yaptım. Ben antibiyotiği kullanırken gaga taşı kalamar ve kumu kafesten almamıştım. Veteriner hiçbir şey dememişti o konuda benim de aklıma gelmedi. Acaba ilacın etki göstermesini engellemiş olabilir mi? Bir de bu gece altlarını değiştirirken fark ettim. Kuşlardan biri kusmuş. Kafesin tellerinde de az miktarda vardı tabandaki kağıdın üstünde de salyalı sindirilmemiş yemler. Çok korkuyorum ne oluyor bu hayvanlara :(

reflor ve entrobac ilaç değildir , düşündüğünüz gibi ağır gelmesi sözkonusu değil. entroboc kuşlar için üretilen bir ürün, içeriği reflor'dan daha faydalıdır
Bugün reflorun 3. Günü. Çok şükür biraz olsun toparladı dışkılar ama hala yem var. Reflor işe yaradı galiba. Sizce entrobac kullanmalı mıyım peki?

Oyla 0
Merhaba arkadaşlar. Bugün reflorun 4. Günü. Çok şükür dışkılar düzene girdi. Şekli düzgün yeşil yada sarı iz bırakmıyor. Ama dişinin dışkılarında yem var hala. Şu anda temiz su var kafeste. Şimdi ne yapmalıyım reflora devam mı edeyim vitamin mi vereyim yoksa temiz su mu vereyim? @Doğanay Y. @Ümit T. @neanderthalensis

Oyla 0
Şöyle sorayım en iyisi. Normalde netcox nasıl kaç gün kullanılır? Sonrasında kaç gün probiyotik kaç gün vitamin verilir? En azından şimdiye kadar yaptığım uygulama doğru mu onu anlayım :(

Oyla 0
Bugün gün boyu temiz su verdim bu arada. Sadece sabah saatlerinde yaptığı 2-3 dışkıda yem vardı. Sonraki yaptıklarının neredeyse hepsini kontrol ettim yem yoktu ve eskisi gibi sümüksü kıvamda değildi. Rengi şekli kıvamı tamamen normaldi diyebilirim. Koksidiyoz iyileşti mi acaba? Zaten altlarını hergün değiştiriyorum. Bugün de kafes ve ekipmanları sıcak su ve sabunla dezenfekte edeyim mi?

Oyla 0
Merhaba, ilaç su ile veriliyorsa vitamini o esnada vermeyin. Suyu tazelediğinizde az oranda vitamin ekleyebilirsiniz.

Oyla 0
Merhaba, ilaç su ile veriliyorsa vitamini o esnada vermeyin. Suyu tazelediğinizde az oranda vitamin ekleyebilirsiniz.
Merhaba tekrardan. Aksi gibi hangi ilacı vereceğimi de söylemedi. Elimde iki ilaç var netcox ve florsim. Dediğim gibi dışkılar epey düzeldi. Aylardır böyle dışkıladığını görmemiştim dişi kuşun. Sadece sabah yemli dışkıladı günün ilerleyen saatlerinde yemli dışkı da olmadı. Acaba koksidiyoz iyileşti mi?

Oyla 0
ilaç işe yaramış olabilir ama ilacın günü varsa bitirin mutlaka

Oyla 0
ilaç işe yaramış olabilir ama ilacın günü varsa bitirin mutlaka
İşte asıl sorun ilacın gününün bitip bitmediğini bilmiyorum. Veteriner 4 gün netcox 2 gün temiz su sonra 2 gün daha netcox demişti. Ara verip tekrar başladığımda dışkılar kötüleşti kuş halsizleşti ilacı kestik. Araştırdığımda netcox’un 4 gün kullanıldığını ihtiyaç halinde 1 hafta sonra tekrar kullanıldığını buldum hatta @Ümit T. de öyle demişti. Lafın kısası 4 gün aralıksız kullandığım dönem yeterli olmuş mudur?

Oyla 0
Düzelme görülmüş ise yeterli olmuştur ancak bunun garantili söylemi testlerle anlaşılır. Hastalıklar tekrar edebiliyor kuşlarda çok sık

Oyla 0
Düzelme görülmüş ise yeterli olmuştur ancak bunun garantili söylemi testlerle anlaşılır. Hastalıklar tekrar edebiliyor kuşlarda çok sık

Oyla 0
Gözüm zaten sürekli üstlerinde. Veterinerden cevap geldi nihayet. Biraz dinlendirelim kuşları dedi. Çünkü streptokok da tespit edilmişti. Onun için de florsim vermişti. Streptokok çok ciddi birşey midir?

Oyla 0
Ne seviyede olduğuna göre değişir aslına bakarsanız ama acil bir durum olsa bildirirdi diye düşünüyorum. Genelde acil vakalarda pek dinlendirilmeden tedavi yapılır.

Oyla 0
@avseque o kadar çok mesaj atıyorsunki takip edemiyorum.. Öncelikle bu süreçte sabırlı olmalısın. Veterinerin dediği gibi kuş dinlensin bir süre. Ve güncel dışkıları atarmısın bir bakalım..

Oyla 0
@avseque o kadar çok mesaj atıyorsunki takip edemiyorum.. Öncelikle bu süreçte sabırlı olmalısın. Veterinerin dediği gibi kuş dinlensin bir süre. Ve güncel dışkıları atarmısın bir bakalım..
Kusura bakmayın endişeleniyorum elimde değil:( Güncel dışkı şu anda yok maalesef. Kafesi kırkladım tabiri caizse. Sıcak su sabunla heryerini yıkadım.Yeni yaptığı dışkıları da hep çubukla alıp dağıttım yem var mı diye. En son az önce yemli bir dışkı yaptı :cry: tam da sevinmiştim bitti diye. Yarın sabah atarım dışkı fotoğraflarını.

Oyla 0
Kusura bakmayın endişeleniyorum elimde değil:( Güncel dışkı şu anda yok maalesef. Kafesi kırkladım tabiri caizse. Sıcak su sabunla heryerini yıkadım.Yeni yaptığı dışkıları da hep çubukla alıp dağıttım yem var mı diye. En son az önce yemli bir dışkı yaptı :cry: tam da sevinmiştim bitti diye. Yarın sabah atarım dışkı fotoğraflarını.

Kuşun genel durumu iyi olsunda dışkı düzelir bir şekilde. Yemli dışkının sebebi tahlilde çıkan diğer hastalıkta olabilir. Belki diğer ilaçtan sonra biter oda..

Oyla 0