Solunum sıkıntısı tedavi

Şimal_yıldızı

Forum Sakini
Merhabalar, geçenlerde konu açmıştım ve tedavi bitti, monodoks kapsülü 2 pirinç tanesi kadar 5 gün tam dolu suluğa ekledim, 3.günü fazlasıyla gerileme vardı, hala var ilk haline göre, dışkıda hiç bir problem yok, burun akması geçti sanırım denk gelmiyorum, gerçi bugün gözünün üstündeki tüy birbirine yapışıktı mukus bulaşmış gibi, geçmemişte olabilir o yüzden, arada bir nefes alırken kursağını şişiriyor, çok nadir oluyor bu durum, eski konuda video atmıştım o yaptığı hareket 3.gün neredeyse %90 azalma göstermişti fakat şuan %60 gibi diyebilirim, sizce ne yapalım ara verip ilaca devam mı edelim? @Atilla Algansoy @Malkoçoğlu ve diğer üyeler bakarsanız sevinirim

Temin etmeye çalışacağım, toplu şekilde ihtiyaçlarını karşıladığım için ailemin gözünde abartıyorum :) fakat gerekli şeyler alıyorum farkında değiller maalesef benim kadar hayvan sever olmadıkları için, maddi açıdan sıkıntıdan ziyade aileyle olan zıt düşmeden kaşınıyorum :D

C vitamini almak maddi olarak zorluyorsa doğal çözümlere bakın az çok faydası olur. misal, kırmızı biberde çok yüksektir.

Oyla 0
Kırmızı biber derken kapya biber mi vereyim, yiyeceğini pek düşünmüyorum ama deneyeceğim çok teşekkürler :)

evet aynen o, C vitamini en yüksek bitkilerden. arada bir mamaya karıştırıyorum

c vitamini havayla temas edince oksitlenip etkisini hızlı yitirir , bu nedenle suluktan uygulaninca 1-2 saat içinde kuşun içmesi gerekir yoksa pek faydası kalmaz. yani özetle biber de işinizi görür, vitamine para veremiyorum diye üzülmeyin

Oyla 0
evet aynen o, C vitamini en yüksek bitkilerden. arada bir mamaya karıştırıyorum

c vitamini havayla temas edince oksitlenip etkisini hızlı yitirir , bu nedenle suluktan uygulaninca 1-2 saat içinde kuşun içmesi gerekir yoksa pek faydası kalmaz. yani özetle biber de işinizi görür, vitamine para veremiyorum diye üzülmeyin
Tekrardan çok teşekkür ederim, peki kafese asarak değilde küçük küçük yemliğinin içine eklesem yem yerken tek tükte olsa yer diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir, çünkü kafese yeni bişey takılınca korkuyor, eşiyle aynı kafeste olsa o yerken erkekte yiyor ama şuan kafesleri ayrı

Oyla 0
Dışkı fotoğrafı ekledim, ek olarak dikkatimi bişey çekti, sanki bugün kuyruk sekmesi az gibi, şuan uyku modunda fakat kısa bir video eklemek istiyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20210731_205356.jpg
    IMG_20210731_205356.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 9
Oyla 0
Şu an bence iyi duruyor,amam tam gelişme için gagasını açmak lazım iyice.Dediğim işlem basit fakat etkilidir.En az 3 defa yapalım,gagasını da dediğim şekilde hazırladığımız su ile hızlıca silelim hergün.

Oyla 0
Şu an bence iyi duruyor,amam tam gelişme için gagasını açmak lazım iyice.Dediğim işlem basit fakat etkilidir.En az 3 defa yapalım,gagasını da dediğim şekilde hazırladığımız su ile hızlıca silelim hergün.
Gaga silmeye pek izin vermiyor maalesef ki, bezi ısırmaya çalışıyor, bende zorlamıyorum açıkçası eğer ki gaga silme çok önemliyse bir şekilde yapmaya çalışırım, yaptım işlemi video ekledim ama ben mi beceremiyorum yoksa kuş mu çok pimpirikli bilemedim göğüs tüyleride ıslanıyor, hatta kursağındaki yemi gördüm :D onunda fotoğrafını çektim çünkü ilk defa gördüm tüyleri bu kadar ıslandığı için normal bir durum mu

Ekli dosyalar

• IMG_20210731_211733.jpg
    IMG_20210731_211733.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 7
Oyla 0
Sorun yok.Kursağın dıştan görüntüsü,normal.
Gagasını tuzlu karbonatlı su ile silin dememdeki amaç,tuzlu suyu kalıntısı gagayı hem bakteirlerden virüslerden temizler hem de kul gün boyunca burnuna iyot kokusu çeker gaga deliklerinin açılmasında ekstra faydası olur.

Oyla 0
çok önemli değil,kuş kendini ıslak hissetmesin diye söylüyorum.Daha az su ile olabililir.Bu arada tuzu ve karbonatı 1 er çay kaşığı koyalım suyu ise 100 cc yapalım ki karışım konsantre olsun.

Oyla 0