Solunum sıkıntısı tedavi

Şimal_yıldızı

Forum Sakini
Merhabalar, geçenlerde konu açmıştım ve tedavi bitti, monodoks kapsülü 2 pirinç tanesi kadar 5 gün tam dolu suluğa ekledim, 3.günü fazlasıyla gerileme vardı, hala var ilk haline göre, dışkıda hiç bir problem yok, burun akması geçti sanırım denk gelmiyorum, gerçi bugün gözünün üstündeki tüy birbirine yapışıktı mukus bulaşmış gibi, geçmemişte olabilir o yüzden, arada bir nefes alırken kursağını şişiriyor, çok nadir oluyor bu durum, eski konuda video atmıştım o yaptığı hareket 3.gün neredeyse %90 azalma göstermişti fakat şuan %60 gibi diyebilirim, sizce ne yapalım ara verip ilaca devam mı edelim? @Atilla Algansoy @Malkoçoğlu ve diğer üyeler bakarsanız sevinirim

Küçük pamuk da güzel olur ama pamuk kalıntısı kuşun gagasına kaçmasın,dikkat edin.
Yok zaten pamuğu ısırmasına izin vermeden biraz yukardan direkt burun deliklerine geliyor, haliyle gagayada geliyor aynı zamanda dediğiniz işlemde gerçekleşmiş oluyor sanırım, ısırma huyu yok pek ama bağırıyor onun iyiliği için yaptığımın farkındayım ama sanki kuşa kötülük ediyormuşum gibi vicdanımda sızlamıyor değil

Oyla 0
Yok zaten pamuğu ısırmasına izin vermeden biraz yukardan direkt burun deliklerine geliyor, haliyle gagayada geliyor aynı zamanda dediğiniz işlemde gerçekleşmiş oluyor sanırım, ısırma huyu yok pek ama bağırıyor onun iyiliği için yaptığımın farkındayım ama sanki kuşa kötülük ediyormuşum gibi vicdanımda sızlamıyor değil
Sıkıntı yok.Gagasınındaki pislik ağzına akıyormu?Ağzından su geliyor mu az da olsa?

Oyla 0
gagasını açalım ki kalbi yorulmasın.Çünkü oksijen yetiştirmek için kalp fazla çalıştığı için zamanla kalp büyümesi olmasın diye gagasını açmak ve doğru nefes almasını sağlamak lazım.
Hayır tutuş şeklimden dolayı ağzına gelmiyor su, solunum sıkıntısında gagada bakteri mi oluyor bilgi edinmek adına soruyorum
Gagasının içi temiz olmas ise oradaki mukus bakteri,hastalık üretir tabiki.Sonra üst solunum yollarındaki problem tamir edilmes ise gagasından ciğerlere doğru pislik akar,sonrasında ciğerleri de hastalanır.O yüzden gaga önemli.

Oyla 0
Nefes alması rahatlayınca kuyruk atması azalır otomatik olarak.
Daha da düzelecek inşallah.
İnşallah :) konuyla alakasız ama sormak istediğim bişey var, bu kuşa biraz kilo aldırmak istiyorum biliyorum yerli olduğu için minyon oluyorlar ama eşi ırk olarak farklı olduğu için daha iri, birazcık kilo alsa iyi olur gibi geliyor, ne versem sağlıklı şekilde kilo alır

Oyla 0
Etkileyebilir,çünkü solunum yollarındaki problem, bunlar gaga gagaya geldiğinde bulaşabilir.İyileşene kadar ayrı tutmakda fayda var.

Son düzenleme:
Oyla 0