Yavru gelişimi ve bakımı

Btublt

iyikus.com Üyesi
İyi günler sağdaki yavru 8 günlük diğeri 6 günlük sol altlarında bi yavru daha var çok görülmüyor. O da 3 günlük. Sizce durumları nasıl anne baba maşallah sürekli ilgililer besliyolar. Neler vermeliyim takviye olarak? Elektrolit probiyotik vs kullanılmalı mı? Sağ yavrudaki siyahlıklar kara benek vs değil dimi

08102CA0-D92D-4AAF-9038-3AAFC51A927A.jpeg

Btublt

iyikus.com Üyesi

En büyüğü 20 ikinci 18 üçüncü 13-14 günlük
Ortanca olan rengi beyaz olucak gibi geldi ama emin olamadım. Sizce gelişimleri nasıl? Ek besin olarak ne verebilirim tavsiyeleri bekliyorum :)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
maşallah çok güzeller. Beyaz gibi dediğiniz spangle olabilir. Gri ya da açık mavi
Gelişimleri iyi görünüyor, kursakları da dolu gibi. Bu evrede sebze içeriği olan, yumurta maması hazırlayabilirsiniz. Sağlık tohumu karışımı kullanıyorsanız onlar da iyi olacaktır

Btublt

iyikus.com Üyesi
maşallah çok güzeller. Beyaz gibi dediğiniz spangle olabilir. Gri ya da açık mavi
Gelişimleri iyi görünüyor, kursakları da dolu gibi. Bu evrede sebze içeriği olan, yumurta maması hazırlayabilirsiniz. Sağlık tohumu karışımı kullanıyorsanız onlar da iyi olacaktır
Anne babadan renk olarak farklı olması şaşırttı ve mutlu etti. Hazır yumurta maması veriyorum havalar sıcak yumurta çabuk bozuluyo diye içine sebze ilave etsem de olue mu hazır mamanın?

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Anne babadan renk olarak farklı olması şaşırttı ve mutlu etti. Hazır yumurta maması veriyorum havalar sıcak yumurta çabuk bozuluyo diye içine sebze ilave etsem de olue mu hazır mamanın?
Olur tâbi BENİM yavrularım da çok farklıydı
Yumurta manasını 3 saat bırakıp alabilirsiniz kafesten

Btublt

iyikus.com Üyesi

En büyük olan 3 4 gün içinde kafese atlar diye düşünüyorum beyaz kırçıllı olan babası gibi hafif tepeli olucak gibi geldi bana

ilk defa eldivensiz dokundum bi sorun olmaz diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Maşallah çok güzeller. Ben hep eldivensiz dokunuyorum ama öncesinde elimi iyice yıkıyorum. Tarçın gökmavi olmuş bebiş, beyaz olacak dediğimiz. Dal darınız varsa yuva içine köşeye konulabilir

Btublt

iyikus.com Üyesi
Maşallah çok güzeller. Ben hep eldivensiz dokunuyorum ama öncesinde elimi iyice yıkıyorum. Tarçın gökmavi olmuş bebiş, beyaz olacak dediğimiz. Dal darınız varsa yuva içine köşeye konulabilir
Bende ellerimi yıkayıp öyle dokundum. Dal darı var yarın tekrar temizleyip koyalım bakalım. En büyük olan tırmanmayı öğrenmiş hafiften. Yem kırıp ayrılsınlar artık yuvadan 😂

Btublt

iyikus.com Üyesi
Küçük olan talaşları kemiriyor ve biraz küçük kalmış gibi geldi bana beslemiyolar mı acaba. Büyük kafese çıktı geri girdi sonra yuvaya onlarda bi sorun yok gibi

Ekli dosyalar

• 33736842-375C-4513-B3E3-932BDA4E20FA.jpeg
    33736842-375C-4513-B3E3-932BDA4E20FA.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 11
  • 65B13E4F-6546-4EE2-8361-03AB4B214784.jpeg
    65B13E4F-6546-4EE2-8361-03AB4B214784.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 12
  • 8737232D-6061-4E49-8DBF-D7BB4FFE1B19.jpeg
    8737232D-6061-4E49-8DBF-D7BB4FFE1B19.jpeg
    911.4 KB · Görüntüleme: 12

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mavinin üç güzel tonunu yakalamışsınız. Böyle renk zengini yuvalara bayılıyorum. Üstelik hepsi de opal <3 Yuvaya girip çıkma sıklığı artıyor zamanla. Bazen dişiyi rahatsız edebilir bu davranış

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Küçük olan talaşları kemiriyor ve biraz küçük kalmış gibi geldi bana beslemiyolar mı acaba. Büyük kafese çıktı geri girdi sonra yuvaya onlarda bi sorun yok gibi

Maşaallah renkleri çok güzel olmuş :) Küçük olanın kursağına dokunun beslenip beslenmediği anlaşılır..

Ayrıca alttaki konuya bir aile fotosu eklemeyi unutmayın ;)

Btublt

iyikus.com Üyesi
Mavinin üç güzel tonunu yakalamışsınız. Böyle renk zengini yuvalara bayılıyorum. Üstelik hepsi de opal <3 Yuvaya girip çıkma sıklığı artıyor zamanla. Bazen dişiyi rahatsız edebilir bu davranış
Dişi aşırı uysal pasif bi kuş ondan sorun olucağını düşünmüyorum ama yavrular yuvanını çıkışına geliyolar erkek kuş izin vermiyo gibi kafese çıkmalarına. Cidden renkleri çok güzel oldu maşallah.

Btublt

iyikus.com Üyesi
Maşaallah renkleri çok güzel olmuş :) Küçük olanın kursağına dokunun beslenip beslenmediği anlaşılır..

Ayrıca alttaki konuya bir aile fotosu eklemeyi unutmayın ;)

Beslenmediyse nasıl besleyebilirim aile fotoğrafı ekledim :)

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Koyuyorum ama erkek girip yiyo olabilir 😀😀 dal darı görünce çıldırıyo çünkü ahahahah
Yuva temizliği yaparken elle mi yedirsem acaba

Dişi aşırı uysal pasif bi kuş ondan sorun olucağını düşünmüyorum ama yavrular yuvanını çıkışına geliyolar erkek kuş izin vermiyo gibi kafese çıkmalarına. Cidden renkleri çok güzel oldu maşallah.
Kuluçka sonuna doğru süreç aynı oluyur sanırım 🤭 birebir aynı olayları yaşadım erkek daldariya dadandı 😄
Yavruları yuva kapısında patakladi ama yeme düşmeleri kolay oldu çok şükür süreci bitirdik umarım sizde sorunsuz bir şekilde tamamlarsiniz🙂

Btublt

iyikus.com Üyesi
Kuluçka sonuna doğru süreç aynı oluyur sanırım 🤭 birebir aynı olayları yaşadım erkek daldariya dadandı 😄
Yavruları yuva kapısında patakladi ama yeme düşmeleri kolay oldu çok şükür süreci bitirdik umarım sizde sorunsuz bir şekilde tamamlarsiniz🙂
Sizin yavrular babaya rağmen çıkabildi mi yavrular ve yere çay tabağıyla falan mı koydunuz yemleri? bizim baba kuş evcil çok oyuncu ve sinsi ahahahahah ondan her türlü çakallığı bekliyorum o yüzden

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Sizin yavrular babaya rağmen çıkabildi mi yavrular ve yere çay tabağıyla falan mı koydunuz yemleri? bizim baba kuş evcil çok oyuncu ve sinsi ahahahahah ondan her türlü çakallığı bekliyorum o yüzden
Tabi biraz marazlaninca baş kaldırma başlıyor
Bizim erkek hiç beslemedi gibi birşey birde çok kıskanç
Anneden kıskanıyordu ama bir gün bir baktım en büyük yavru akıllı yemlikte kuluclanmis 😄
Ben en büyük olanı 29 günlük iken yuvaliktan belli saatlerde aldım
Önce ona yem kırmayı öğrettim gibi yani kırmasada yemi kemiriyordu tmm dedim gelişme var
2 gün sonra ikinci yavruyu
Aldım yuvaliktan belli saatlerde ikisini birden leğene koydum 😂 resim eklerim isterseniz
Baktım yavaş yavaş kırıyorlar
Kafes tabanına dal darı aspur ve yem koydum
(Çikolata kapağında ) baba daldari ya saldırınca yavrular yem yemek için uğrasa girdiler ve öğrenmeleri uzun sürmedi
En küçük yavru yu 25 günlükken aldım belli saatlerde ve 27 günlükken tam anlamıyla oda yeme düştü