Yavru kursağı dolu olmasına rağmen sürekli yemek istiyo

minikmichael

Forum Sakini
Kursağı tamamen doluyken acıktıklarında yaptıkları sesi yapıp duruyo, beslediğimde de çok fazla yemek istiyo. Ve kursağı hiçbir zaman küçülmüyo. Sizce sorunu ne? Ve o yedikçe mama vermeye devam etmeli miyim?

Yem için ses yapabilir, ısınma ihtiyacı için ses yapabilir, normal sürecinde bile benzer sesi çıkartabilir. Bu daima yem istiyorum anlamına gelmez.
Yem için olduğunu düşünme sebebim o sesleri çıkarırken kardeşinin gagasından yem istiyo. Mama verdiğimde de çok fazla yiyo kocaman oluyo kursağı hala istemeye devam edince kokruyorum vermeye. Hata mı ediyorum o ne zaman doyacağını bilir mi?

Oyla 0
Yem için olduğunu düşünme sebebim o sesleri çıkarırken kardeşinin gagasından yem istiyo. Mama verdiğimde de çok fazla yiyo kocaman oluyo kursağı hala istemeye devam edince kokruyorum vermeye. Hata mı ediyorum o ne zaman doyacağını bilir mi?
O bilmez doyacağını sürekli ister)siz kursağı dolunca vermeyin bide kursağı boşalınca beslersiniz .Bu arada kaç tane yavru besliyorsunuz anne beslemiyormu?

Oyla 0
Kursak boşalmaya yakın olduğunda yemlemeleri yapınız. Diğer türlü tam şişrmeye gerek yok

Oyla 0

Oyla 0
Tarif 2 hatalı değil mi? Cici bebe olduğu için

Oyla 0
Hazır yumurta maması alana kadar hep kendim yapardım ve Cici Bebe'yi mutlaka kullanırdım. Nereden baksan 5-6 ay kullanmışımdır. Kuşlarımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Çevremde yaşayanı da duymadım, bence kullanabilirsin ben sorun yaşamadım (y)

Oyla 0
Mideye gitmeme durumunu bilemiyorum, ben de daha acemiyim yeni doğan yavru konusunda:D Kıyamamaktan ziyade onların iyiliği için yeteri kadar vermelisin:) Kursağın şişkinliği iyice inmesine yakın bir daha beslersin, şişince bırakırsın. Unutma senin amacın onu susturmak değil onu hayatta tutmak:giggle:

Oyla 0
Mideye gitmeme durumunu bilemiyorum, ben de daha acemiyim yeni doğan yavru konusunda:D Kıyamamaktan ziyade onların iyiliği için yeteri kadar vermelisin:) Kursağın şişkinliği iyice inmesine yakın bir daha beslersin, şişince bırakırsın. Unutma senin amacın onu susturmak değil onu hayatta tutmak:giggle:
İşte küçüğün kursağı çok inmiyo büyüğü de anlayamıyorum pek ben de acemiyim.
Zaten amacım onları doyurup şişirmek değil ama kursağı dolu olmasına rağmen küçük olanın mama istemeye devam etmesi başka bi sorun varmış gibi hissettiriyo. O yüzden tanıdığım bi yetiştiriciye sordum o da kursaktakiler mideye inmiyosa aç olur sürekli mama ister vermezsen de ölür dedi korkuttu beni.

Oyla 0
kursaktakiler mideye inmiyosa aç olur sürekli mama ister vermezsen de ölür dedi
Bana saçma geldi, ancak doğruluğunu bilemem bu yüzden yorum yapmayacağım. Ki bu doğru bile olsa senin yapabileceğin bir şey yok ki, ne yapabilirsin yem midesine gitsin diye kursağını mı bastıracaksın sanki.. Şuana kadar ne yaptıysan aynı şekilde devam et bence yakında yem kırmaya başlar az daha sık dişini:)

Oyla 0
Bir hastalık belirtisi bu ancak yavrularda sık olmaz. Kursakta yığılan besin eğer kısa sürede dönüşmez ise enfeksiyon oluşabilir + gut yapabilir.
Yarın fotoğraf atacağım ordan anlayabilirsiniz umarım. Eğee hatırlıyosanız diğer yavrumda da tuhaf bi sorun vardı aynı şeyleri tekrar yaşamak hiç istemiyorum üstelik bu yavru gelişmiyo hiç.

Oyla 0