Yavru kursağı dolu olmasına rağmen sürekli yemek istiyo

minikmichael

Forum Sakini
Kursağı tamamen doluyken acıktıklarında yaptıkları sesi yapıp duruyo, beslediğimde de çok fazla yemek istiyo. Ve kursağı hiçbir zaman küçülmüyo. Sizce sorunu ne? Ve o yedikçe mama vermeye devam etmeli miyim?

Valla bilmiyorum ki, ben zaten farketmemiştim Doğanay Abi söyleyince haberim oldu benim de:) Gayet güzel besliyorlar hâlâ, yavrularda kanama da görmedim. Tollyamin vereceğim haftada 2 kez 3 gün arayla. Umarım bir problem olmadan büyürler

Oyla 0
Valla bilmiyorum ki, ben zaten farketmemiştim Doğanay Abi söyleyince haberim oldu benim de:) Gayet güzel besliyorlar hâlâ, yavrularda kanama da görmedim. Tollyamin vereceğim haftada 2 kez 3 gün arayla. Umarım bir problem olmadan büyürler
Biraz araştırdım da şöyle bir neden çıktı karşıma;
Ebveynlerin bir başka yumurta daha yumurtlama isteği nedeniyle yavruluğu boşaltmak için yavruluktaki yavruların tüylerini yolup yuvadan atması..

(Allah'tan) bende böyle bir sorun çıkmadı o yüzden bir şey söyleyemeyeceğim ama üstte alıntıladığım gibi yeniden yavru yapmak istiyor olabilirler..

Oyla 0
Biraz araştırdım da şöyle bir neden çıktı karşıma;

(Allah'tan) bende böyle bir sorun çıkmadı o yüzden bir şey söyleyemeyeceğim ama üstte alıntıladığım gibi yeniden yavru yapmak istiyor olabilirler..
Yumurtlama durumuyla alakali değil maalesef. Yapı olarak yavru bile olsa 20,22. Gününde anne babasi eslesebiliyor. 30 günlerinde yumurta atiyorlar genelde

Oyla 0
Yumurtlama durumuyla alakali değil maalesef. Yapı olarak yavru bile olsa 20,22. Gününde anne babasi eslesebiliyor. 30 günlerinde yumurta atiyorlar genelde
Konuyu iyice dağıtıyoruz ama, ben şimdi yavruyu ne zaman kafesten ayırmalıyım? Şuan benim kuluçkadaki dişim, daha önce (kuş, bende değilken) yuvadan atlayan bir yavrusunu öldürmüş. Eski sahibi kafeste fazla mı tuttu, yoksa keyfi mi öldürdü bilgim yok.

Oyla 0
Acaba yuvadan atlar atlamaz başka kafese alsam, yem kırmayı kendi başına öğrenebilir mi yavrular :unsure: Ya da yanlarına benim aşırı uysal kuşumu koysam o öğretir mi acaba:D Zarar vereceğini hiç düşünmüyorum ama problem olur mu ki..

Oyla 0
Kuşunuzu tanıyın önce. Stres olmasın ve süreci takip edin. Dövme durumu varsa ayırırsınız ama ondan önce ayırma yapmanızı önermem. 30-35 gün arası yem kırmaya başlamışlarsa ayrılabilir.

Oyla 0
Kuşunuzu tanıyın önce. Stres olmasın ve süreci takip edin. Dövme durumu varsa ayırırsınız ama ondan önce ayırma yapmanızı önermem. 30-35 gün arası yem kırmaya başlamışlarsa ayrılabilir.
Bu cevap bana mı geldi bilmiyorum ama:) Hani yavrular 28 günlükken falan yuvadan atlıyorlar ya, geri yuvaya mi koymalıyım? Eğer koymalıysam ne zamana kadar böyle devam etmeliyim?

Oyla 0
Eğer tüyü tamamlamış ve atlamış ise gün içinde kafes tabanında zaman geçirsin. Tabana aspur ve dal darı ağırlıklı yemler dök. Akşamları da uyuyacaklarında yuvaya alabilirsin anne baba rahatsız olmazsa.

Oyla 0
Kafes ızgarasız olduğu için dışkı yemesinler diye devrilmez mama kabı alacağım, ona aspur dal darı koyarım. Gece kafes tabanında kalması sorun olur mu?

Oyla 0