Yavru kursağı dolu olmasına rağmen sürekli yemek istiyo

minikmichael

Forum Sakini
Kursağı tamamen doluyken acıktıklarında yaptıkları sesi yapıp duruyo, beslediğimde de çok fazla yemek istiyo. Ve kursağı hiçbir zaman küçülmüyo. Sizce sorunu ne? Ve o yedikçe mama vermeye devam etmeli miyim?

Kursağı böyle genelde. Bende tamamen boşalmasını beklemeden yine besliyorum. Beklemem mi lazım? Şuan bi hastalık görünüyo mu sizce?20210318_125001.jpg

Oyla 0
Kursağı böyle genelde. Bende tamamen boşalmasını beklemeden yine besliyorum. Beklemem mi lazım? Şuan bi hastalık görünüyo mu sizce?Ekli dosyayı görüntüle 14360
Evet bi problem var yavruda 21 günlük bi yavruya benzemiyor sanki 9,10 günlük bi yavru acaba yumurtadan çıktıkları zamanımı karıştırdınız :rolleyes: gelişiminde problem var sinidirim problemide var gibi bilgili arkadaşlar görünce doğru bilgi verirler

Oyla 0
Evet bi problem var yavruda 21 günlük bi yavruya benzemiyor sanki 9,10 günlük bi yavru acaba yumurtadan çıktıkları zamanımı karıştırdınız :rolleyes: gelişiminde problem var sinidirim problemide var gibi bilgili arkadaşlar görünce doğru bilgi verirler
Hayır eminim 22 günlük şuan. Söylediğim gibi gelişimi çok geride kaldı, anneleri beslemedi ve en büyüğün de tüylerini mahvetti. 1 haftadan fazladır ben beslediğimden dolayı büyümedi şimdi a21 aldım gelmesini bekliyorum. Yavru gerçekten çok ufak annesinin yanından aldığımda gözleri bile açılmamıştı.

Oyla 0
Hayır eminim 22 günlük şuan. Söylediğim gibi gelişimi çok geride kaldı, anneleri beslemedi ve en büyüğün de tüylerini mahvetti. 1 haftadan fazladır ben beslediğimden dolayı büyümedi şimdi a21 aldım gelmesini bekliyorum. Yavru gerçekten çok ufak annesinin yanından aldığımda gözleri bile açılmamıştı.
Düzelir İnşALLAH

Oyla 0
Tahmin edebileceğiniz gibi anne baba beslemesi gibi gelişim göstermez elle besleme yavrular. 7-8 gün geriden takip ediyor gibi görünüyor.

Oyla 0
Kursak doluluğu ideal. İyi görünüyor gelişim geriliği haricinde.

Oyla 0
Elle besleme yaparken hava kaçırmış olabilirsiniz. Bunu indirebilirsiniz.

Oyla 0
merak etmeyin. Açlık hemen sıkıntı yaratmıyor. Şişliğin azalıp azalmadığına bakın. Hala hava varmış gibi şiş ise biraz gaga aralayıp kursak havasını alabilirsiniz (sağ sol hafif basınç uygulayarak).

Oyla 0
merak etmeyin. Açlık hemen sıkıntı yaratmıyor. Şişliğin azalıp azalmadığına bakın. Hala hava varmış gibi şiş ise biraz gaga aralayıp kursak havasını alabilirsiniz (sağ sol hafif basınç uygulayarak).
Şişliği hava gibi değil mama olduğu belli. Belki çok sık besliyorumdur bilmiyorum. Ne kadar beklemeliyim sizce, 6 saat çok mu

Oyla 0
Yavru geç gelişiyor. Mutlaka bir elle besleme maması edinin. İçgüdüsel olarak devamlı yemek istiyor olabilir. Benim yavrularım yemek istemiyordu mesela. 22 günlük kuşunuza 4 saat aralıklarla veya takip edebilirseniz kursak boşaldıkça mama verseniz kafi. Gelişim geliştikçe yanına dal darı bırakmayı ihmal etmeyin. Sağlıklı bir yaşamı olur inşallah. Kolay gelsin biraz sabır işi.

Oyla 0
Yavru geç gelişiyor. Mutlaka bir elle besleme maması edinin. İçgüdüsel olarak devamlı yemek istiyor olabilir. Benim yavrularım yemek istemiyordu mesela. 22 günlük kuşunuza 4 saat aralıklarla veya takip edebilirseniz kursak boşaldıkça mama verseniz kafi. Gelişim geliştikçe yanına dal darı bırakmayı ihmal etmeyin. Sağlıklı bir yaşamı olur inşallah. Kolay gelsin biraz sabır işi.
Bugün umarım gelir, en sonunda kargoyu arayıp acil olduğunu belirttim şuan yolda. Büyük olan yavru çok istemiyo hatta onun yemek için ses çıkardığını hiç görmedim.
İnşallah sağlıklı olur çok sağolun. Size özel bi mesaj atmıştım, büyük yavrunun kursağı dolu mu boş mu anlayamıyorum sizde muhtemelen örnek fotoğrafları vardır diye. Yardımcı olur musunuz?

Oyla 0