Yeniden kulukcadayiz

Kullanıcı Değerlendirmesi
3.00 Oylama

İpek.s

Yönetici
Moderatör
Herkese merhaba 1 haftadır etkileşim halindeyim takip ediyordum ama normal halime tam olarak dönmüş değilim 😔 bu yüzden yazmak gelmiyordu içimden
Kulukca günlüğüne yazmamın sebebi yine o süreçte olduğumun bir göstergesi
Yumurta tarihlerinden bile emin değilim
Şuan 4 yumurtamiz var 3 tanesi dolmaya başlamış bu süreçte ilgilenemedim yem su hariç bir kaç defa yumurta maması yaptım o kadar onların bana ihtiyacı var bu yüzden artık ilgilenmenin vakti geldi diye düşünüyorum gelişmeleri takip edip size bildirecegim

Son düzenleme:
Hepimiz aynıyız ne yazık ki :( Hala atlatabilmiş değilim yaşanan felaketin etkisini. Aynı çiftin kuluçkası mı ipek hocam
Evet Doğanay hocam aynı kuşların kuluçkasi
Bu kulukcayi da atlatalim uzun süre kulukca yok
Ben yapamıyorum maalesef aramdaki bağ beni vicdanen rahatsız ediyor sahiplenmek isteyenler vazgeçti biri hariç şuan evde 4 yavru 4 yetişkin 4 tanede yumurta var ben aşiret olma yolunda gidiyorum
Bir yavru dişi var ki kafesten kaçıp yanıma geliyor biri bana yaklaşınca bile onları ısırıyor 🤷
Beni diğerlerine göre daha çok sevdi sanırım 😥 şimdi ben onu nasıl vereyim petsopa🤷

Ya o bebeklere hastayım. Bazıları inanılmaz farklı bir bağ kuruyor ve bunu genelde yitirmiyorlar. Yeni kuluçkada bakalım fark olacak mı :)

Ya o bebeklere hastayım. Bazıları inanılmaz farklı bir bağ kuruyor ve bunu genelde yitirmiyorlar. Yeni kuluçkada bakalım fark olacak mı :)
Yani inanın arada kalıyorum bir tek şu bana bağlı olan minnaki bırak gerisini ver diyorum
Sonra hayır hayır olmaz diyorum 😔
Yani birini ücretsiz sahiplendirdim Yeni sahibi beni engellecek az kaldı
Sürekli durumu nasıl iyimi mama yap yem ne marka diye başının etini yedim 😥

Bu süreç çok zor. Defalarca aynı döngüyü yaşıyorsunuz ve çözüm bulması zor. Ne yazık ki petshop ya da talep edene büyük kısmını vermeniz gerekebiliyor. Gelecek nesli en iyi yansıtacak yavru kuşu seçip diğerlerini vermek gerekiyor. Yoksa evde bir anda küçük bir çiftlik kuruluyor :D
Bu işleme da hızlı karar vermek lazım çünkü bebekler büyüyünce kimse almak istemiyor

Herkese merhaba 1 haftadır etkileşim halindeyim takip ediyordum ama normal halime tam olarak dönmüş değilim 😔 bu yüzden yazmak gelmiyordu içimden
Kulukca günlüğüne yazmamın sebebi yine o süreçte olduğumun bir göstergesi
Yumurta tarihlerinden bile emin değilim
Şuan 4 yumurtamiz var 3 tanesi dolmaya başlamış bu süreçte ilgilenemedim yem su hariç bir kaç defa yumurta maması yaptım o kadar onların bana ihtiyacı var bu yüzden artık ilgilenmenin vakti geldi diye düşünüyorum gelişmeleri takip edip size bildirecegim
Bi önceki yavruların son durumunu çok merak ediyorum foto paylaşabilir misiniz sizin bi onceki kulucka sürecinizi takip ederken moralim yerine geliyordu iyi şeylere şuan daha cok ihtiyacımız var güçlü olun inşallah herşey zamanla düzelecek.

Bi önceki yavruların son durumunu çok merak ediyorum foto paylaşabilir misiniz sizin bi onceki kulucka sürecinizi takip ederken moralim yerine geliyordu iyi şeylere şuan daha cok ihtiyacımız var güçlü olun inşallah herşey zamanla düzelecek.
Tâbi paylaşırım kusura bakmayın dönüş yapamadım ama dosya büyük diyor bu yüzden hızlı resim üzerinden yüklemeyi denicem 👍

3. Yavru da geldi 😍

İpek hanım benim dişi kuşum iki ay falan oldu alalı erkek kuşum yedi yirmi dört ilgileniyo onla bi kurlar yapıyo görseniz ama dişi kuş sabahtan akşama cok sessiz ve hareketsiz çok korkak hasta olmadigina eminim ama ne zaman canlanir yani korkuyor diye yaklasmiyorum da bu süreci nasıl olumlu hale getirebilirim dişiden hiç umut yok mu acaba cift olma konusunda

İpek hanım benim dişi kuşum iki ay falan oldu alalı erkek kuşum yedi yirmi dört ilgileniyo onla bi kurlar yapıyo görseniz ama dişi kuş sabahtan akşama cok sessiz ve hareketsiz çok korkak hasta olmadigina eminim ama ne zaman canlanir yani korkuyor diye yaklasmiyorum da bu süreci nasıl olumlu hale getirebilirim dişiden hiç umut yok mu acaba cift olma konusunda
Umut her Zaman vardır🙂
Yaş çok önemli dişi için hazır olması gerekiyor hem fiziksel hemde bedensel
Görsel paylaşırsan sevinirim ☺️
Kafes konumu ne durumda?!!
2 Ay çok kısa bir süre bana kalırsa
Ben kafese dişiyi ilk attığım andan itibaren eş olduklarına emindim ara ara ciflesme de oluyordu ama kulukcanin başlaması tam 6 ayımı aldı umudumu kestim anda bu demek oluyor ki her Zaman umut var üreme yaş geçmediyse ve kısır değilse
Hazır olduğu anı beklemekten başka çare yok

Son düzenleme:
Umut her Zaman vardır🙂
Yaş çok önemli dişi için hazır olması gerekiyor hem fiziksel hemde bedensel
Görsel paylaşırsan sevinirim ☺️
Kafes konumu ne durumda?!!
2 Ay çok kısa bir süre bana kalırsa
Ben kafese dişiyi ilk attığım andan itibaren eş olduklarına emindim ara ara ciflesme de oluyordu ama kulukcanin başlaması tam 6 ayımı aldı umudumu kestim anda bu demek oluyor ki her Zaman umut var üreme yaş geçmediyse ve kısır değilse
Hazır olduğu anı beklemekten başka çare yok