Bu sulu dışkı neden oluyor neden

Mustafa Tetik

Forum Sakini
Veteriner de gittim her şeyi yaptım neden böyle yapıyor

Ekli dosyalar

• IMG-20210528-WA0003.jpg
    IMG-20210528-WA0003.jpg
    117.6 KB · Görüntüleme: 32
kıymetli dostum , bakın yine aynı kuşla ilgili başlık açtınız.

bugün 3. başlık oldu :)
valla artık sıkıntıdan doğru düzgün uyuyamıyorum, kabus görüyorum. İştahtan kesildim. Çok seviyorum en yakın arkadaşım benim. Bir normale dönse çok rahatlayacağım bu gidişle bende hasta olacağım.

Oyla 0
Keşke kullanmasaydım onu ya. Şimdi başlardım ilaca ne güzel. Böyle bekleyemiyorum. Bir de şu an hareketi çok iyi ilaç kullanırsam kötüleşir diye korkuyorum.

sakin ol panik yapma öncelikle. sulphamezathine kullanmakla iyi yaptın, bir kaç tehlikeli ihtimali tek ilaçla eledin. gerekiyorsa yeni ilaca da başlayabilirsin, o kadar da sorun olmaz

normalde kuşa probiyotik ve multivitamin veriyormusun?

mümkünse kusun sesli videosunu paylaşabilirmisin?

Oyla 0
sakin ol panik yapma öncelikle. sulphamezathine kullanmakla iyi yaptın, bir kaç tehlikeli ihtimali tek ilaçla eledin. gerekiyorsa yeni ilaca da başlayabilirsin, o kadar da sorun olmaz

normalde kuşa probiyotik ve multivitamin veriyormusun?

mümkünse kusun sesli videosunu paylaşabilirmisin?
Evet normalde de veriyorum. Şimdi uyuyordu uykudan uyandı pek ses çıkarmıyor.

Oyla 0
kuşta bu kadar stres yapmanızı gerektiren acil birşey ben göremedim (kilo kaybı var mı bilmiyorum)

şu ana kadar sulphamezathine dışında ilaç kullandınız mı?

vitamin ve probiyotik hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

Oyla 0
kuşta bu kadar stres yapmanızı gerektiren acil birşey ben göremedim (kilo kaybı var mı bilmiyorum)

şu ana kadar sulphamezathine dışında ilaç kullandınız mı?

vitamin ve probiyotik hangi ürünleri kullanıyorsunuz?
Veteriner kilosunun iyi olduğunu söyledi. Benim gördüğüm kadarıyla da kilosuna bir değişme olmadı. Sulphamezathine dışında bir ilaç kullanmadım. Probiyotik olarak probiacti bird veriyordum, şu an diazyme veriyorum. Vitamin olarak da vitalcore veriyorum.

Benim endişelenme sebebim dışkılar. Kuşun halinde bir sorun yok ama bu kadar sulu yapması çok sıkıntılı geliyor bana. Bir de bu durum aylardır devam ediyor. Böyle dışkı yapmaya başlamadan hemen önceki gün çok hasta olmuştu, ertesi gün düzelmişti. Bundan birkaç hafta önce bir gün yine çok hasta oldu yine ertesi gün düzeldi. Onun dışında halinde pek bir problem olmadı.

Oyla 0
probiacti probiyotik güzeldir. vitalcore bitince aşağıdaki ürüne geçmenizi öneririm

veterinerin verdiği ilacı kullanınca ciddi 2-3 ihtimal daha elenmiş olacak. o da fayda etmezse duruma göre mantar için antimikotik ilaç kullanılabilir. böylelikle neredeyse bütün ciddi enfeksiyon ihtimalleri elenmiş olur. geriye basit parazit (kurt, tenya vb) rahatsızlıkları ve bazı sistemik problemler kalır

durumunuz müsaitse kesin çözüm için Afyon veterinerlik fakültesinde dışkı analizi yaptırabilirsiniz. çok gelişmiş laboratuvar imkanları var ve ücretleri dışarıya göre gayet uygun. telefonla ön bilgi alabilirsiniz.

size tüm ihtimalleri yazdım nacizane bilgim dahilde, moralinizi bu derece bozmanızı gerektirecek bir durum göremiyorum

Screenshot_20210528-232511_Samsung Internet.jpg

Oyla 0
probiacti probiyotik güzeldir. vitalcore bitince aşağıdaki ürüne geçmenizi öneririm

veterinerin verdiği ilacı kullanınca ciddi 2-3 ihtimal daha elenmiş olacak. o da fayda etmezse duruma göre mantar için antimikotik ilaç kullanılabilir. böylelikle neredeyse bütün ciddi enfeksiyon ihtimalleri elenmiş olur. geriye basit parazit (kurt, tenya vb) rahatsızlıkları ve bazı sistemik problemler kalır

durumunuz müsaitse kesin çözüm için Afyon veterinerlik fakültesinde dışkı analizi yaptırabilirsiniz. çok gelişmiş laboratuvar imkanları var ve ücretleri dışarıya göre gayet uygun. telefonla ön bilgi alabilirsiniz.

size tüm ihtimalleri yazdım nacizane bilgim dahilde, moralinizi bu derece bozmanızı gerektirecek bir durum göremiyorum

Ekli dosyayı görüntüle 17378
Tamamdır çok teşekkürler tekrardan.

Oyla 0
rica ederim, durumunuzu tek başlıkta toplamış olduk, daha tebrübeli arkadaşların da okumasını kolaylaştırdık en önemlisi bu. hekimin size verdiği ilaç muhtemelen aşağıdakinin muadili

bence artik bu başlıktan devam edin

Ekli dosyayı görüntüle 17380
Tamamdır bundan sonra bu başlıktan devam ederim. Şimdi bir-iki gün dinlendirmeyi düşünüyorum. Antibiyotik sonrası vitamini vermeyeceğim çünkü mantar durumu varsa iyi olmadığını okumuştum. Birkaç gün sonra verilen ilaca başlarım. Düzelme görmezsem bu sefer hayvan hastanesine giderim. Zaten ilk başta hayvan hastanesine gidecektim de özel daha iyi olur diye düşünmüştüm. Durumunda bir sıkıntı olursa eklerim.

Oyla 0
veterinerin verdiği ilaca başlamayacaksanız 2 gün vitamin + 3 gün probiyotik mutlaka verin
Bugün bir şey farkettim. Yemi ağzına getiriyor, ağzında parçalayıp geri yiyor. Önceden kur yaptığını düşünmüştüm fakat yemi sindiremiyor olabilir mi? Bir dahakine yakalayabilirsem video çekerim.

Oyla 0
Şu an ilacı kullanıyorum, eskisinden daha sulu yapıyor. İlaç işe yararsa kaç günde anlaşılır?

karışımın iceriğini tam bilmiyoruz ama genelde 3 güne kadar iyileşme belirtilerinin başlaması gerekir. ilaca kaç saat önce başladınız, dışkı resimleri ve kuşun videosunu atarmısınız? aşağıdaki hareket devam ediyor mu?

Bugün bir şey farkettim. Yemi ağzına getiriyor, ağzında parçalayıp geri yiyor. Önceden kur yaptığını düşünmüştüm fakat yemi sindiremiyor olabilir mi? Bir dahakine yakalayabilirsem video çekerim.

Oyla 0
karışımın iceriğini tam bilmiyoruz ama genelde 3 güne kadar iyileşme belirtilerinin başlaması gerekir. ilaca kaç saat önce başladınız, dışkı resimleri ve kuşun videosunu atarmısınız? aşağıdaki hareket devam ediyor mu?
24 saat olmak üzere. O hareketi yaptığını görmedim o zamandan sonra. Suluğa kur yaptığı için öyle yapıyor sanırım. Dışkılar ilaçtan önce bu kadar sulu olmuyordu. Şu an epey arttı.

Ekli dosyalar

• IMG-20210601-WA0001.jpg
    IMG-20210601-WA0001.jpg
    65.6 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG-20210601-WA0003.jpg
    IMG-20210601-WA0003.jpg
    68.7 KB · Görüntüleme: 20
  • VID-20210601-WA0004.mp4
    VID-20210601-WA0004.mp4
    1.4 MB
Oyla 0