Bu sulu dışkı neden oluyor neden

Mustafa Tetik

Forum Sakini
Veteriner de gittim her şeyi yaptım neden böyle yapıyor

Ekli dosyalar

• IMG-20210528-WA0003.jpg
    IMG-20210528-WA0003.jpg
    117.6 KB · Görüntüleme: 32
Tüyde ya da tüy başlangıcında kuşunuz. Bunun da etkisi olabilir. Bu tarz dışkı düzelmez ise ilaç sonrasi kronik bir problem ya da bobreklerle alakali bir sorun olabilir

Oyla 0
Tüyde ya da tüy başlangıcında kuşunuz. Bunun da etkisi olabilir. Bu tarz dışkı düzelmez ise ilaç sonrasi kronik bir problem ya da bobreklerle alakali bir sorun olabilir
Tüyün sonlarında aslında. Ben mantara bağlı hastalıktan şüpheleniyorum. Veterinerimin verdiği bakteriler için etkili bir şey sanırım. Acaba antimikotik bir ilaç mı kullanmam gerekiyor? 3 güne tamamladıktan sonra etkisini görmezsem tekrar veterinere başvurmak en iyisi olacak. Umarım dediğiniz gibi kronik bir durum değildir.

Oyla 0
Umarim ya. Kronik sorunlar maalesef can sıkıcı. Mutlaka dönüş sağlayınız sağlık durumundan dolayı

Oyla 0

Dün gece ilacı @Doğanay Y. nin
Üstteki başlıkta söylediği gibi kullanmaya karar verdim ve iki gündür aralıksız antibiyotik verdiğim için 12 saat probiyotik+vitamin vereyim dedim. Probiyotik ve vitamin verdikten sonra resimdeki gibi çok sulu halde olan dışkılar diğer resimdeki gibi normal hale döndü. İlaç ishali daha da artırıyor. Sizce ilaca devam etmeli miyim nasıl hareket edeyim?
@Doğanay Y.
@neanderthalensis

Ekli dosyalar

• IMG-20210601-WA0001.jpg
    IMG-20210601-WA0001.jpg
    65.6 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20210603-WA0000.jpg
    IMG-20210603-WA0000.jpg
    56.1 KB · Görüntüleme: 13
Oyla 0
merhaba hangi ilaçı kullanınca dışkı bu son resimdeki hale geldi ? benimde kuşum sizinkisi gibi bayadır gecmıyor ilaçlar kullandım ama düzelmedi.

Oyla 0

Dün gece ilacı @Doğanay Y. nin
Üstteki başlıkta söylediği gibi kullanmaya karar verdim ve iki gündür aralıksız antibiyotik verdiğim için 12 saat probiyotik+vitamin vereyim dedim. Probiyotik ve vitamin verdikten sonra resimdeki gibi çok sulu halde olan dışkılar diğer resimdeki gibi normal hale döndü. İlaç ishali daha da artırıyor. Sizce ilaca devam etmeli miyim nasıl hareket edeyim?
@Doğanay Y.
@neanderthalensis

metronidazolün max plazma yoğunluğu 10-12 saattir, ilaveten beşeri ve veteriner hekimlikte min 7 gün kullanılır. ilacı bırakmak için sabirsız olmayın, Afyon'da bulabileceğiniz en iyi veterinere gittiniz özelden de yazmıştım. gecmiş olsun

Oyla 0
merhaba hangi ilaçı kullanınca dışkı bu son resimdeki hale geldi ? benimde kuşum sizinkisi gibi bayadır gecmıyor ilaçlar kullandım ama düzelmedi.
Son resimdeki dışkılar veterinerin verdiği probiyotik ve vitamin takviyesi ile oldu. Fakat arada sırada hala sulu yapabiliyor. Ne yazık ki isimlerini bilmiyorum damlalık içerisinde verdi.

Oyla 0
metronidazolün max plazma yoğunluğu 10-12 saattir, ilaveten beşeri ve veteriner hekimlikte min 7 gün kullanılır. ilacı bırakmak için sabirsız olmayın, Afyon'da bulabileceğiniz en iyi veterinere gittiniz özelden de yazmıştım. gecmiş olsun
Fakat ilacı kullanınca daha kötü oluyor hocam, peçete su gibi oluyor. Neyse devam ediyorum o zaman.

Oyla 0

Ekli dosyalar

• IMG-20210604-WA0005.jpg
    IMG-20210604-WA0005.jpg
    154.1 KB · Görüntüleme: 17
Oyla 0
Kusunuzu hassas tartı ile tartar misiniz? Bazi kuşlar fit olabiliyor ve min zayiflikta yaşamını sürdürebiliyor

Oyla 0
Verilen ilaç etki etmeyince tekrar veterineri aradım. Getirin bakalım dedi. Bu sefer doksisiklin çekti levadokstan. Benim bildiğim solunum için kullanılıyordu fakat bakteriyel enfeksiyonlarda da kullanılıyormuş. Doksisiklin verdikten sonra hemen etki etti. Dün yani ikinci gün yalnızca yarım saat kadar sulu yaptı bir ara, onun dışında bütün gün normal yaptı. Bugün yine bir yarım saat sulu yaptı fakat kalan tüm gün normaldi. Son 24-48 saattir antibiyotik dışında bir şey verilmedi zaten. Yani doksisiklin etki etti sanırım. Bu da etki etmeseydi İzmir'e tahlile yollayacaktım. Bunu tamamlayıp tekrar veteriner ile görüşeceğim bakalım. Son dışkıları şu şekilde.
Not: dağınık olanları ben bozdum.

Ekli dosyalar

• IMG-20210608-WA0000.jpg
    IMG-20210608-WA0000.jpg
    119.2 KB · Görüntüleme: 11
Oyla 0
toplam 5 gün kullanıp o anki duruma göre karar verin, zaten uzun süredir ilaç kullanıyorsunuz
Sabahtan beri düzgün yapıyordu. Şu an sulu yaptı birkaç tane mesela. Doksisiklin'in etki ettiği çok bariz ama gün içinde yarım saat-bir saat yine sulu yapıyor. Bu probiyotik verince geçecek bir durum mu? Bir de bu enfeksiyon tekrar eder mi?

Oyla 0
Sabahtan beri düzgün yapıyordu. Şu an sulu yaptı birkaç tane mesela. Doksisiklin'in etki ettiği çok bariz ama gün içinde yarım saat-bir saat yine sulu yapıyor. Bu probiyotik verince geçecek bir durum mu? Bir de bu enfeksiyon tekrar eder mi?

sorduğunuz soruların kesin yanıtı olamaz, olsa zaten bunun için para alan veteriner bilirdi. ancak antibiyotik kullanımı da başlıbaşına dışkıyı bozabilir, yani kuş iyileşse bile dışkının tam toparlanması vakit alabilir

hekim tavsiyesiyle ilaç kullandığınız için yorum yapmamıştım. ancak şahsi görüşüm yeni ilaca başlamakta acele ettiniz. 3 etken maddeli ağır antibiyotiği uzun süre kullandınız, üstüne hiç ara vermeden doksisikline başladınız. üstelik kuşunuzun böyle agresif ve uzun süre ilaç kullanımı gerektiren bir durumu yok gördüğüm kadarıyla. bu aşamada başlamışken doksisiklini 3-5 gün kullanmadan bırakmamanız iyi olur

Oyla 0
sorduğunuz soruların kesin yanıtı olamaz, olsa zaten bunun için para alan veteriner bilirdi. ancak antibiyotik kullanımı da başlıbaşına dışkıyı bozabilir, yani kuş iyileşse bile dışkının tam toparlanması vakit alabilir

hekim tavsiyesiyle ilaç kullandığınız için yorum yapmamıştım. ancak şahsi görüşüm yeni ilaca başlamakta acele ettiniz. 3 etken maddeli ağır antibiyotiği uzun süre kullandınız, üstüne hiç ara vermeden doksisikline başladınız. üstelik kuşunuzun böyle agresif ve uzun süre ilaç kullanımı gerektiren bir durumu yok gördüğüm kadarıyla. bu aşamada başlamışken doksisiklini 3-5 gün kullanmadan bırakmamanız iyi olur
Zaten şu an 4.gün bitti. Yarın da kullanıp bırakırım o zaman. Uzun süre ilaç kullanmayı düşünmüyorum artık zaten. Umarım bu ilaçtan sonra iyileşir. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Oyla 0