Cennet Papağanı Solunum Zorluğu

Archaeopteryx

iyikus.com Üyesi
Öncelikle herkese merhaba. Papağanı aldığından bu yana sürekli burnunda bir problem vardı. Burnu uyurken vs. sürekli akıyordu aynı şekilde uyurken hırıltılı sesleri geliyordu nefes almada zorluk çekiyor gibi. Araştırmalarım sonucu doğru düzgün bir şey bulamadım soğuk algınlığı gibi durmuyordu ,solunumda zorlukları vardı kesin bir çözüm bulamadım. Aylar sonra şuanda durumu daha kötü gibi gözüküyor bilmiyorum hastalığın arasında bir bağlantı var mi ama (belki zamanında solunum güçlüğü idi şimdi soğuk algınlığı da kaptı) son günlerde halsizleşmeye başladı gün içersinde çok fazla uyuyor ve pek fazla yem yemiyor. Belki 2-3 haftadır burnu akmıyor ama hâlâ solunum yolunda bir zorluk çekiyor. Ne yapabilirim kendisini bildim bileli çok fazla yem de yemiyor iştahı biraz az hasta olunca daha da az yemeye başladı iştahını nasıl arttırabilirim?
Hastalığı ne/(ler) olabilir??
Tedavisi nedir, neler yapabilirim???

Not: Dışkısı hafif sulu ve bazen asit düşmüş gibi kabarıp düşüyor.

İstek üzerine fotoğraf veya video atabilirim.
Belki soğuk algınlığı idi ve şuan bronşit veya astım olmuş olabilir mi?

İlaç oranlarını ve diyeti,diğer yapılması gerekenleri ben size yazıcam hepsini.Şu an başka bir maşguliyetim var,siz supradyni alın 7 'ye bölün,1 parçasını suda eritip suluğuna koyun öncelikle.İlaç suluğu var mı 40 cc lik?

Oyla 0
Vitamini koydum henüz içmedi ama içer birazdan. İlaç suluğu yok elimde sadece normal suluk ile kuş kumu için suluk var

Oyla 0
Oyla 0
Şu an iştahşa yiyorsa sorun yok,ama mümkünse 200 gr kadar daldarı alırsanız,tedavi sürecinde kullanırız.

Oyla 0
Tamamdır yarın ilk iş daldari alırım tohum olarak mı önüne koyayım?
Extra besine ihtiyaç var mı?
(Patates, yumurta,mama vs.Gerçi pek tüketmiyor ama)

Oyla 0
Tamamdır yarın ilk iş daldari alırım tohum olarak mı önüne koyayım?
Extra besine ihtiyaç var mı?
(Patates, yumurta,mama vs.Gerçi pek tüketmiyor ama)
ben onların hepsini planlayıp sabah erkenden yazacağım buraya.İlk önceiliğimiz supradyni içirmek.O yüzden kuş kafesinde kalsın.suluğu 21-21.30 gibi çekin önünden.Sabahda dediğim gibi sulayın.

Oyla 0
Dediğiniz gibi vitamini sabahta koydum. Bugün gervit-w elime geçti suluğunda hâlâ eski vitamin var. Şimdi ne yapacağız hocam?
ben onların hepsini planlayıp sabah erkenden yazacağım buraya.İlk önceiliğimiz supradyni içirmek.O yüzden kuş kafesinde kalsın.suluğu 21-21.30 gibi çekin önünden.Sabahda dediğim gibi sulayın.

Oyla 0