Muhabbet Kuşları Dişi Albino'yu Ayırt Etme

Doğanay bey bilgi için çok tesekkürederim , yıllardır kuş bakarım , fakat albino hakkında bilgim yoktu , maalesef dişi diye bize vermişlerdi . Ben de oğlumuzun yanına eş olarak almıştım .
Fotoğraf yanıltmıyorsa erkek. İşin ilginç kısmı ise bu tip mutasyonlarda erkek kuşa rastlamak zordur. Şanslısınız

Nadide cins ya da tür olması önemli değil doğanay bey , hepsinin o kadar farklı huyu var ki zaten sahip olduğumuz her bir kuş nadide oluyor bizim için . Ne olursa olsun ben geri veremem zaten evinize aldığınız an aileden oluyor , gidip ikisine de dişi almak lazım gelecek bundan sonra , sadece oğluma biraz üzüldüm eş yerine arkadaş getirmişiz

Nadide cins ya da tür olması önemli değil doğanay bey , hepsinin o kadar farklı huyu var ki zaten sahip olduğumuz her bir kuş nadide oluyor bizim için . Ne olursa olsun ben geri veremem zaten evinize aldığınız an aileden oluyor , gidip ikisine de dişi almak lazım gelecek bundan sonra , sadece oğluma biraz üzüldüm eş yerine arkadaş getirmişiz
Farklı anlaşılmasını istemem. Aynı düşünüyorum keza. Sadece mutasyon olarak erkeği çok sık denk gelinmiyor. Zaten canlılara bağımızdan böyle bir platform oluşturduk.

yanlış anlaşılma olmuş bu şekilde düşündürdü isem bağışlayın , bu platformdaki herkes kuşsever, böyle bir platformda toplanma imkanımız olduğu için çok şanslıyız . Bir çok sorunu burada diğer bakıcı ya da üretici arkadaşlar marifetiyle çözebilme imkanımız mevcut. veterinerlik çok saygı duyduğum bir meslek olsa da maalesef konu küçük ve egzotik kuşlar olunca çok bilgisizler( istisnai durum elbette vardır ) , bu kuşlara gerçekten bakan kişi ancak hastalıkları ve sorunları anlayabiliyor, klinik kilinik gezipte tedaviyi bırakın teşhis sorunu yaşadığım durum ve olayları çok yaşanmışlığım var . Bu nedenle katkılarınız bizim için değerli .

Fotoğraftan hiçbirşey belli olmuyor:) Daha net cere fotoğrafı lazım. Algıladığım kadarıyla kuşunuz dişi çift faktör spangle.

Ikı tane kus aldım bırı albıno dıgerının ne oldugunu bılmıyorum.takım olarak aldım cınsıyetler de suphelıyım yardımcı olır musunuz

Merhaba, ev üreticisiden 40 günlük dişi olarak aldım ama dişi mi emin olamadım. Tüm resimlerideki kuş aynı, şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba kuşum 2 aylık suan aldığım da kesin dişi dedi üretici . Bana erkek gibi geldi siz doğrusunu solerseniz sevinirim :) Teşekkürler simdiden

Ekli dosyalar

• IMG-20210323-WA0002.jpg
    IMG-20210323-WA0002.jpg
    105.2 KB · Görüntüleme: 13
Arkadaşlar bende bir albino bir lutino 2 aylık muhabbet kuşu var.

Albino olan beyaz renk, kırmızı gözlü, cere rengi pembesi mor gibi.
Lutino ise sarı renk, kırmızı gözlü, cere rengi mavimsi ve beyaz gibi.

Albino olanı erkek lutino olanı dişi olarak tahmin ediyorum doğru mudur acaba?

Arkadaşlar bende bir albino bir lutino 2 aylık muhabbet kuşu var.

Albino olan beyaz renk, kırmızı gözlü, cere rengi pembesi mor gibi.
Lutino ise sarı renk, kırmızı gözlü, cere rengi mavimsi ve beyaz gibi.

Albino olanı erkek lutino olanı dişi olarak tahmin ediyorum doğru mudur acaba?
fotoğraf görmek gerekir