Muhabbet Kuşları Dişi Albino'yu Ayırt Etme

selamün aleyküm yarin bu kuşlardan erkek olandan almak istiyorum. hangisi erkek sölermisiniz lütfen

Merhaba benim albino kuşum hakkında bilgi verir misiniz. Dişi diye aldım ama emin olamıyorum

Merhaba kuşları yeni aldım aldığım yer dişi ve erkek olduklarını söyledi doğrumudur? Cinsiyetleri nedir kuşların ve kaç yaşındalar yavru verirlermi acaba yardımcı olurmusunuz.

Merhaba kuşları yeni aldım aldığım yer dişi ve erkek olduklarını söyledi doğrumudur? Cinsiyetleri nedir kuşların ve kaç yaşındalar yavru verirlermi acaba yardımcı olurmusunuz.
merhaba, solda ki dişi / mavi cereli de erkek.
1-2 yaş arası gibiler ortalama. İkisi de hazır görünüyorlar üreme için. Dişi kuşunuz albino ama erkek kuş çift faktörlü df spangle

Merhaba kuşları yeni aldım aldığım yer dişi ve erkek olduklarını söyledi doğrumudur? Cinsiyetleri nedir kuşların ve kaç yaşındalar yavru verirlermi acaba yardımcı olurmusunuz
merhaba, solda ki dişi / mavi cereli de erkek.
1-2 yaş arası gibiler ortalama. İkisi de hazır görünüyorlar üreme için. Dişi kuşunuz albino ama erkek kuş çift faktörlü df spangle
Teşekkür ederim cevabınız için,ama kuşlar birbirine yaklaşınca gaga atıyorlar öpüşme yerine ben biraz korktum bu neden kaynaklı olabilir?

Merhaba kuşları yeni aldım aldığım yer dişi ve erkek olduklarını söyledi doğrumudur? Cinsiyetleri nedir kuşların ve kaç yaşındalar yavru verirlermi acaba yardımcı olurmusunuz

Teşekkür ederim cevabınız için,ama kuşlar birbirine yaklaşınca gaga atıyorlar öpüşme yerine ben biraz korktum bu neden kaynaklı olabilir?
zaman tanımak gerekiyor. Bir süre bu tip davranışlar olabilir. Yoğun büyük kavgalar çıkmıyor, kanlı kavgalar gözlemlenmiyorsa korkmayın.

Merhabalar ilk defa albino bir muhabbet kuşu aldım ama cinsiyeti sen emin olamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Dişi gibi görünüyor ancak bu tip mutasyonlar için net tahmin genelde 5-6 aylıkken daha sağlıklı oluyor. Burun çevresi beyazlaşmaz ise erkek olma ihtimali de var.

Dişi Albino'yu Ayırt Etme
Albino muhabbet kuşu
çeşidi (ve Lutino da) Ino geni tarafından yaratılır. Ino genini yansıtan kuşlarda tüm melanini (tüyleri, cildi ve gözleri içindeki tüm koyu renkleri oluşturan madde) kaldırır. Böylece mavi seri muhabbetler beyaza dönüşür ve yeşil serilerin tümü sararır. Anlayacağınız sadece taban renkleri kalır. Albino, beyaz bir Inos için kullanılan terimdir, Lutino, sarı bir Ino'nun terimidir.
Ekli dosyayı görüntüle 541

Altta paylaştığım dişi albino muhabbet kuşu, gözleri pembe/kırmızı ve tüyleri tamamen beyazdır. Biraz incelediğinizde mavi seriden geldiğini gösterecek ipuçları görürsünüz. Açık mavi parlak bir etki gözlemlenmektedir. Eğer kırmızı göz yoksa albino kuşlarda, o kuşa İno diyemiyoruz. Duble Faktör dedikleri düz beyaz koyu gözlü ya da düz sarı koyu gözlü kuşlardır.
Ekli dosyayı görüntüle 540

Albino Cinsiyet Ayrımı Nasıl Yapılır?
Eğer albino kuşunuzun cere rengi beyaz, açık mavi ve kahvemsi tonlarda ise kesinlikle dişidir. Kimi zaman erkek albino muhabbet kuşunun mor cere rengine sahip fakat burun delik çevresi yayılan bir beyaz tona sahipse büyük olasılık oda dişidir. iyikus.com üzerinden cinsiyeti için emin olamadığınız kuşlarınızın görsellerini paylaşırsanız, elimizden geldiğince, bilgimiz doğrultusunda yardımcı olmaya çalışırız. Bakınız;
Ekli dosyayı görüntüle 542

Erkek Albino kuşları şu şekilde;
Albino ve Lutino Muhabbet Kuşu Cinsiyet Ayrımı

Merhabalar, bugün sahiplendim bu güzellikleri. Beyaz olan albino mu ve dişi mi? Kuşların çok yaşlı olmadıklarını biliyorum ama yavru da değiller galiba. Yetişkinlik durumları hakkında yorum yapabilir misiniz? Albinonun bakımında farklı şekilde özen göstermem gereken bir durum var mıdır? Yavru alabilir miyim? Bir de beyaz olan uçarken daha dengesiz. Acaba görmeleri daha mı zayıf?

Son düzenleme: