Kuşum dengede duramıyor

Ufuksahin28

iyikus.com Üyesi
Merhabalar kuşumla birkaç gündür yürürken Sendeleme, dengede duramama durumu var. Başı sürekli böyle oynuyor gibi. Veterinere götürecek fırsatım olmadı. Bir ara Sallabaş tarzı biraz hastalığı vardı resimdeki ilacı kullandım geçti ama şu an bu şekilde devam ediyor. Video nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız onu da ekleyebilirim.

Kuşta pek bir değişklik olmamış. Belkide ben yanıldım, belki ilacın dozu az geldi yada etken madde işe yaramadı. Mantar ihtimali pek kafama yatmasada denenebilir. En azından üstte yazdığım vitaminleride kullanmanızı öneririm..
Hocam şunu da düşündüm. Suyuna koyduğumda doğru dürüst kullanıp kullanmadığına emin olamadım 2-3 gündür direk sabah akşam ağzına 1-1.5 damla damlatıyorum. Yani olmazsa o mantar ilacını da deneyeceğim. İnternet araştırmalarımda coledan-D sallabaş hastalığına iyi geldiğini söylediler bilginiz var mı ilaç hakkında ?

Hocam şunu da düşündüm. Suyuna koyduğumda doğru dürüst kullanıp kullanmadığına emin olamadım 2-3 gündür direk sabah akşam ağzına 1-1.5 damla damlatıyorum. Yani olmazsa o mantar ilacını da deneyeceğim. İnternet araştırmalarımda coledan-D sallabaş hastalığına iyi geldiğini söylediler bilginiz var mı ilaç hakkında ?
Coledan d D3 vitaminidir hocam. O tedaviyle birlikte verilebilir belki. Son zamanlarda multi vitamin kullanmışsanız gerek yok ona.

Yok kullanmadım. Şimdi nasıl yapalım Selçuk hocam? Doğanay bey yazmadı. Triflucana başlamalı mıyım ?
Ben olsam başlardım. 5 gün kadar kullanın. Çeyrek suluğa 6 damla veya sabah akşam birer damla ağızdan damlatarak. Probiyotik de alın mutlaka. tedavinin 3. günü probiyotik de başlamak gerekecek.

Ben olsam başlardım. 5 gün kadar kullanın. Çeyrek suluğa 6 damla veya sabah akşam birer damla ağızdan damlatarak. Probiyotik de alın mutlaka. tedavinin 3. günü probiyotik de başlamak gerekecek.
Tamamdır. Hocam gün içinde ve ya yarın ayarlamaya çalışacağım ilacı.

Güncel dışkı

geçmis olsun, kusun durumu çok kötü

tabiri caizse "klavyenin tüm tuşlarina aynı anda basmak" gerekir bence. evet risklidir ama gerekir, kuş zaten gidiyor maalesef

enrofloksasin kullanilabilir, buna flagyl ve triflucan da eklenebilir (bazı sistemik mantarlar ve protozoalar çok nadiren sinir sistemini etkileyebilir)

d vitamini işe yaramaz. eğer triflucan gibi basit bir ilacın ağır geleceğini düsünüp kullanmaktan cekiniyorsanız yazdığim ilaçları almayınız. ama en iyi veterinere de gitseniz bu ilaçları ya da benzerlerini karıstırıp verecektir

geçmis olsun, kusun durumu çok kötü

tabiri caizse "klavyenin tüm tuşlarina aynı anda basmak" gerekir bence. evet risklidir ama gerekir, kuş zaten gidiyor maalesef

enrofloksasin kullanilabilir, buna flagyl ve triflucan da eklenebilir (bazı sistemik mantarlar ve protozoalar çok nadiren sinir sistemini etkileyebilir)

d vitamini işe yaramaz. eğer triflucan gibi basit bir ilacın ağır geleceğini düsünüp kullanmaktan cekiniyorsanız yazdığim ilaçları almayınız. ama en iyi veterinere de gitseniz bu ilaçları ya da benzerlerini karıstırıp verecektir
Merhaba Flagyl ve triflucanı bugün alabilirim. Flagyl 125/5 mg şurup olanından mı almam gerekiyor ?
Aldıktan sonra iki ilacı nasıl vermem gerekiyor ?

Bir de şu an aşırı zayıfladı düzgün yemek yemiyor. Elle besleme maması alsam aparatıyla besleyebilir miyim acaba ?

Son düzenleme:
Merhaba şu an güncel olarak:

İlaca başladığım gün:

Peki şu an tam olarak ne yapmam gerekiyor ? Kuşlarla ilgilenen birine daha gösterdiğim de Triflucan önermişti. İlaç mı değiştirmemi önerirsiniz yoksa etken maddeyi mi ? Birde onun dışında şunu gözlemledi elime yatırdığımda göğüs kısmı üçgen gibi sivrileşiyor sanki. Bu normal midir ?
Hocam hangi ilaca başlarsınız ne zaman başlarsınız bilemem zaten ilaçla ilgili çok bir bilgim yok yorumda yapamam ama şahsi fikrim acilen a21 besleme maması alıp o hayvana kursaktan besleme yapın. Kuşun neredeyse bütün kemikleri çıkmış aşırı zayıflamış. İlaçları kullansanız bile hayvanın direnci olmayabilir. Bu sebepten bile Allah korusun kaybedebilirsiniz. Daha önce başıma geldiği için ve tecrübem olmadığı için kaybettim kuşumu. Dediğim gibi acilen elle beslemeye başlayın. Mamayı alana kadar en azından haşlanmış yumurtanın sarısını biraz sıcak suyla çözdürüp,galeta unu mısır unu bişeyler karıştırıp şırınga ile verin

Merhaba Flagyl ve triflucanı bugün alabilirim. Flagyl 125/5 mg şurup olanından mı almam gerekiyor ?
Aldıktan sonra iki ilacı nasıl vermem gerekiyor ?

Bir de şu an aşırı zayıfladı düzgün yemek yemiyor. Elle besleme maması alsam aparatıyla besleyebilir miyim acaba ?
genelde bu gibi yemden kesilme durumlarından elle besleme yapmak iyi olabilir ama yaşanacak stres boyutu da hesaba katılması gerekiyor. Bu aşamada riskli olabileceği gibi hayat kurtarıcı da olabilir. Elle besleme maması verilecekse ilk sıkıma ilaç da ilave edilebilir. İki ürün de ağızdan birer damla sabah akşam verilebilir.

genelde bu gibi yemden kesilme durumlarından elle besleme yapmak iyi olabilir ama yaşanacak stres boyutu da hesaba katılması gerekiyor. Bu aşamada riskli olabileceği gibi hayat kurtarıcı da olabilir. Elle besleme maması verilecekse ilk sıkıma ilaç da ilave edilebilir. İki ürün de ağızdan birer damla sabah akşam verilebilir.
Bizimki ele de gelmiyor stres durumu çok fazla ama alışmaya başladı. İlaçları aldım. Yarım saat arayla birer damla damlatıyorum. Suyuna da d vitamini koydum.

Geri