Kuşum dengede duramıyor

Ufuksahin28

iyikus.com Üyesi
Merhabalar kuşumla birkaç gündür yürürken Sendeleme, dengede duramama durumu var. Başı sürekli böyle oynuyor gibi. Veterinere götürecek fırsatım olmadı. Bir ara Sallabaş tarzı biraz hastalığı vardı resimdeki ilacı kullandım geçti ama şu an bu şekilde devam ediyor. Video nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız onu da ekleyebilirim.

O kadar sarı olması normal değil. Demir veya B12 veya Folik asit veya A vitamini eksikliği yaşıyor olabilir. Bu dört vitaminin eksikliği de sararma yapar. Evde demir şurubu varsa günde yarım damla kadar damlatın ağzına. Kullandığınız vitamin takviyesinde bu bahsettiğim vitaminler var mı ?

Mantar tedavisinin kaçıncı dozunu uyguladınız. Kaç gün oldu başlayalı ? Suyuna vitamin katıyor musunuz ? Evetse hangi vitamin ?

Tedavi sürecinde yaptıklarınız hakkında biraz detay verin. Yem yemeye başladı mı ?

O kadar sarı olması normal değil. Demir veya B12 veya Folik asit veya A vitamini eksikliği yaşıyor olabilir. Bu dört vitaminin eksikliği de sararma yapar. Evde demir şurubu varsa günde yarım damla kadar damlatın ağzına. Kullandığınız vitamin takviyesinde bu bahsettiğim vitaminler var mı ?

Mantar tedavisinin kaçıncı dozunu uyguladınız. Kaç gün oldu başlayalı ? Suyuna vitamin katıyor musunuz ? Evetse hangi vitamin ?

Tedavi sürecinde yaptıklarınız hakkında biraz detay verin. Yem yemeye başladı mı ?
Hocam eve geçince demir şurubuna bakarım. Onun dışında suyuna devit-3 den katıyorum.
Flagyl ve triflucana cuma akşamı başladım.
Yemek konusunda kendi de yem yiyor. Bende elle besleme yapıyorum az az sabah akşam. Onun dışında havuç, kıvırcık tarzı meyve sebze yediriyorum.

Devit 3 damla ise yağlı formda olduğu için suda homojen dağılmaz kuş hiç içmiyor olabilir veya çok fazla içiyor olabilir. Dozu tutturmak imkansızdır. Bugün ağzına bir damla damlatın. 3-4 günde bir bir damla şeklinde devam edin. D vitaminin eksikliği de fazlalığı da kötüdür çünkü. Kendisi yem yiyorsa elle besleme yapmayın. Elle besleme son çare olarak uygulanır. Evde demir olarak hap, şurup, damla ne varsa yazın kullanmaya başlayalım. Her akşam kuşun güncel videosunu paylaşın. 5. gün akşamı gelişme olmamışsa tedavi işe yaramamış demektir.
Evde insan için olan antibiyotiklerden varsa adlarını yazın. Belki işe yarayacak bir etken maddesi vardır. Suyuna da multi vitamin ve probiyotik katın. Elinizdeki vitaminlerin neler olduğunu yazın.

Devit 3 damla ise yağlı formda olduğu için suda homojen dağılmaz kuş hiç içmiyor olabilir veya çok fazla içiyor olabilir. Dozu tutturmak imkansızdır. Bugün ağzına bir damla damlatın. 3-4 günde bir bir damla şeklinde devam edin. D vitaminin eksikliği de fazlalığı da kötüdür çünkü. Kendisi yem yiyorsa elle besleme yapmayın. Elle besleme son çare olarak uygulanır. Evde demir olarak hap, şurup, damla ne varsa yazın kullanmaya başlayalım. Her akşam kuşun güncel videosunu paylaşın. 5. gün akşamı gelişme olmamışsa tedavi işe yaramamış demektir.
Evde insan için olan antibiyotiklerden varsa adlarını yazın. Belki işe yarayacak bir etken maddesi vardır. Suyuna da multi vitamin ve probiyotik katın. Elinizdeki vitaminlerin neler olduğunu yazın.

Hocam dün akşam dediğinizi bende düşünüp bir damla ağzına damlattım. Suyunu taze olarak koyup bıraktım. Kuş için vitamin yok hocam bir tane petshop vermişti ilk günler attım Dr.tyson diye onu da burada kullanma dediler diye bıraktım. Almam gereken multi vitamin hangisiyse alıp deneyelim. Ama suluğuna sanki hiç yanaşmıyor gibi ya da gözümden kaçıyor. Probiyotik olarak kefir vs. Mi vermem gerekiyor yoksa öneriniz var mıdır onunla ilgili de ?

Evde bulunan ilaçlar:

Vitamin olarak gerwit olabilir yada N- zymax sf olabilir. Probiyotik olarak da enterobac 20 gr ve kanatlı oil den prozim plus olmayan modelinden sipariş edebilirsiniz 2 probiyotik yani. zymax amino asit de içeriyor o daha kapsamlı.
Şimdi suluğunu alın. Elinizde olan B 12 tabletini iyice toz hale getirin sabah yarım suluğa o tozun 1/4'ünü katın. Ayrıca zinco şuruptan da 6 damla katarak verin. Tozu akşamdan hazır edin ama sabah suya katarak verin. Tozu suda iyice eritin ama. Kuş yem yiyor elle beslemeyin şimdilik.

Vitamin olarak gerwit olabilir yada N- zymax sf olabilir. Probiyotik olarak da enterobac 20 gr ve kanatlı oil den prozim plus olmayan modelinden sipariş edebilirsiniz 2 probiyotik yani. zymax amino asit de içeriyor o daha kapsamlı.
Şimdi suluğunu alın. Elinizde olan B 12 tabletini iyice toz hale getirin sabah yarım suluğa o tozun 1/4'ünü katın. Ayrıca zinco şuruptan da 6 damla katarak verin. Tozu akşamdan hazır edin ama sabah suya katarak verin. Tozu suda iyice eritin ama. Kuş yem yiyor elle beslemeyin şimdilik.
Diğer ilaçlarına normal olarak devam ediyorum o zaman flagyl ve triflucana

Diğer ilaçlarına normal olarak devam ediyorum o zaman flagyl ve triflucana
Onları 5 güne tamamlamalıyız zaten. 5 günde gelişme olmazsa tedavi yöntemini değişiriz mecburen. Trifuculandan sonra gözlemlediğiniz olumlu bir gelişme var mı ? İştahı açıldı mı mesela ? halsizliği geçti mi veya azaldı mı ?

Onları 5 güne tamamlamalıyız zaten. 5 günde gelişme olmazsa tedavi yöntemini değişiriz mecburen. Trifuculandan sonra gözlemlediğiniz olumlu bir gelişme var mı ? İştahı açıldı mı mesela ? halsizliği geçti mi veya azaldı mı ?
Evet sürekli bir yemliğe gidiyor kafa yamukta olsa yiyor. Videoyu attıktan sonra biraz dinlenip şu an bile yemeye devam ediyor. Biraz havuç ve marul verdim yemiyle birlikte yiyor.
Almam gerekenler bunlar mı hocam ?

Son düzenleme:
Yarından itibaren suyuna probiyotik de katın. 3-4 gün probiyotikten sonra başka ilaç başlamamız gerekecek. Hem biraz dinlensin. Bu arada da gözlemlemiş oluruz kuşu. Yarın B12, zinco ve probiyotikle devam edin.

Hocam yarım suluk demiştiniz o yüzden yarım suluk yapıyorum suyu. Çeyreğe mi düşüreyim ?
Aklımda çeyrek olarak kalmış. Çeyrek suluk yapın sorun değil. 1 günde bitiremez zaten. Ben vitaminlerin ve probiyotiğin etkisini merak ediyorum dolayısıyla çeyrek suluk yapın. Hap oranını biraz azaltın.

Aklımda çeyrek olarak kalmış. Çeyrek suluk yapın sorun değil. 1 günde bitiremez zaten. Ben vitaminlerin ve probiyotiğin etkisini merak ediyorum dolayısıyla çeyrek suluk yapın. Hap oranını biraz azaltın.
Probiyotik suyuna kattım hocam geceye kadar içsin alacağım suyunu. Sabah taze koyucam. Diğer almam gerekenleri daha temin edemedim onları da yarın bulmaya çalışacağım. Bulamazsam sipariş geçeceğim.

En başta yazdığım gibi hastalık ileri evresinde artık. Bu yüzden ilaçalr etkisini gösteremiyor. Kuşun boynuna hergün masaj yapın yavaş yavaş. Bir kaç gün vitamin takviyesiyle ilerleyin. Daha sonra bir antibiyotik daha deneyebiliriz...

Geri