Kuşumun başının yan durması

Selcand

Forum Sakini
7EC5494B-3F97-4D16-BAE0-BD9437BE2310.jpegmerhabalar. Son zamanlarda kuşum sürekli sağa doru bakıyor yani başı sürekli sağ tarafta yan şekilde yanlığı çok fazla değil ama yine de gözle görülür şekilde neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Selcand

Forum Sakini
9 Temmuz 2022 bactrimde ikinci gündeyiz başı baya yan duruyor inşallah düzeliriz :(
Merhabalar çiçeğin güncel durumunu paylaşacağım fikirlerinize ihtiyacım var. Bactrim şurupta 10. Gündeyiz başında hafif bir yatıklık kaldı bazen birinci fotodaki gibi duruyor bazen daha çok düz de durabiliyor 2. Fotodaki gibi o konuda ne yapacağımı bilmiyorum artık antibiyotiği de bırakmam lazım sanırım 10 gün oldu çünkü güncel durumunu aşağıya ekliyorum : (kabarık durmasının nedeni uyuklarken çektim) @neanderthalensis @Doğanay Y.
FDC82DB9-300C-443D-97A2-9EC7AF85097E.jpeg

Ekli dosyalar

• BFCBBBD1-B660-4B96-8C5A-082AC12DE974.jpeg
    BFCBBBD1-B660-4B96-8C5A-082AC12DE974.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 4

Selcand

Forum Sakini
öneriden öte kendi yapacağımi yazayım

kuşu min 1-2 hafta dinlendirip enrofloksasin + amoksisilin beraber kullanırım. bunun ötesinde bir tedavi maalesef yok
Bu bir iki haftalık süreçte dodex b12 ampül kullanayım mı zararı olur mu tüy dökümüne de girmek üzere bir de enrofloksasin amoksisilin ne bilmiyorum daha önce kullanmadım yardımcı olursanız sevinirim 😔😔sizce durumu kötü mü😭

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör

ben olsam b12 yerine 3 gün multivitamin veririm. ardından probiyotik ve mineral takviyesi de onemli

yazdığim ilaçlari hemen temin etmenize gerek yok ileride yazarız

salmonella tedavisi uzun sürer, kuşu bir süre dinlendirmek gerekir aksi halde tedaviyi kaldıramaz

Selcand

Forum Sakini
ben olsam b12 yerine 3 gün multivitamin veririm. ardından probiyotik ve mineral takviyesi de onemli

yazdığim ilaçlari hemen temin etmenize gerek yok ileride yazarız

salmonella tedavisi uzun sürer, kuşu bir süre dinlendirmek gerekir aksi halde tedaviyi kaldıramaz
Elimde versela laga mutavit var multivitamin olarak olur mu ?onun dışında entrobac var probiyotik olarak , gervit ve btamin forte var bir de.. probiyotik ve mineralleri kaç gün tavsiye edersiniz

Son düzenleme:

Selcand

Forum Sakini
Herkese merhaba konu aynı olduğu için buradan yazmak istedim temmuzdan beri çiçekte bir sorun yoktu şimdi fark ettim yine başı yan durmaya başlamış neden sürekli tekrarlıyor anlamıyorum ne yapabilirim bu konu hakkında :( bu sefer sağa değil sola doğru oldu