Kuşumun başının yan durması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Selcand
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Selcand

Forum Sakini
7EC5494B-3F97-4D16-BAE0-BD9437BE2310.jpegmerhabalar. Son zamanlarda kuşum sürekli sağa doru bakıyor yani başı sürekli sağ tarafta yan şekilde yanlığı çok fazla değil ama yine de gözle görülür şekilde neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Maşaallah iyi görünüyor. İkinci küre gerek yok yeteri kadar kullanılmış.. Bundan sonra düzenli olarak b kompleks kullanın. Tolyamin forte yada bt amin forte olabilir.. Haftada 2 defa düzenli uygulayın mutlaka. Yanlış hatırlamıyorsam tüy sorunuda vardı bu kuşta o sorunada iyi gelicektir.. Birde yanına eş alırsanız moral motivasyon açısından daha iyi olur.. Geçmiş olsun...

Maşaallah iyi görünüyor. İkinci küre gerek yok yeteri kadar kullanılmış.. Bundan sonra düzenli olarak b kompleks kullanın. Tolyamin forte yada bt amin forte olabilir.. Haftada 2 defa düzenli uygulayın mutlaka. Yanlış hatırlamıyorsam tüy sorunuda vardı bu kuşta o sorunada iyi gelicektir.. Birde yanına eş alırsanız moral motivasyon açısından daha iyi olur.. Geçmiş olsun...
Şeyi sormak istiyorum normalde zaten btamin forte kullanıyorum tüm kuşlarıma , bu hastalığı için veteriner hatırlarsanız insanlar için olan kapsül b12 vermişti kırıp suyuna katıyordum o kuyruğuna çok iyi geldi kısacıktı uzadı baya kuyruğu şaşırtıcı biçimde onu kullandıktan sonra normal zamanda da ondan kullansam haftada bir kere zararı olur mu?? (Fotoğrafta ilk geldiği zamanları ve şimdiki halini ekledim ). eş olarak da sanırım yine french molt kuş bulmam lazım yoksa normalde başka sağlıklı bir muhabbet kuşum var başka bir french molt bulabilir miyim bilmiyorum .. yardımlarınız için çok teşekkürler59A250CA-FA97-460B-8999-1FD1DB8175BD.jpegB5B80BA9-FF91-46D7-806F-5E410A6CFACE.jpeg

Son düzenleme:
Şeyi sormak istiyorum normalde zaten btamin forte kullanıyorum tüm kuşlarıma , bu hastalığı için veteriner hatırlarsanız insanlar için olan kapsül b12 vermişti kırıp suyuna katıyordum o kuyruğuna çok iyi geldi kısacıktı uzadı baya kuyruğu şaşırtıcı biçimde onu kullandıktan sonra normal zamanda da ondan kullansam haftada bir kere zararı olur mu?? (Fotoğrafta ilk geldiği zamanları ve şimdiki halini ekledim ). eş olarak da sanırım yine french molt kuş bulmam lazım yoksa normalde başka sağlıklı bir muhabbet kuşum var başka bir french molt bulabilir miyim bilmiyorum .. yardımlarınız için çok teşekkürlerEkli dosyayı görüntüle 24411Ekli dosyayı görüntüle 24412

Hmm kuşta baya tüy sorunu varmış. Eş almak doğru olmaz bu durumda.. Yavru yaparlarsa onlarda da tüy sorunları olabilir.. Ancak yanına aynı cinsiyetten bir arkadaş alınabilir tabiki :) Evet veterinerin verdiği vitamin de düzenli kullanılabilir sorun olmaz.. Kuşlarında bemiks ampul vs. kullanıyor birçok kişi..

Hmm kuşta baya tüy sorunu varmış. Eş almak doğru olmaz bu durumda.. Yavru yaparlarsa onlarda da tüy sorunları olabilir.. Ancak yanına aynı cinsiyetten bir arkadaş alınabilir tabiki :) Evet veterinerin verdiği vitamin de düzenli kullanılabilir sorun olmaz.. Kuşlarında bemiks ampul vs. kullanıyor birçok kişi..
French molt mu bilmiyorum ama öyle olduğunu tahmin ediyorum o yüzden eşten ziyade arkadaş düşündüm ama onun tüy hastalığı cinsi farklı olursa çiçeğe hastalık bulaştırırsa diye de korkmuyorum değil çiçek için baya uğraştık çünkü… o zaman kapsülü haftada iki kez kullanayım btamini bir kere mi kullansam hangisi daha iyi olur sizce

French molt mu bilmiyorum ama öyle olduğunu tahmin ediyorum o yüzden eşten ziyade arkadaş düşündüm ama onun tüy hastalığı cinsi farklı olursa çiçeğe hastalık bulaştırırsa diye de korkmuyorum değil çiçek için baya uğraştık çünkü… o zaman kapsülü haftada iki kez kullanayım btamini bir kere mi kullansam hangisi daha iyi olur sizce

Tüy sorunları bulaşıcı değil o yönden endişelenmeye gerek yok.. Elindeki vitamin kapsülmü yoksa cam ampüllerdenmi? Haftada bir kere bt amin forte verirsin bir kerede diğerini.. Kuşu çokta vitaminlere boğmanın bir anlamı yok.. Haftada birde sebzeli yumurta maması iyi olur.. Proteinde önemli..

Tüy sorunları bulaşıcı değil o yönden endişelenmeye gerek yok.. Elindeki vitamin kapsülmü yoksa cam ampüllerdenmi? Haftada bir kere bt amin forte verirsin bir kerede diğerini.. Kuşu çokta vitaminlere boğmanın bir anlamı yok.. Haftada birde sebzeli yumurta maması iyi olur.. Proteinde önemli..
Cam ampüllerden normalde insanlara iğne ile vuruluyormuş , yumurta yiyor onun üzerine de evde olmadığım için ismini hatırlamıyorum ama ek protein tozu gibi bi şey almıştım. Tüy sorunları olduğu için çiçeği sağlıklı kuşlarımdan ayrı odada tutuyorum bulaşıcı olup olmadığı kesin değil gibi şeyler okumuştum ilk sahiplendiğimde çok araştırmıştım ondan güvenemiyorum.

Cam ampüllerden normalde insanlara iğne ile vuruluyormuş , yumurta yiyor onun üzerine de evde olmadığım için ismini hatırlamıyorum ama ek protein tozu gibi bi şey almıştım. Tüy sorunları olduğu için çiçeği sağlıklı kuşlarımdan ayrı odada tutuyorum bulaşıcı olup olmadığı kesin değil gibi şeyler okumuştum ilk sahiplendiğimde çok araştırmıştım ondan güvenemiyorum.

Yani ben pek bulaştığını görmedim en azından :) Herkesin kümesinde tüy hastası kuşlar var bulaşsaydı bir tane tüylü kuş kalmazdı o kümeslerde.. Ancak yavrulara geçtiğine şahit oldum. Bir çiftin 20 tane tüy sorunlu yavrusuna denk geldim bir keresinde. Sahibide pek bilgili olmadığından çifti ayırmayı düşünememiş...

Maşallah bayağı toparlamış. Salmonella sonrası kafada hafif yatıklık kalabiliyor şu an ki duruşu normal o yüzden. Ama tedbir amaçlı birkaç gün dinlendirdikten sonra 2. kürü uygulamak iyi olur mu? @neanderthalensis

bence simdilik ikinci küre gerek yok, ilaç işe yaramış. nüks durumu olursa kullanılir zaten

bu aşamada multivitamin ve probiyotik desteği mutlaka verin

ilacı öneren @Malkoçoğlu arkadaşımızın görüşleri de onemli

Yani ben pek bulaştığını görmedim en azından :) Herkesin kümesinde tüy hastası kuşlar var bulaşsaydı bir tane tüylü kuş kalmazdı o kümeslerde.. Ancak yavrulara geçtiğine şahit oldum. Bir çiftin 20 tane tüy sorunlu yavrusuna denk geldim bir keresinde. Sahibide pek bilgili olmadığından çifti ayırmayı düşünememiş...
Evet ben de bu düşüncedeyim çiftleştirme gibi bi düşüncem yok kuşlarımı zaten ama yine de tehlikeye atmak istemiyorum

Eşleşme sağlanmayacaksa arkadaş öneririm. Facebook sayfalara tüy sorunlu muhabbet kuşu arıyorum gibi bir ilan verirseniz ücretsiz rahatlıkla bulabilirsiniz. Tüy sorunu olmayan bir kuşta alınabilir

Eşleşme sağlanmayacaksa arkadaş öneririm. Facebook sayfalara tüy sorunlu muhabbet kuşu arıyorum gibi bir ilan verirseniz ücretsiz rahatlıkla bulabilirsiniz. Tüy sorunu olmayan bir kuşta alınabilir
Tüy sorunu olmayan iki kuşum var zaten ama hastalık konusunda kesin bir durum olmadığı için ayrı odalarda tutuyorum. Eşleşme de düşünmüyorum

tez zamanda tamamlayıp uçma eğilimini gösterir umarım. Süreçte hangi ürünlerle destek sağladınız?
İnşallah dökülmezler umutla bekliyorum , aslında en çok dodex b12 ampülün faydasını gördüm diyebilirim tesadüfi bir şekilde , başı için kullanıyordum ondan sonra tüyleri çok toparladı parladı uzadı. Onun dışında b Tamin forte kullanıyorum

Benzer bir bebek büyütmüştüm. Ortalama 4. ayında tamamlamıştı tüm tüylerini ve biraz tombul kuş olmuştu. Yaklaşık 7. ayına kadar bende kaldı, daha sonra tüm kuşlarımı sahiplendirdiğimde gitti. O süreçte tüy sorunu yaşamadım.