Kuşumun başının yan durması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Selcand
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Selcand

Forum Sakini
7EC5494B-3F97-4D16-BAE0-BD9437BE2310.jpegmerhabalar. Son zamanlarda kuşum sürekli sağa doru bakıyor yani başı sürekli sağ tarafta yan şekilde yanlığı çok fazla değil ama yine de gözle görülür şekilde neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Düzene oturduğunda kullanımınız belirgin farkları olacaktır. Kuşun da alışması gerekiyor. Genelde anında etkileri gözlemlense de önemli olan uzun süreçteki etkisi. Ortalama bana göre 1 ay.
Bu arada bahsettiğim kafes dikey telli maalesef. Bulamazsanız hem ekonomik sayılır hem de 2 yıl rahat kullanılabilir. Vision gibi kafesler incelenebilir ya da büyük pet shoplarda satılan nispeten daha geniş kare kafesler de alınabilir. Ancak dikdörtgene yakın kafes öneririm. @ebrares hocamın dediği gibi yapın mutlaka. Facebook üzerinden de arayınız.
Düzene oturduğunda kullanımınız belirgin farkları olacaktır. Kuşun da alışması gerekiyor. Genelde anında etkileri gözlemlense de önemli olan uzun süreçteki etkisi. Ortalama bana göre 1 ay.
Bu arada bahsettiğim kafes dikey telli maalesef. Bulamazsanız hem ekonomik sayılır hem de 2 yıl rahat kullanılabilir. Vision gibi kafesler incelenebilir ya da büyük pet shoplarda satılan nispeten daha geniş kare kafesler de alınabilir. Ancak dikdörtgene yakın kafes öneririm. @ebrares hocamın dediği gibi yapın mutlaka. Facebook üzerinden de arayınız.
o zaman ben ara ara çiçeğin durumu hakkında güncelleme yapayım buradan , bazı arkadaşlarımız geç olabilir şuruba başlasak mı yazmıştı da o yüzden tereddütte kaldım kullanıyoruz vitaminini başladık 2. Gün bugün. Kafes için de dikey teller şu an bana uygun değil ama kafes yapan yer bulmaya çalışacağım teşekkür ederim

17FAEEE1-45FD-423B-AB6B-0BC1DD1716B7.jpeg
Böyle bi kafes buldum kafes üreticisinde sizce böyle mi olmalı yoksa
şöyle bi kafes mi yapmalıyım benim kuşum çok hareketli bu tarz bir engeli yok ama

Ben olsaydım dikey telli üretim kafesi alıp iç kısımdan ek yatay teller ekletirdim bi yerde. Galvaniz tel sonuçta çoğu yerde bulabilirsiniz. Hem kafes de daha sağlam olurdu .

Ekli dosyayı görüntüle 23823merhabalar. Son zamanlarda kuşum sürekli sağa doru bakıyor yani başı sürekli sağ tarafta yan şekilde yanlığı çok fazla değil ama yine de gözle görülür şekilde neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim
Merhabalar güncelleme yapmak istiyorum veterinerin verdiği b12 ampul vitamini 15 gün kullandık baya toparladı veteriner bi 15 gün daha kullanmamız gerektiğini söyledi 21. Gün civarındayız tekrar başa döndük. Sizce neden böyle oluyor düşünceleriniz neler veteriner boynunu incittiğini söylemişti şimdi multivitamine başlayalım dedi

Son düzenleme:
Merhabalar güncelleme yapmak istiyorum veterinerin verdiği b12 ampul vitamini 15 gün kullandık baya toparladı veteriner bi 15 gün daha kullanmamız gerektiğini söyledi 21. Gün civarındayız tekrar başa döndük. Sizce neden böyle oluyor düşünceleriniz neler veteriner boynunu incittiğini söylemişti şimdi multivitamine başlayalım dedi
Salmonella olduğunu düşünüyorum. En başta dediğim gibi..

Götürdüğüm veteriner normal veteriner olsa ben de pek güvenmezdim ama kuş veterinerine gidiyoruz baya da toparlamıştık

Dostum şöyle izzah edeyim sana, mesela ağır bir grip olduğunu düşün ve C vitamini içerek iyileşmeye çalıştığını düşün aynı mantık :) Tamam b vitamini sinir sistemi rahatsızlıklarında faydası oluyor ama tedavi için antibiyotik kullanılması gerekiyor..

Dostum şöyle izzah edeyim sana, mesela ağır bir grip olduğunu düşün ve C vitamini içerek iyileşmeye çalıştığını düşün aynı mantık :) Tamam b vitamini sinir sistemi rahatsızlıklarında faydası oluyor ama tedavi için antibiyotik kullanılması gerekiyor..
Peki siz ne önerirsiniz bactrim şurup mu suluğuna koyup kullanabileceğim , 8-9 damla değil mi bir de