Kuşumun başının yan durması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Selcand
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Selcand

Forum Sakini
7EC5494B-3F97-4D16-BAE0-BD9437BE2310.jpegmerhabalar. Son zamanlarda kuşum sürekli sağa doru bakıyor yani başı sürekli sağ tarafta yan şekilde yanlığı çok fazla değil ama yine de gözle görülür şekilde neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Siz sallabaş olduğunu mu düşünüyorsunuz kendini incitme oranı da yüksek olabilir uçamadığı için kendini çok atıyor , 8-9 damla doğru mu

Geçen forumda birisine daha aynı konuyu anlatmaya çalışmıştım. Bulursam onunda linkini atıyım size :) Muhabbet kuşlarında yatık boyun salmonella/sallabaş hastalığından kaynaklanır. Ne incilme, ne darbe, nede cereyanda kalıpda boynu tutulma gibi şeylerden kaynaklanmaz.. Ve tedaviye ne kadar erken başlarsanız iyileşme oranı o kadar yükselir...

Geçen forumda birisine daha aynı konuyu anlatmaya çalışmıştım. Bulursam onunda linkini atıyım size :) Muhabbet kuşlarında yatık boyun salmonella/sallabaş hastalığından kaynaklanır. Ne incilme, ne darbe, nede cereyanda kalıpda boynu tutulma gibi şeylerden kaynaklanmaz.. Ve tedaviye ne kadar erken başlarsanız iyileşme oranı o kadar yükselir...

O zaman ben hemen şuruba başlıyorum gelişmeleri buradan yazarım 3 gün sonra güncelleme yapayım

biraz geç kalinmıs bir vaka maalesef, hastalıkları ilerlemeden baskılamak gerekir. yani yılanın başını küçükken ezmek gerekir

bactrim işe yaramazsa bu kez çok daha ağır bir tedavi (enrofloksasin + amoksisilin) iki ilacı aynı anda kullanmaniz gerekebilir

biraz geç kalinmıs bir vaka maalesef, hastalıkları ilerlemeden baskılamak gerekir. yani yılanın başını küçükken ezmek gerekir

bactrim işe yaramazsa bu kez çok daha ağır bir tedavi (enrofloksasin + amoksisilin) iki ilacı aynı anda kullanmaniz gerekebilir
İlk halinden daha kötü değil ki b12 baya iyi gelmişti toparlamıştı neden başa döndük anlamadım 🥺 bactrim i kaç gün takip etmeliyim

İlk halinden daha kötü değil ki b12 baya iyi gelmişti toparlamıştı neden başa döndük anlamadım 🥺 bactrim i kaç gün takip etmeliyim
E73D181B-C72A-4B90-9A47-8F1C4F825229.jpegB6F505D2-D5E5-4F4D-96FF-EC11FA42C906.jpegarkadaşlar merhaba bactrimi kullanalı 2.5 gün oldu çiçeğin başı neredeyse tamamen düzelmiş gibi duruyor sizin düşünceleriniz nelerdir 🧿🧿

Herkese merhabalar bactrim şurubu 14 gün kullandık şu an çiçek videodaki gibi herhangi bi yan durması yok gibi gözüküyor normalde başı sağ tarafa (ballı yemden tarafa ) yatık duruyordu Streamable Video
Maşallah bayağı toparlamış. Salmonella sonrası kafada hafif yatıklık kalabiliyor şu an ki duruşu normal o yüzden. Ama tedbir amaçlı birkaç gün dinlendirdikten sonra 2. kürü uygulamak iyi olur mu? @neanderthalensis