Kuşumun başının yan durması

Selcand

Forum Sakini
7EC5494B-3F97-4D16-BAE0-BD9437BE2310.jpegmerhabalar. Son zamanlarda kuşum sürekli sağa doru bakıyor yani başı sürekli sağ tarafta yan şekilde yanlığı çok fazla değil ama yine de gözle görülür şekilde neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Selcand

Forum Sakini
Benzer bir bebek büyütmüştüm. Ortalama 4. ayında tamamlamıştı tüm tüylerini ve biraz tombul kuş olmuştu. Yaklaşık 7. ayına kadar bende kaldı, daha sonra tüm kuşlarımı sahiplendirdiğimde gitti. O süreçte tüy sorunu yaşamadım.
İnşallah bizim bebek de böyle olur bekleyelim bakalım 🙏🏻🙏🏻

Selcand

Forum Sakini
Ekli dosyayı görüntüle 23823merhabalar. Son zamanlarda kuşum sürekli sağa doru bakıyor yani başı sürekli sağ tarafta yan şekilde yanlığı çok fazla değil ama yine de gözle görülür şekilde neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim
9946033F-3735-409D-831B-CE737D59ECEF.jpegarkadaşlar merhaba çok üzülerek yazıyorum çiçeğin başı yine yan duruyor düzelmişti ne güzel neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum bactrim şurup ve dodex kullanmıştım daha önce şimd ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

Selcand

Forum Sakini

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 24749arkadaşlar merhaba çok üzülerek yazıyorum çiçeğin başı yine yan duruyor düzelmişti ne güzel neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum bactrim şurup ve dodex kullanmıştım daha önce şimd ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

Muhabbet kuşlarında görülen en zor hastalıklardan bir tanesi malesef tekrarlayabiliyor. Özellikle stres durumları hastalığın nüksetmesinde önemli bir etken.. Bir kaç gün daha takip edin iyice emin olduktan sonra yeni bir ilaç başlamanız gerekiyor..

Selcand

Forum Sakini
Muhabbet kuşlarında görülen en zor hastalıklardan bir tanesi malesef tekrarlayabiliyor. Özellikle stres durumları hastalığın nüksetmesinde önemli bir etken.. Bir kaç gün daha takip edin iyice emin olduktan sonra yeni bir ilaç başlamanız gerekiyor..
Kendini biryerlere çarptığında oluyor sanırım stres mi oluyor bilmiyorum uçmaya yeni başlamıştı evi tanımadığı için kendini çarpmış belki stres olmuştur bu yüzden ben evde değilim ama annem 2-3 gündür sanki yan duruyor gibi geldi demişti şimdi video istedim bunları attılar bayrama girmeden ilaç işini halletsem iyi olmaz mı

Selcand

Forum Sakini
Kendini biryerlere çarptığında oluyor sanırım stres mi oluyor bilmiyorum uçmaya yeni başlamıştı evi tanımadığı için kendini çarpmış belki stres olmuştur bu yüzden ben evde değilim ama annem 2-3 gündür sanki yan duruyor gibi geldi demişti şimdi video istedim bunları attılar bayrama girmeden ilaç işini halletsem iyi olmaz mı
6 Temmuz 2022 kesin emin oldum ilk başta da böyle olmuştu :(

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
videodaki duruş inceleme, dikkatini ilgilenene verme duruşu gibi daha çok. Ek olarak çarpma durumlarında bu tip kalıcı olabilecek hasarlarda oluşabilir.

Selcand

Forum Sakini
videodaki duruş inceleme, dikkatini ilgilenene verme duruşu gibi daha çok. Ek olarak çarpma durumlarında bu tip kalıcı olabilecek hasarlarda oluşabilir.
İlaç kullandıktan sonra düzelmiştik biraz daha uzun videolarda başını sağa sola çevirdiğinde sağa yatıklığı mevcut ne yapalım sizce yine aynı tarafa bir de :(

Selcand

Forum Sakini
İlaç kullandıktan sonra düzelmiştik biraz daha uzun videolarda başını sağa sola çevirdiğinde sağa yatıklığı mevcut ne yapalım sizce yine aynı tarafa bir de :(
Şimdi ne yapmalıyım ilaca başlamalı mıyım, yarından itibaren eczaneler kapalı olur ona göre bir an önce almak istiyorum 🥺 @Malkoçoğlu @Doğanay Y.

Yumoş

Forum Sakini
Şimdi ne yapmalıyım ilaca başlamalı mıyım, yarından itibaren eczaneler kapalı olur ona göre bir an önce almak istiyorum 🥺 @Malkoçoğlu @Doğanay Y.
Peçete üstüne yapılmış dışkı resmini atabilir misiniz? Belki yardımcı olur. Bir de videoya alırken kuşu biraz hareket ettirmeye çalışın. Denge kaybı ya da hareket ederken bir tarafa doğru sendelenme dönme oluyor mu bakılsın

Selcand

Forum Sakini
Peçete üstüne yapılmış dışkı resmini atabilir misiniz? Belki yardımcı olur. Bir de videoya alırken kuşu biraz hareket ettirmeye çalışın. Denge kaybı ya da hareket ederken bir tarafa doğru sendelenme dönme oluyor mu bakılsın
Dışkıları normal denge kaybı ya da dönme yok ilk başta da böyleydi o derece ilerlemedi

Selcand

Forum Sakini

Selcand

Forum Sakini
konu çok uzun, hangi ilaçlari kac gün ve hangi tarihte kullandıniz yazarmısiniz
Bir buçuk -2 ay önce veteriner dodex b12 ampul vermişti düzelmişti sonra tekrarladı bunun üzerine bir ay önce yaklaşık 10-12 gün boyunca sizin tavsiyeniz üzerine bactrim şurup kullandım durumu da çok iyiydi 2. Küre gerek yok dediler 10 Haziran civarı ilaç kullanmayı bıraktık yani

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Bir buçuk -2 ay önce veteriner dodex b12 ampul vermişti düzelmişti sonra tekrarladı bunun üzerine bir ay önce yaklaşık 10-12 gün boyunca sizin tavsiyeniz üzerine bactrim şurup kullandım durumu da çok iyiydi 2. Küre gerek yok dediler 10 Haziran civarı ilaç kullanmayı bıraktık yani

tekrar bactrim kullanilabilir, duruma göre 5-7 gün kadar