Kusumun dokulen bir tuyu kanli

omerarda2525

iyikus.com Üyesi
Kusumda french molt Loma ihtimali var ancak kanatlarinda dokulme yok bazen tuy dokuyor ama cogu beyaz Suana kadar 3 kere felan kanlı tüy dokuldu birtanesini ben çektim fotoğraflarını birakicagim

Hocam tüy düşmez ise yani kalırsa yerinde hayvanın başka sorunu olma ihtimali varmı çünkü düşmedi hala arada tüy topluyorum ama nerden düştüğünü anlayamıyorum normal tüy ve tüy kökü normal bir fotoğraf bırakacağım
Genelde sorun olmuyor ancak bazen tüy kisti oluşabiliyor mercimek tanesi kadar. Böyle durumlarda temizlenebilir ama kimi zaman tekrar ediyor 😔

Genelde sorun olmuyor ancak bazen tüy kisti oluşabiliyor mercimek tanesi kadar. Böyle durumlarda temizlenebilir ama kimi zaman tekrar ediyor 😔
Merhaba hocam bugün onuncu gün kuyruğunun çıkmasında düşme yok artık az çok uçabiliyor tavana kadar çıkıyor ama korkusu var dökülme yok Allah'a şükür arada birtane felan tüy buluyorum sağlıklı tüy tüy dipi temiz ilerleme kaydettiğimi düşünüyorum 1 kuyruk daha cikmaya başladı kuyruk küçük duruyor diger kuşa göre vitaminlerin faydasını gördüm

Çok sevindim hocam. Benzer bir kaç kuşum oldu zamanında. Haftada mutlaka 3 gün banyo, güzel bir yem karışımı ( king üretici yemi gibi), sağlık tohumu kullanımı, b kompleks vitaminlerin haftada 3 kez kullanımı (tollyamin forte gibi) ve bir de protein desteği ile (röhnfried k+k olabilir) zenginleştirilmiş bir programda tüyler yapısını daha uzun koruyor.

Çok sevindim hocam. Benzer bir kaç kuşum oldu zamanında. Haftada mutlaka 3 gün banyo, güzel bir yem karışımı ( king üretici yemi gibi), sağlık tohumu kullanımı, b kompleks vitaminlerin haftada 3 kez kullanımı (tollyamin forte gibi) ve bir de protein desteği ile (röhnfried k+k olabilir) zenginleştirilmiş bir programda tüyler yapısını daha uzun koruyor.
Tamam hocam şuan gold wings kullanıyorum kuşum sevmiyor banyoyu fısfis ile banyo ettiriyorum diğer kuşum seviyor günde 5 saat balkonda tutuyorum güneş görüyorlar güneşte 20 ila 40 do arası tutuyorum yanında duruyorum balkonda ikentabsiyeker için sağolun

BT amin Forte entrobac ve gerwit v kullanıyorum yeterli olurmu

Hocam şuan çok kötüyüm kusumu kafesinden çıkarmıştım evimiz 2 katlı balkonun camını açık bırakmışım mavi kusum elimde idi birden ucmaya başladı yukarı çıktı balkondan dışarı çıktı tur atıp geri geldi elim ayağım titredi çok korktum gidicek diye artık aklım başıma gelir büyük ihtimal daha dikkatli olmaya çalışacağım

Sizi bırakmak istemedi demek ki. Çok dikkatli olun hocam, üzücü olurdu diğer türlü :(
Bt ve gervit yeterli olur
Hocam merhabalar böyle bir balkonum var 4u7iq2q.jpg evimiz çok sıcak hayvanlar sürekli kanatlarını açıp açıp duruyor nem çok fazla acaba bu yaz hayvanlara balkonda bakabilirmiyim İstanbul'da oturuyorum geceleri 21 ila 26 derece gösteriyor acaba üzerine battaniye tarzı birşey örtüp önünü açık bıraksam?

Bu sicaklarda battaniye ortmeyiniz hocam. Gün içinde de balkon aşırı sicak olabilir. Kuşlar için yari gölge az güneşli alanlar daha uygun oluyor. Doğrudan güneş teması pek iyi gelmiyor

Bu sicaklarda battaniye ortmeyiniz hocam. Gün içinde de balkon aşırı sicak olabilir. Kuşlar için yari gölge az güneşli alanlar daha uygun oluyor. Doğrudan güneş teması pek iyi gelmiyor
geceler ıcın hocam sızce uygunmudur hayvanlar ev içinde kavruluyor balkon genelde golge gunes vurmuyoır hava akısı duvar tarafından geldıgı ıcınde hayvanlara vurmuyor ruzgar ben gecelerı burada kalabılırmı onu sormak ıstemıstım

geceler ıcın hocam sızce uygunmudur hayvanlar ev içinde kavruluyor balkon genelde golge gunes vurmuyoır hava akısı duvar tarafından geldıgı ıcınde hayvanlara vurmuyor ruzgar ben gecelerı burada kalabılırmı onu sormak ıstemıstım
Bence uygun olmaz. Yirtici kuslar zarar verebilir

Bence uygun olmaz. Yirtici kuslar zarar verebilir
Hocam merhaba birşey farkettim kuşum ayağının birleşim yeri olan yani kırılma olan yerini kemirdigini gördüm dikkatimi çekti ayağını kaldırıp onla uğraşıyor ayak mantarı olabilir diye okudum fotoğrafları bırakıyorum

Kuşlar ayaklarının farklı yerlerini kemirebilirler. Daima mantar belirtisi değildir. Normal kabul etmek gerekiyor.
Ayak altına bakar mısınız pembemsi, kırmızımsı (kabuk soyulmuş gibi) yaralar var mı?

Kemirme ihtiyacını erkekler genelde sık yapmasa da kızgınlık, oyun, mineral ihtiyaçları için yapıyor olabilir.

Kuşlar ayaklarının farklı yerlerini kemirebilirler. Daima mantar belirtisi değildir. Normal kabul etmek gerekiyor.
Ayak altına bakar mısınız pembemsi, kırmızımsı (kabuk soyulmuş gibi) yaralar var mı?

Kemirme ihtiyacını erkekler genelde sık yapmasa da kızgınlık, oyun, mineral ihtiyaçları için yapıyor olabilir.
Tamam hocam bakarım

Hocam hayırlı sabahlar kuşumun o uzayan kuyruğu dediğiniz gibi düştü tüy kökü kötüydü dikkatimi çeken şey ise 4 tane felan tüy var onlar sağlam kuyruğun ordalr acaba onlar kuyruk mu yoksa başka şey mi fotoğraf atıyorum
Sarı siyah olanlar

Hocam hayırlı sabahlar kuşumun o uzayan kuyruğu dediğiniz gibi düştü tüy kökü kötüydü dikkatimi çeken şey ise 4 tane felan tüy var onlar sağlam kuyruğun ordalr acaba onlar kuyruk mu yoksa başka şey mi fotoğraf atıyorum
Sarı siyah olanlar
onlar da kuyruk tüyleri ama uzun tüy kadar güçlü tüylerden değiller tabi. Genelde onların gelişiminde sorun olmuyor.