Kusumun dokulen bir tuyu kanli

omerarda2525

iyikus.com Üyesi
Kusumda french molt Loma ihtimali var ancak kanatlarinda dokulme yok bazen tuy dokuyor ama cogu beyaz Suana kadar 3 kere felan kanlı tüy dokuldu birtanesini ben çektim fotoğraflarını birakicagim

onlar da kuyruk tüyleri ama uzun tüy kadar güçlü tüylerden değiller tabi. Genelde onların gelişiminde sorun olmuyor.
hocam merhabalar ben fazla bırsey bulamadım french moltla ılgılı ama bır sorum var kuşlarım elbet çiftleşecek ben bunu engelleyemem ama çiftleştikten sonra dıyelımkı hocam yumurtladı anne ben bu hayvana şans vereyımmı yoksa hocam yumurtaları telefmı edeyım sorum bu olucak bu yavrunun french molt olma ıhtımalı yuksekmıdır vey a kuş sağlıklı geldı sonradan nüksedebilirmi biraz sizi sıkıyor olabılır ama merakımdan hocam nede olsa elımdekı bır can şimdiden tesekkurler

Tüy rahatsızlığı her yavruya taşınmıyor ancak bazen (özellikle mutasyon kuşlarda sık) tüm bebeklerde gözlemlenebiliyor. Gözlemlenen seviyeler farklı olabiliyor. Kimisi tam tüysüzken kimisi sizin dişi kuş gibi oluyor. Açıkçası her kuşun üremesi iyi ancak böyle bir durumda üretmemek en sağlıklısı olacaktır çünkü döngü her yıl başa sarıyor. Üretilen bebekleri de yetişkin olunca çoğaltmak isteyeceksiniz. Böyle durumlarda daima o korkuyla üretim yapacağınızdan keyiften çok mutsuz bir tabloya doğru gidiyor sonuç. Üretim ilginiz varsa mutlaka görüntü olarak kusursuz bir eş adayı seçmelisiniz.

Tüy rahatsızlığı her yavruya taşınmıyor ancak bazen (özellikle mutasyon kuşlarda sık) tüm bebeklerde gözlemlenebiliyor. Gözlemlenen seviyeler farklı olabiliyor. Kimisi tam tüysüzken kimisi sizin dişi kuş gibi oluyor. Açıkçası her kuşun üremesi iyi ancak böyle bir durumda üretmemek en sağlıklısı olacaktır çünkü döngü her yıl başa sarıyor. Üretilen bebekleri de yetişkin olunca çoğaltmak isteyeceksiniz. Böyle durumlarda daima o korkuyla üretim yapacağınızdan keyiften çok mutsuz bir tabloya doğru gidiyor sonuç. Üretim ilginiz varsa mutlaka görüntü olarak kusursuz bir eş adayı seçmelisiniz.
Üretim gibi bir amacım yok ancak hayvan bu yumurtalarını alınca depresyona girme gibi bir durumu olurmu ondan dolayı soruyorum elimde fazla yavru olursa hediye ederim komşuma felan zaten sağolun teşekkürler hocam

Ama öncelikle kuşla alakalı bilgilendirme yapacağım eğer sahiplendirirsem

Anlık stresleri olacaktir. Kuluçka evresinde kendilerini buna uygun hazirliyorlar her anlamda. Uzak bir anlatım ama ayilarin kış uykusu hazırlığı gibi. Biraz agresif olabilirler sadece

Anlık stresleri olacaktir. Kuluçka evresinde kendilerini buna uygun hazirliyorlar her anlamda. Uzak bir anlatım ama ayilarin kış uykusu hazırlığı gibi. Biraz agresif olabilirler sadece
Hocam birde size şunu sorucam erkek kuşum disi kuşa hep karışıyor rahatsız ediyor kuşu birde hep peşinden gidiyor ondan sonra geliyorum 2 aşık gibi birbiriyle ilgileniyorlar oyunmu oynamaya çalışıyor yoksa anlayamadım eğer video gerekiyorsa atarım size

Hocam ilgi
Hocam birde size şunu sorucam erkek kuşum disi kuşa hep karışıyor rahatsız ediyor kuşu birde hep peşinden gidiyor ondan sonra geliyorum 2 aşık gibi birbiriyle ilgileniyorlar oyunmu oynamaya çalışıyor yoksa anlayamadım eğer video gerekiyorsa atarım size
İlgisini çekmek için her şeyi yapıyorlar hocam

Hocam ilgi

İlgisini çekmek için her şeyi yapıyorlar hocam
merhaba hocam kanat kontrol yaptım şüphelı kusumda allaha sukur 4 kanat uzamıs diğer sağ kaandı hatırlamıyorum ıyıye dogru gıdıyor kuyrukda cıksa cok mutlu olacagım bırde kusum hocam dıger kusuma gore zayıf nedenı ne olabılır tuyle ılgılı oldugu ıcın olabılırmı kuruma desem gayet oynak otuyor arada tek sıkıntı dedıgım gıbı dıger kusa gore zayıf gıbı

merhaba hocam kanat kontrol yaptım şüphelı kusumda allaha sukur 4 kanat uzamıs diğer sağ kaandı hatırlamıyorum ıyıye dogru gıdıyor kuyrukda cıksa cok mutlu olacagım bırde kusum hocam dıger kusuma gore zayıf nedenı ne olabılır tuyle ılgılı oldugu ıcın olabılırmı kuruma desem gayet oynak otuyor arada tek sıkıntı dedıgım gıbı dıger kusa gore zayıf gıbı
Bu tarz tüy problemli kuşların biraz daha yoğun takviyeli beslenmesi gerekiyor. En azından ağırlığı normal seviyesine gelene kadar. İyi uçma becerisi olmadığında ne yazık ki yaglanmalar başlıyor takviyelerin dozu kaçınca 🥺

Bu tarz tüy problemli kuşların biraz daha yoğun takviyeli beslenmesi gerekiyor. En azından ağırlığı normal seviyesine gelene kadar. İyi uçma becerisi olmadığında ne yazık ki yaglanmalar başlıyor takviyelerin dozu kaçınca 🥺
Hocam vitamin işini haftada 3 e ayırdım pazartesi BT amin Forte Çarşamba gerwit v cuma entrobac böyle böyle gidiyor peki bu yem yeme işini nasıl yapıcam gerçekten anlayamadım erkek kuşum uzattığım anda yer genelde bu kusuma 5 dakka yemliği tutmam gerekiyor anca öyle yiyor dün biraz peşinden koşa koşa yumurta yedirdim

Kuşumda kuruma olup olmadığını merak ediyorum her zayıflık kuruma degildir degilmi çünkü kafesini her zaman temizliyorum bugün işten sonrads temizleyecem erkek kuşum dişi yemlige gidince onun peşinden gidip rahatsız ediyor sonra kendisi geçip yiyor 2 yemlik olmasına rağmen garip kafesi sahiplenmis herhalde ayirdigimdada dağları taşları deliyor dişinin yanına gidicek diye bir yerine zarra vericek diye yapmıyorum

Kuşa nasıl kilo aldirabilirim erkek kadar yemeklere ilgili değil önceden dal darısı verince çok güzel yerdi
Her zayıflama kuruma durumu değildir ancak sebebini bulmak gerekiyor. Veterinere götürüp testler yaptırılmalı
Tamam hocam teşekkürler.

Yumurta maması tarifi ve nem oranı değiştirilerek sunmayı deneyin. Sevdiği yulaf gibi tohumlardan serpiştirin. Sıcak aylarda 4 saatten fazla tutmayınız yumurta mamasını. Elektrolit verilebilir, bira mayası verilebilir. Yeme içmeye ilgisini arttıracaktır zamanla.

Yumurta maması tarifi ve nem oranı değiştirilerek sunmayı deneyin. Sevdiği yulaf gibi tohumlardan serpiştirin. Sıcak aylarda 4 saatten fazla tutmayınız yumurta mamasını. Elektrolit verilebilir, bira mayası verilebilir. Yeme içmeye ilgisini arttıracaktır zamanla.
sağolun teşekkürler hocam bugun yumurta maması verdım elımle salıncagında yedı yoksa kacıo hep yemlıgıyle kendım yedırdım guclenecek umarım

Hocam kuşumun uçuşu 😊Streamable Video
Diğer kuşumda şarkı söylüyor bu iyimi kötümü Streamable Video videosu

Hocam kuşumu alalı 3 ay oldu neredeyse ancak kulak tüyleri hala aynı seyrekhttps://www.hizliresim.com/pjvrdwg