Megabakteri ile savaşıyoruz gün gün Tedavi sürecimiz.

Evet megabakter tedavisi bazen uzun sürebiliyor tabii tekrar kullanmadan önce kuşu dinlendirmek lazım...

Sizlerden yardım istiyorum
İkinci damla yı verince böyle oldu.
Kustu ama tane tane yem kustu
Ve burun deliklerinden su geldi.
Video da ki gibi
Sonrasında düzeldi ama ne olmuş olabilir

Sizlerden yardım istiyorum
İkinci damla yı verince böyle oldu.
Kustu ama tane tane yem kustu
Ve burun deliklerinden su geldi.
Video da ki gibi
Sonrasında düzeldi ama ne olmuş olabilir

Video açılmıyor ama tadı kötü olabilir yada ağır gelmiş olabilir. Suyla seyreltip kullanın isterseniz..

İlaçların bazılarının tadı hoşlarına gitmiyor ya da yakıyor. Bu nedenle kusma çok normal

11.gün 19.Doz alındı

tüm semptomlar aynı antibiyotik etki etmesini bekliyorum.
Sabırla.
Genel hali tavrı gayet iyi yerinde.
Şöyle söyleyeyim ki çok yorucu yıpratıcı bir süreç. İnsanı psikoloji olarak bile etkiliyor.
Bir sabah uyanınca ve ya bir akşam eve geldiğimde onu cansız yattığını göreceğim diye düşünmek insanı çok yıpratıyor.
Ya da onca tedaviden sonra dışkısında hala sindiremediği yemi görmek beni hayal kırıklığına uğratıyor.
Sabrediyorum düzelecek inşallah.

11.gün 19.Doz alındı

tüm semptomlar aynı antibiyotik etki etmesini bekliyorum.
Sabırla.
Genel hali tavrı gayet iyi yerinde.
Şöyle söyleyeyim ki çok yorucu yıpratıcı bir süreç. İnsanı psikoloji olarak bile etkiliyor.
Bir sabah uyanınca ve ya bir akşam eve geldiğimde onu cansız yattığını göreceğim diye düşünmek insanı çok yıpratıyor.
Ya da onca tedaviden sonra dışkısında hala sindiremediği yemi görmek beni hayal kırıklığına uğratıyor.
Sabrediyorum düzelecek inşallah.
Ölüm de yaşam da Allah'tan tabii ama şuan için kusunuzun hayatı riski önemli oranda düştü, kilo aliyor mu 38 gr da sabit mi ?

Antibiyotik içtiği zaman hayvan kursağında ki yemleri savuruyor bir böyle iğreti gibi oluyor çocuk.
En iyisi suluğuna damlatıp o şekilde enjektörle çekip vermek gün boyu
Yoksa böyle kötü oluyor napıcamı bilemedim

Aklıma kötü şeyler geliyor acaba bu hayvanda kursak mantarı filan var da
Bu antibiyotik aldıkça iyice azıyor mu hastalığı ?

Antibiyotik içtiği zaman hayvan kursağında ki yemleri savuruyor bir böyle iğreti gibi oluyor çocuk.
En iyisi suluğuna damlatıp o şekilde enjektörle çekip vermek gün boyu
Yoksa böyle kötü oluyor napıcamı bilemedim
Tadı çok kötü çünkü, ya iyi bir şekile ağzına vermek gerekiyor ya da enjektöre belli bir kısım su 1 damla da ilacı çekip vermeniz gerekiyor.

Aklıma kötü şeyler geliyor acaba bu hayvanda kursak mantarı filan var da
Bu antibiyotik aldıkça iyice azıyor mu hastalığı ?
Fungostin o tarz mantarların ırzına geçer kusura bakmayın ama :D Enrofloksasin tadı kötü bir antibiyotik saf halde bu tarz tepkiler verebilir normal.

Doğru.
Doktoruna sordum şimdi
Şöyle demiş

1 damla antibiyotik 5 damla su karıştırın bu karışımı ikiye bölün sabah akşam verin.

demiş

İnşallah 2 güne bir yumurta maması yapıyoruz çok seviyorlar.
Pelet vs tohum çektiriyoruz peletle karıştırıyoruz yeterki sindirsin DİE.
Tek başına mümkün değil pelet yemiyorlar artık.

Duygu hanım size rasyon mamayı tavsiye ederim. Aslında bu mamadan ziyade ısıl işlem görmüş pelet yem. Yerli bir marka ben denemedim ama eğer pelet kullanıcak olsaydım ilk deniyeceğim ürün olurdu. Zira boyasız katkısız doğal bir ürün...