Solunum

Beyzanurr

Forum Sakini
Merhaba kusumun hastaligi gunden gune artiyor. Suan lavotil kullaniyor. 3. Günündeyiz ilacin. Her sabah kalktigimda daha cok artmis şekilde ses duyuyorum ve öteki odadaki kuslara sesini duyuramayacak kadar kisildi sesi. Bugun azalmasini beklemez miydiniz? Suanda ne yapacagimi sasirdim. Diski çok düzgün. Bu arada doksisiklin etken maddeli ilac bulamadirm bir yerden. Lavotil kullanıyorum sadece antibiyotik olarak. Dün veterinerden levadox istedim. Bu kadar antibiyotik vermeyin agir gelir bu dedikleriniz dedi. Cumartesi yanima gelin enfloksasin gibi bir ilac verecegim bir damla her gun dedi astim icin o vs dedi. Sonra baktim internetten sanirim enrofloxasin diyor. Yani herhalde baytril. O da antibiyotik. Bunla gecmediyse onla gecer mi ki? Gitmeli miyim? Kusum kafesine yaklasinca bile kafesine koyacagim diye heyecanlanip sesi artiyor. Ya da lambayi yakinca sesi artiyor hafif heyecanlaninca. Disari cikarma durumunu düşünemiyorum. Ustunu ortmemden dahi korkar. Bilmiyorum acaba diski dahlili icin gondersem normal diskisinda bir sey cikar mi ki? Suanda onun icin gec mi. Gec mi gelir tahlil?

Son düzenleme:
@Beyzanurr şöyle yapın isterseniz elinizde triflucan ve mikostatin varmış. Bu ikisini kombin yapıp kullanın 1-2 gün eğer hastalıkta biraz gerileme olursa devam edersin yada bunlardan daha güçlü olan amfoterisini kullanırsın..

Eğer yine hiç etkisi olmaz ise farklı şeyler düşünürüz. Protozoa yada hava kesesi parazitlerine yönelik ronidazol ve vilmectin ilaçlarını denersin...
Vilmectin denedim ben de cok emin degilim derisine tam denk getirebildigimden. Bu ikisini hangi oranlarda suyuna katmaliyim. Agizdan direkt de denerim dun verdim triflucan. Ama zor oldu

Tesekkurler yalniz. Lavotili kesip kesmemem gerektigini anlayamadim ya. Yani lavotil ile triflucan birlikte suda suanda. 3. Gunu bitireyim mi. Birlikte verirken mi gozlemleyeyim. Lavotili kesip triflucan verip mi gozlemleyeyim

Lavotil daha ilk günden etkisini gösteren bir ilaç. Sorun bakteriyel olsaydı 3 günde solunumu düzelirdi...

Anladim suan artmis durumda maalesef. Tamamdir kesiyorum onu
İnşallah mantar kaynaklı bir sorundurda, hızla çözüm elde edersiniz ? kimi zaman kronikleşmiş sorunlarda yeterli olmuyor ürünler. Tam iyileşti derken tekrar edebiliyor. Koruyucu doğal ürünler kullanmak gerekebilir tedavi sonrasi. Quiko med gibi

İnşallah mantar kaynaklı bir sorundurda, hızla çözüm elde edersiniz ? kimi zaman kronikleşmiş sorunlarda yeterli olmuyor ürünler. Tam iyileşti derken tekrar edebiliyor. Koruyucu doğal ürünler kullanmak gerekebilir tedavi sonrasi. Quiko med gibi
Ben keciboynuzu tozu alayim diyordum bugun. Annem suyunu kaynatti astimina cok iyi geldi. Burda da gördüm yazilarda dün.

Mikostatin 6 damla ise 9 damla da triflucan gibi mi?. Fazla mi bu şekilde
Hayır hayir, 6 damla triflucansa, 3 damla mikostatin. Yani totalde 9,10 damla kullanmak lazım. Keçiboynuzu inanilmaz kizistirici bir etkisi var kuşlarda. Yoğun vermemenizi öneririm şu aşamada.

Son düzenleme:
siz zaten protozoa, mantar, parazit vb ne varsa kullandınız.

antibiyotiği kesip sadece mantar ilacı devam edecekseniz arkadaşlarin dediği gibi mikostatin + triflucan karıştırip suluktan verin. amfoterisin-b hemen bulunabilen bir ürün değil

ilaçlı sudan enjektörle çekip biraz içirin başlangıç için

siz zaten protozoa, mantar, parazit vb ne varsa kullandınız.

antibiyotiği kesip sadece mantar ilacı devam edecekseniz arkadaşlarin dediği gibi mikostatin + triflucan karıştırip suluktan verin. amfoterisin-b hemen bulunabilen bir ürün değil

ilaçlı sudan enjektörle çekip biraz içirin başlangıç için
Suluguna koydum triflucan ve mikostatin. Agizdan veremiyoruz tutmadan. Tutmaya da calismak istemiyorum cok. Biraz heyecanlaninca nefes alamiyor resmen. Amfoterisin B yi de veterinere soracagiz ama yoksa eczaneden bulamaz miyiz? Kuşlar icin ayri mi?

Suluguna koydum triflucan ve mikostatin. Agizdan veremiyoruz tutmadan. Tutmaya da calismak istemiyorum cok. Biraz heyecanlaninca nefes alamiyor resmen. Amfoterisin B yi de veterinere soracagiz ama yoksa eczaneden bulamaz miyiz? Kuşlar icin ayri mi?
Eczanede bazi ürünler var ancak 450,500 liraydı 2 yıl önce. Şuan nedir, ne durumdadır bilemiyorum

Kuşum az önce hapşırdı da mi oldu bilmiyorum kafasi gozu her tarafi mukus olmus. Sulu hapsururdu da ilk defa boyle goruyorum. Gözüne gelmis çırpınıp duruyordu sonra gecti

Ekli dosyalar

• 20220102_100559.jpg
    20220102_100559.jpg
    758.1 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Birkac gundur de esner gibi agzini acip kapatiyor. Kusar gibi hareket yapıyor ama kusmuyordu. Kur mu yapiyor acaba diyordum ben de. Gözlüğüme yapiyordu çünkü. Eskiden yapmazdi hic böyle hareket ama.

Son düzenleme:
İlaç kaynaklı oluyor olabilir. Kur ise yansımasını görmüş olabilir.
Bir sıkıntı yok mu yani cok korktum boyle görünce kuşu.

Yansima da goruyor mu bilemiyorum dolaba da yapiyor şu siralar. Esiyle birlikteyken onun kusmasini beklerdi hep hic kustugunu görmemiştim. Ama kur olabilir yine de tabi.

Sabah yanimda uyuyordu cirpininca uyandim. Cok korktum ya gözünü yüzünü o halde görünce

Son düzenleme: